Plavaná

LudaT - Profil | St 19.6.2013 11:25:49

Kruan >> To si měl jen pech, stejně tak můžeš zlomit jakýkoliv prut. Já ještě žádnej prut nezlomil a to se k nim (kromě mušáků) chovám jako prase.
EDIT: je fakt že TACHIBANA MATCH 390 bych si nekoupil.....

    Fishky - Profil | St 19.6.2013 11:24:32

    Kruan >> pruty u vietnamců nekupuj, není to dobrá koupě. Zkus klasické rybářství a co se jemných věcí od kterých očekáváš kvalitu a spolehlivost týče, šáhni po ověřených značkách. Za kvalitu si připlatíš, ale bude to u vody i znát.

      Kruan - Profil | St 19.6.2013 11:21:29

      Fishky >> no me se na tu matchku chytalo krasne,ale jak jsem psal, zlomil jsem ji hned treti dochazku :( byla lehoucka a perfektni ale chytl jsem na ni jen par ryb tak ani nevim jake to je mit tam vetsi rybku...byla to TACHIBANA MATCH 390

        Fishky - Profil | St 19.6.2013 11:17:16

        Kruan >> ano, je to, jako bys dal pomalu na kaprařský prut plavačkářský naviják a divil se, že sestava není vyvážená... Match prut je mnohem vhodnější /rozuměj lepší/ na plavanou než feeder.

          Kruan - Profil | St 19.6.2013 11:14:39

          Fishky >> resp je to feeder s vrhaci zatezi do 100g ale je celkem tvrdej....

            Fishky - Profil | St 19.6.2013 11:10:57

            Kruan >> feeder není matchka, ten zase pracuje jinak, natož heavy feeder.

              Petr Havlíček - Profil | St 19.6.2013 11:10:36

              Kruan >> ne že bych byl zrovna fandou té značky, ale nedávno tady někdo zvedal na boloňce Trabucco kýbl s tříkilovou zátěží. To by ti možná vyhovovalo.

                Fishky - Profil | St 19.6.2013 11:10:09

                Kruan >> neumíš to. Matchka je vhodnější na lov velké ryby, dokáže jí mnohem dřív udolat, máš souboj mnohem víc pod kontrolou. Boloňka je taková "neohrabaná" (příznivci prominou), ale vhodnější spíš na řeku. Stoják a z času na čas řeka = šel bych do matchky.

                  Kruan - Profil | St 19.6.2013 11:08:36

                  Aha :( tak to jsem marnej :) takze si asi necham ten heavy feeder a naucim se pouzivat prubeznej splavek :) do toho feederu vim, ze se muzu pekne oprit...

                    Martin M. - Profil | St 19.6.2013 11:06:44

                    Kruan >> match je zpravidla pevnejsi nez bolonka.

                      Kruan - Profil | St 19.6.2013 11:06:25

                      Fishky >>
                      chodim na reku i na stojaky a je tam velka hloubka hned pod nohama .... prubezny splavek se mi nejak nelibi, nebo to neumim :)

                        Fishky - Profil | St 19.6.2013 11:05:41

                        Kruan >> na matchku mám mraky ryb od 5 kg nahoru. Jestli je důvodem ke koupí bolonky nezkušenost, pak věz, že ti odejde dřív jak matchka...

                          Kruan - Profil | St 19.6.2013 11:03:45

                          Navazec si predstavuju tak 0.16-0.18 a kmen 0.20-0.25. Aby to s jistotou zvladlo kaprika do cca 60cm.

                          Matchku jsem mel 5-25 g ,ale zlomil jsem ji na tretim chytani :( O vazku :( Pri mereni hloubky :( Chtel jsem to vytahnout silnejsim trhnutim a byla na kusy. Match je do mych pazour asi moc jemne nadobicko...

