Plavaná

karel.datel - Profil | Čt 20.9.2012 22:35:52

iva >> Tuhle debatu jsem rozproudil proto, že jsem objednal červy na čtvrtek, neb když v pátek dojedou v 11, mám pak honičku stihnout tréning. Obvykle červy nechám ihned po převzetí rozběhnout, vykoupu je v pilinách, nechám proběhnout sítem, prokátruju drobné dříví a na závod se mnou jedou rozběhlé, vyčištěné v chladícím boxu v dózách. Dlouhodobé mučení v igelitu mi nepřipadá dobré, ale kdybych je rozběhl už dnes v poledne a nechal venku, v neděli by mohli být samá kukla. Nemám zkušenost, jak dlouho červ v igelitu vydrží, kolikrát toho mají plné kecky za těch bratru 24 hodin od zabalení do příjezdu ke mně.

    iva - Profil | Čt 20.9.2012 22:26:15

    karel.datel >> alibisto:-)

      karel.datel - Profil | Čt 20.9.2012 22:25:05

      iva >> Do zejtra budou v pytlíkách, půl rozdám, zbytek rozběhám. Rozběhlé předám dalšímu členovi družstva v sobotu a svoje po rozběhu v pátek zavřu do dóz a půjdou se klepat zimou v lednici.

        iva - Profil | Čt 20.9.2012 22:09:23

        karel.datel >> no a ted si vyber:-))))

          hraji - Profil | Čt 20.9.2012 22:05:32

          karel.datel >> já bych taky neriskoval a nechal je v pytlíkách

            iva - Profil | Čt 20.9.2012 22:05:20

            karel.datel >> ne. od pátku do neděle je to dokonce žádoucí, aby běhali. trochu záleží na tom, jak jsou na tom s věkem, ale tenhle postup je osvědčený:-). neboj se, tak se tam udělá pár kukel, jestli ty červi nejsou moooc starý, tak takhle "rozběhaný" jsou nej....

              karel.datel - Profil | Čt 20.9.2012 21:55:33

              iva >> Mám obavy, aby v neděli nebyli už samá kukla.

                karel.datel - Profil | Čt 20.9.2012 21:54:31

                hraji >> Kosáci jsou bdělí a ostražití, po neděli jsem nechal venku krmení s pár červama a ráno tam nebyl ani jeden. Opravdu pár červama, neb jsem vyjel na tréning a živou jsem nechal doma, naštěstí nás na úseku bylo dost a tak jsem něco vyžebral, abych nemusel jet domů :-))

                  hraji - Profil | Čt 20.9.2012 21:42:45

                  iva >> no trošku doma jo, ale ne zas tak úplně a docela. Aby se tam doma dalo vůbec dýchat. Karel by mohl červy přechodně ubytovat v Alžbětině ložnici.

                    iva - Profil | Čt 20.9.2012 21:35:28

                    hraji >> no vždyt karel potřebuje,aby červ zůstal doma:-)

                      hraji - Profil | Čt 20.9.2012 21:33:11

                      iva >> venku je zima, že by ani červa nevyhnal.

                        iva - Profil | Čt 20.9.2012 21:31:26

                        karel.datel >> Je čtvrtek. Potřebuješ to na so+ne? Můžou bydlet venku. V noci je krásná kosa jako v lednici.Přes den to vydržej. Hlavně v suchu. Garáž, sklep, volně v kýblech, ne v chladáku. Budou v tý nej... kondici akorát na víkend.

                          karel.datel - Profil | Čt 20.9.2012 20:46:23

                          Bernard >> Teď je úplně plná, kdyby to množství mělo být v krabicích a nadechlé, musel bych mít chlaďák jak odvěšovna hovězí porážky.

                            hraji - Profil | Čt 20.9.2012 20:45:21

                            karel.datel >> když ty nejsi Karle troškař. Tobě je těžko radit, protože ty moje v pravdě laboratorní postupy se na tvůj velkochov a velkovýrobu nedají aplikovat

                              karel.datel - Profil | Čt 20.9.2012 20:44:03

                              hraji >> To jsem na jednom pytlíku zkusil, ale mám jich 18. Tak jsem je nechal půl hodiny otevřené a šli zpátky do lednice.

                                Bernard - Profil | Čt 20.9.2012 20:33:47

                                karel.datel >> Karle, jedna lednice by se ti do kuchyně ještě vešla :-)))

                                  hraji - Profil | Čt 20.9.2012 20:23:52

                                  karel.datel >> já to dělám tak, že červy vysypu a nechám je proběhnout, pak je zase vrátím do pytlíku a zazipuji

                                    karel.datel - Profil | Čt 20.9.2012 19:42:12

                                    Louda >> Technicky se to provádí jak? Otevřu zip, postavím pytlík a nechám jej otevřený jak dlouho? Nebo vysypat, protočit a znova zapytlovat?

                                      karel.datel - Profil | Čt 20.9.2012 18:37:52

                                      Louda >> Provedu. A defibrilátor používáš :-))

                                        Louda - Profil | Čt 20.9.2012 12:17:51

                                        karel.datel >> po 24 hodinách je necháváme nadechnout a zase z5 do lednice

                                          Červené karty: Fish man, dukadam, khykhgca14687s4f654a, tree34455t, 46547513248512348941, nornik-l, sonisrhile