Plavaná

Enfield - Profil | Út 9.4.2013 10:40:01

hraji >> Možná může jít o nějaký špatný kus, ale asi ho budu muset vyměnit a tenhle nechám asi na feeder.

    Enfield - Profil | Út 9.4.2013 10:29:56

    Martin M. >> Udělal jsem malý test. Napustil jsem vodu do lavoru a potopil asi 50cm lasce. Zhruba minutu ležel na dně a pak se začal v některých místech pomalu zvedat k hladině. Po 5 minutách půlka plave a půlka se vznáší těsně pod hladinou.

      Martin M. - Profil | Út 9.4.2013 9:50:52

      Enfield >> Z tveho popisu jsem pochopil, ze ti vyplave jiz potopeny vlasec. Zkus ustrihnout kousek vlasce a hodit jej do vody a prstem potopit - pokud nevyplave, bude chyba ve spatnem zarezavani pod hladinu.

        hraji - Profil | Út 9.4.2013 9:38:50

        Enfield >> zkusit to můžeš, můžeš ho zkusit namočit do roztoku jaru. Ale výměně vlasce se asi nevyhneš.

          Enfield - Profil | Út 9.4.2013 9:37:16

          hraji >> Teď jsem šel sáhnout pro jistotu na ten vlasec po včerejším chytání a zdá se mi, že zase klouže, jako mastný. Tak se z něho asi vyluhuje nějaká impregnace pořád. A co, kdybych vlasec na cívce potřel jarem a nechal to tam chvíli působit?

            hraji - Profil | Út 9.4.2013 9:30:29

            Enfield >> tak to fak vypadá, že odmaštěný je pořádně. Ten popsaný postup je správný. Tak možná vlasce plave sám od sebe. Zkus to namočení předem.

              Enfield - Profil | Út 9.4.2013 9:27:01

              hraji >> Já jsem to dělal tak, že jsem vzal odličovací tampon a ten jsem namočil do jarové vody, která byla dost jarová a pak jsem navíjel a takhle vlasec odmašťoval a na konci jsem vyjel 10m vlassce a zase to samé, ale před špičkou. Když na ten vlasec sáhnu, tak má zvuk jak jarem umyté sklo. Asi je někde chyba. Ještě to zkusím namočit do té vody na dýl, ale abych to pak nemusel namáčet pořád.

                hraji - Profil | Út 9.4.2013 9:20:46

                Enfield >> nemusíš jít do tak drahého, stejnou službu ti udělá Fortress sinking.
                Ještě mě napadá s tím odmaštěním, nahodit, namočit hadřík do jarové vody a potom stáhnout vlasec přes ten hadřík, aby se pořádně odstranila mastnota. Pokud je na vlasci nějaký silikonový olej, nemusí jej jarová voda odstranit

                  Enfield - Profil | Út 9.4.2013 9:17:32

                  hraji >> Děkuju za radu. Dnes to zkusím a uvidím. Zvažuju, když to nepůjde, že pořídím Krepton sk match carp od mila.

                    hraji - Profil | Út 9.4.2013 8:58:22

                    Enfield >> zkus udělat tohle. Vem den před plánovaným lovem cívku navijáku s vlascem a ponoř ji do vody, na 24 hodin. Dej vlasci "napít". A pak vyzkoušej, zda se bude potápět.
                    Pokud se nechce vlasec potopit ani po brutálním odmaštění, je něco špatně.

                      Enfield - Profil | Út 9.4.2013 8:55:17

                      Chtěl bych se zeptat zkušených. Pár vycházek jsem chytal s potápivým vlascem awa-shima sinkfast waggler a vlasec mi pořád dělal pytel i při mírném vánku. Chytal jsem na wagglery venturieri 4 a 6gr na vzdálenost 15-20m. Místo jsem vždy přehodil a vlasec zařízl pod hladinu a 3metry navíjel pod vodou. Po chvíli začal vlasec dělat pytel, tak jsem zkusil jarový roztok a 4x jsem vlasec odmastil a nepomohlo to. Na další vycházce jsem udělal silnější rozok a díky tomu, že svítilo slunce, tak jsem si všimnul, že je vlasec potopený 3metry od waggleru a 3m od břehu, ale na prostředku plave. Protože mi vadilo, že mi pořád splávek cestoval, tak jsem zkoušel jen nahazovat, zařezávat vlasec a sledoval jsem , co to udělá. Po pár náhozech jsem viděl, jak neochotně se potápí a pořád vyplavává na hladinu. Asi po třech hodinách jsem si všiml, že už tolik neplave a trochu se potápí víc. Rozhodně asi změním značku vlasce, protože i běžné vlasce mi šly zařezat líp a nevyplávaly tolik, jak tahle struna. Jen mě mrzí to, že má tento vlasec dobrou pevnost a už už se tolik nekroutí. Kdyby někdo věděl, co s ttou nepotápivostí dělat, tak budu rád za tip.

                        hraji - Profil | Po 8.4.2013 21:43:12

                        karel.datel >> já tě s ním seznámím. Je to pohodový chlap, on neví, že zoveme onen městys Syrečkovicemi s láskou v hlase.

                          karel.datel - Profil | Po 8.4.2013 21:39:13

                          hraji >> Onehdy mě tady jeden odtamtud důtklivě nabádal, že žádné Syrečkovice neexistují, příště nechť je nazývám plným titulem. To mi připadá jako někteří nymburáci, když skáčou jako gumoví psi, že někdo nazve Nymburk Svinibrod. Při tom existují historické mapy, kde je takto označen.

                            Louda - Profil | Po 8.4.2013 21:34:23

                            karel.datel >> udělej si ty práva ale rychle než jim to utnou :-)

                              hraji - Profil | Po 8.4.2013 21:31:56

                              Zajda >> hele, Karel to dovedl k dokonalosti a koníček se mu stal obživou. Co bychom za to dali?

                                Zajda - Profil | Po 8.4.2013 21:29:57

                                karel.datel >> A já jsem si myslel, že ty obklady máš jako koníčka..:-)

                                  hraji - Profil | Po 8.4.2013 21:29:06

                                  karel.datel >> u kofoly v Syrečkovicích, tam na to bude v sobotu čas.

                                    karel.datel - Profil | Po 8.4.2013 21:28:14

                                    hraji >> Malej, ale šikovnej :-)) Někdy to proberem.

                                      hraji - Profil | Po 8.4.2013 21:18:58

                                      karel.datel >> Doktor Třískového Obrábění. A jsi šikula, zvládnout to takto rychle.

                                        Červené karty: Fish man, dukadam, khykhgca14687s4f654a, tree34455t, 46547513248512348941, nornik-l, sonisrhile