                            Fishky - Profil | St 19.6.2013 11:01:44

                            Kruan >> na kapra 6m? proč tak dlouhý? při podebírání to musí být úžasný - prut v mrtvým úhlu, zápěstí jak pepek námořník, abys druhou rukou dokázal dlouhým podběrákem manévrovat... :-)

                              Martin M. - Profil | St 19.6.2013 10:50:11

                              Kruan >> jak silny navazec si predstavujes, ze by ten prut mel vydrzet?

                                hraji - Profil | St 19.6.2013 10:47:50

                                Kruan >> v délce 5 až 6 metrů si buď můžeš pořídit matchku, momentálně nabízí podobný model Shimano a nebo boloňku. I boloňky se dělají v různých "pevnostech", tedy s různou akcí. Doporučuji tvé laskavé pozornosti katalog boloněk od Shimana, tam je uvedených snad 5 různých akcí boloněk, z nichž ty tři nejsilnější si s kaprem zcela jistě poradí. I u boloněk Milo najdeš různé akce, jen si vybrat.
                                Mimochodem, v neděli jsme vodit kapra na boloňce asi deset minut, ohnutá byla do krásné paraboly a nebýt toho, že praskl poškozený kmenový vlasec, neměl šanci na únik. A jednalo se o závodní boloňku určenou pro lov bílé ryby

                                  Kruan - Profil | St 19.6.2013 10:33:26

                                  mam takovy obecny dotaz...jaky prut pouzit pro lov kapriku na splavek..potreboval bych neco tak 5-6 metru...prijde mi ze bic je obecne na cudly...match taky na bilou rybu..takze asi jedine bolognesa...ale zvladne vetsiho kapra ? nevyznam se v tech lbs...ted to resim tak , ze pouzivam heavy feeder a na ten se chyta dobre...ale chtelo by to tak o metr delsi naradi...mel jsem drive telescop Eurocor, ale melo to malo ocek a bylo to tezke jak krava...ale uz odesel a mam z nej tyc k plavackovemu podberaku :)

                                    lobotomie (fanik) - Profil | St 19.6.2013 9:04:50

                                    vokounek >> já si myslím že je to primárně o výběru... ted nemám na mysli jen poláky, ale stejně jako se všude dají vyrábět levné šunty tak dokáží vyrábět i kvalitní libůstky, tudíž je-li poptávka po levných sračkách (které mohou být pravda i nechutně předražené, když se kolem toho udělá správná marketingová omáčka), tak se prost budou vyrábět... kde není kupec není zájem výrobce - zákon trhu

                                      vokounek - Profil | St 19.6.2013 5:34:10

                                      siri >> Chudák moj obkladač keď z tých polských luntov čo ešte aj nasiakaju vodu a za glazúrov robia mapu, musel spraviť kúpelňu. Žial bol to výber majitelky bytu. Taliani vedia mať krásny dizajn ale to asi nie vždy platí o kvalite. verím že sa može stať o čom píšeš ja som ale nejaký problém nezaevidoval. Aspoň nie u tých výrobcov ktorých sme používali. Inak polský kleber ktorý predávajú v Mercury-markete (polská sieť obchodov) snáď ani nevidel cement. Problém na každom kroku..

                                        siri - Profil | St 19.6.2013 5:11:34

                                        vokounek - s temi krivymi obkladackami jsi mi pripomnel bratranka, pred lety tezce kritizujiciho v te dobe desne modni italske kachliky - predvedl mi tehdy i v realu na nejakych zbylych nejen absenci praveho uhlu na vysokem procentu jejich rohu, ale i nestejnou tloustku v ramci plochy jednotlivych kusu... A to neslo, aspon podle znaceni na obalu, o nejakou nizsi jakost. Nakonec je nechal na nejaky vyuziti nekde, kde na tom nesejde a nakoupil rakovnicke, ktere takoveto nedostatky nevykazovaly...

                                          Červené karty: Fish man, dukadam, khykhgca14687s4f654a, tree34455t, 46547513248512348941, nornik-l, sonisrhile