Plavaná

LORPIO - Profil | So 30.3.2013 20:41:59

Martin M. >> to musi brat furt:-) Vedle me sedel feedrar a za 5 hodin nedostal ani zaber:-)

    Martin M. - Profil | So 30.3.2013 20:41:12

    LORPIO >> jo poprve... poprve to bralo pekne i mne :-)

      LORPIO - Profil | So 30.3.2013 19:54:20

      :

        LORPIO - Profil | So 30.3.2013 19:53:48

        -

          LORPIO - Profil | So 30.3.2013 19:53:31

          .

            LORPIO - Profil | So 30.3.2013 19:53:13

            Dnesni trenovani na Jarku.....

              marmyš - Profil | Pá 29.3.2013 16:22:22

              peters >> Taky ti přeji,aby ti zajac nadělil do punčochy.

                peters - Profil | Pá 29.3.2013 16:20:50

                Připojuji se k hrajimu a přeji hezké velikonoce, i když počasí nasvědčuje spíš na Vánoce.

                  hraji - Profil | Pá 29.3.2013 15:44:34

                  Všem kolegům přeji hezké a příjemné velikonoce.

                    hraji - Profil | Pá 29.3.2013 15:37:13

                    Fanu >> bylo by to velké štěstí, kdysi se tam vyskytovali, lae jak je to v současnosti si netroufnu tvrdit. Ale asi spíš ne. Na cílený lov lipana to určitě nebude

                      Fanu - Profil | Pá 29.3.2013 15:35:55

                      Dobrý den dá se ulovit lipana podhorního na svratce 3 až 4 a5

                        lobotomie (fanik) - Profil | Pá 29.3.2013 9:32:46

                        hloubka se dá změřit taky velmi jednoduše - vím že angličák potřebuje na dovážení cca 1-2gr, na konec vlasce přivážu 3-5gr. kapičku
                        změřím si hloubku, kapička leží na dně - angličák trčí ven, postupně snižuju hloubku až to trefím.
                        vytáhnu tuto "sestavu" chytnu si kapičku u nohy navijáku, dopnu vlasec a mrknu se podle oček prutu kde je téčko / karabinka na angličák (u kterého očka - např. čtvrté očko od spodu nebo 4,5 apd.)
                        sundám kapku - vyvážím angličák, přidám obratlíček a návazec, operace maximálně na dvě minuty
                        chci-li chytat zároven se dnem pak u nohy navijáku podržím háček a nastavím chycenou hloubku, chci-li mít návazec na dně pak u nohy navijáku chytnu obratlíček nebo smyčku a nastavím hloubku.

                          jaka - Profil | Pá 29.3.2013 8:27:46

                          PepaK >> Když to takhle budeš měřit s klouzákem tak nemáš problém, lítá to dobře.

                          A co se té značky na vzdálenost týká, není vždy ku prospěchu, nedával bych tomu takovou důležitost.

                            PepaK - Profil | Pá 29.3.2013 3:09:12

                            Celkem dobré rady, ale základ je, když chytáš trochu dál, tak udělat si značku na vlasci. Budeš pak skutečně měřit na stejném místě . Nahodíš, dotáněš na místo, kde to to chceš mít , necháš vyklesat a označíš vlasec. Pak to děláš pořád stejně a měříš hloubku skutečně relativně přesně na stejném místě. Samozřejmě je nutno házet přesně na stejný orientační bod, který si vybereš na druhé straně. Pokud máš angličák a na něm větší řetízek broků, tak já při měření nedávám návazec s háčkem a měřím naposletní brok - jestli se opře o dno nebo ne. Návazce mám vždycky stejně dlouhé a pak si to dopočítám jak potřebuji. Případně k obratliku přicvaku jeden broček trochu těžší. Ono napři 5g olůvko dát na konec sestavy, která je jinak dovážená na gram a je třeba dlouhá 3m, tak to něja podivně lítá a cuckuje.

                              SAHIB - Profil | Čt 28.3.2013 20:53:10

                              Zdarvím kucí,
                              a děkuji moc..-))
                              Všem..-))
                              No já zhruba vím na vodě, kam chodím na splávek chytak,podle místa cca hloubku..
                              A dělal jsem to tak ,že jsem si každým novým hodem buď přidal-nebo ubral ,aby seděl jako má splávek..
                              čili něco podbného-jen bez olůvka..Takto je to zřejmě jednak rychlejší,a přesnější..Budu muset vyzkoušet,pár olůvěk žabiček mám ještě z dob minulých(líto zpracovat na jiné)..-))

                                plavan - Profil | Čt 28.3.2013 20:33:49

                                SAHIB >> zahákneš si oním způsobem tak těžké olůvko, které ti dokáže potopit splávek. A potom šteluješ hloubku stylem pokud omyl tak dlouho, dokud čouhá jen anténka. Poté olůvko s háčku sundáš. Pokud tak šteluješ hloubku při použití plně dováženého anglického splávku ( Waglera ) , stačí většinou 5g olůvečko, i když má angličák nosnost třeba 12g. Protože už je dovážen závažím, které je součástí splávku.
                                EDIT : tak jsem byl hodně pomalej :-)))

                                  jirka0 - Profil | Čt 28.3.2013 20:33:14

                                  SAHIB >> To je jednoduché,když se splávek potopí hloubka je malá,potom popotahuji splávek až vykoukne.

                                  Druhej :-)))

                                    hraji - Profil | Čt 28.3.2013 20:32:03

                                    SAHIB >> olůvko napíchneš na háček a nahodíš do místa, ve kterém chceš změřit hloubku. Když nevidíš splávek, přitáhneš a posunš splávek nahoru po vlasci a zase nahodíš, nevidíš splávek ...., a to děláš tak dlouho, až uvidíš splávek na hladině, a v tom okamžiku máš změřenou hloubku na lovišti. Pokud při prvním nahození splávek vidíš, posouvíš splávek dolů a postup je analogický.

                                      SAHIB - Profil | Čt 28.3.2013 20:27:51

                                      zduř hošani..,-)
                                      asi budu za blázna - ale..
                                      Jak to měříte tu hloubku tím olůvečkem?..Nějak to "něpajatno"..-((

                                        jirka0 - Profil | Čt 28.3.2013 15:16:19

                                        Kruan >> Levné a můžeš klidně ztrácet,to nebolí jak žabky za cca 40k.

                                          Červené karty: Fish man, dukadam, khykhgca14687s4f654a, tree34455t, 46547513248512348941, nornik-l, sonisrhile