- Úvod
- Pokec
Můj lov
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
0x v oblíbených a 9x v ignorovaných.
šeptal - Profil | So 20.6.2026 9:32:23
Za malým strýmrem pěkná vlna, chramst a šup ke dnu. Chvíle zdolávání, pak úžasem huba dokořán a oči na vrch hlavy a v podběráku nový osobáček - 44cm. Děkuji mladému kolegovi za dokumentaci a že mi ho změřil. :-) >> Stránka diskuse
šeptal - Profil | Čt 16.4.2026 17:04:00
Jak jsem se oklepal po noční, vyrazil jsem si zasušit. Dopadlo to znamenitě - tohle je jeden z osmi, co jsem přemohl, dva mi to upráskli u dna. Jen se mi prostě nedaří dostat se pod 50. :-) A na rozloučenou přišel jeden potočák. >> Stránka diskuse
kmenový vlasec: 0.14
nej. nástraha: suchý chrosťa
šeptal - Profil | St 15.4.2026 19:18:45
Konečně jsem se taky letos vyštrachal k vodě. První záběr jsem pros...ekl, druhý záběr přišel po chvíli a zásek už sedl. A byl z toho tenhle kulturista. V podběráku se mu nechtělo kloudně pózovat, tak jsem ho při pouštění ledabyle přeměřil a vyklubal se z něj padesátník (tady nevypadá, klesl hluboko a ohnul páteř). Suchá forever. >> Stránka diskuse
návazec: 0.14
množství návnady: 1
šeptal - Profil | Po 29.9.2025 14:31:44
Dvakrát jsem ji ztratil, potřetí už zásek sedl. Držela u dna jako přibitá, tak jsem čekal o něco větší. Ale přesto zahřála na duši. >> Stránka diskuse
šeptal - Profil | Po 1.2.2021 13:09:22
Po dlouhé době slušnější zahájení. Díky Terezko, bez tebe bych si tohle splnit nemohl. >> Stránka diskuse
šeptal - Profil | Pá 11.10.2013 10:48:28
Rybám se začalo chtít z vody. Nebo jsem se to naučil. :-) A omlouvám se za kvalitu - foceno dřevěnou kalkulačkou. >> Stránka diskuse
šeptal - Profil | Po 19.12.2011 17:43:31
Narazím na kdejakýho exota, ale o rybu nezavadím. Já si toho štědrovečerního bolena snad budu muset koupit. :-) >> Stránka diskuse
šeptal - Profil | Ne 25.9.2011 22:55:21
Příjemná hodinka u vody. Byl jsem přechytán 2:0 a ani mě to nemrzí. >> Stránka diskuse
šeptal - Profil | Po 1.6.2009 13:08:03
Víkend s kámošem na Labi pod bi vakem. Byť jsme udělali pro úspěch maximum, nakonec skóroval jen kolega jedním šupinatým šestikiláčem. Nepomohly ani sardinkovi koule s příchutí václavík. >> Stránka diskuse
šeptal - Profil | Po 25.2.2008 9:14:59
Návrat ze zimní dovolené se vydařil. Potvrzena slova porybného, že únor je na dravce nejlepší měsíc. >> Stránka diskuse
šeptal - Profil | Po 26.11.2007 9:42:21
Tak jsem coby protekční zmrd vyrazil v doprovodu dvou neprotekčních na protekční Želivku. Voda krásná, ale ty protekční štiky nechtěli kousat. Já vytáh jednu sotva mírovou, další protekční záběr těsně u lodě jsem prosr.. a skoroprotekční kolega povodil pěkně tlustýho okouna. Prostě jsme, my zmrdi, nezachytali protekce neprotekce. >> Stránka diskuse
šeptal - Profil | Pá 2.11.2007 11:23:04
Včera od 16:09 do 17:57 lehká vláčka se Stanďourem. Na boleny vyhrál 2:0, čímž jen potvrdil svůj statut mizerného gájda. Aspoň, že stál za hranicí slyšitelnosti, takže jsem jeho kydy neregistroval. Stačila mi ta gestikulace, když tahal toho druhého chudinku. Skoro jsem se bál, že ho chytla padoucnice. >> Stránka diskuse
šeptal - Profil | So 27.10.2007 19:34:42
Od 13:48 do 17:04 se Stanďourem na mimopstruhovce. Já lapil jednoho duháka a lipana (dohromady mohli mít poctivých 25 deka), Stanďour (mizerný gájd, a ty kecy) lipana a tři potočáky. Když tahal toho třetího potočáka, tak prej: "Sleduj, ouřado, takhle se chytaj ryby. Říkej mi "Bohumile Kuno"" . A nutil mě odpovídat "ano, prosím". >> Stránka diskuse
šeptal - Profil | Po 24.9.2007 7:23:53
Totální propadák. Za zmínku stojí snad jen uvláčený bolen 60cm. Kdyby tam nejezdili ti motoroví masturbanti na člunech, které půlmetrovými vlnami co pár minut bičovaly pobřeží, tak i přes rybářský neúspěch to mohl být podařený víkend. Zkrátka, na Orlík už jedině za hnusnýho počasí, kdy snad nebudou hrozit manévry flotily burácejících monster. >> Stránka diskuse
šeptal - Profil | Út 18.9.2007 8:08:05
Večerní okounové mikrotwisterování. Šluknul mi to kapr, proletěl vázkou, mě na břehu uklouzly nohy, takže jsem v botaskách a riflích k vázce zabrodil, kapra z těch klacků vyšněroval a úspěšně zdolal. 48 cm a víc než 2 kila na UL vláčáku v potůčku plném větví - docela pěkný souboj. Teď ho čeká strouhankový sarkofág. >> Stránka diskuse
šeptal - Profil | Po 3.9.2007 10:12:37
Včera od 17:18 do 20:11 se Stanďourem pokus o lehkou vláčku. Stanďour omylem zasek skoro mírovou štiku a 2 (slovy dva) okouny. Já cíleně dva tlouště skoro 25 cm a okouna. Tolik a tak velkých ryb pohromadě jsem už dlouho neviděl. >> Stránka diskuse
šeptal - Profil | Po 27.8.2007 7:35:11
Včera od 17:37 do 20:08 lehká přívlač na Labi se Stanďourem a mojí dcerou. Házeli jsme jako magoři, vůbec jsme se nenajedli a měli jsme i žízeň. A chytili jsme to samý, jako kdybychom lovili v nočníku. >> Stránka diskuse
šeptal - Profil | Po 13.11.2006 6:55:05
Nedělní dopoledne - pouze pěkná procházka. Ovšem večer hodinka před soumrakem - 14 okounů od cca 20 do 37cm a jeden zmařený záběr štiky kolem 70cm. Všichni bojovali jako lvi, dostali zaslouženou amnestii.To strýmrování se mi začíná zamlouvat čím dál víc. >> Stránka diskuse
šeptal - Profil | Po 19.6.2006 8:10:23
Zahajoval jsem v poledním žáru v doprovodu mé dcery. Nakonec po hodině téměř marné snahy jsem vsítil bolena 68 cm. Na UL cajk fajn zážitek. Chvilku vodil proudem on mě, pak já jeho. >> Stránka diskuse
šeptal - Profil | Po 21.11.2005 9:20:04
Sobotních cca 10 hodin na lodi po zátokách. Bylo to o mrňavých rotačkách a minitwisterech. Malých okounů na desítky a na závěr na kopýtko od Relaxu kapr 47 cm. Na UL proutek docela tanec. A bez lanka.:o) >> Stránka diskuse
šeptal - Profil | Po 24.10.2005 8:09:36
V sobotu v podvečer twisterový pokus o okouny. Celkově slabý. A ještě jsem o twistříka i pěknou rybu přišel při pekelně brutálním záběru od solidní ryby. Pecka do prutu, který se během okamžiku ohnul do půlkruhu, kvikla brzdy, já se slušně zapotácel ztrátou rovnováhy a... hovno. FL neustála kontakt se štičími čelistmi. Pak ať mi někdo vykládá, že lanko není třeba. V něděli odpolko mě na ryby vyhnal můj čtyřletý synek. Po 10 minutách se mu už chtělo domů, když mi to jako na zavolanou vzala pod nohama malá kudla. V tu ránu se synův časový rozvrh obrátil. Když jsem během cca půl hoďky k jeho velké radosti vytáh další dvě štičky kolem 50 čísel, začalo pršet a zdrhali jsme k domovu. Závěr: parádně zakončený víkend se silně výchovným efektem. Fuj, sem se nějak rozepsal. >> Stránka diskuse
šeptal - Profil | Po 19.9.2005 8:16:44
Ve středu před soumrakem chvilka s mušákem. Nymfa nedokázala zabodovat, tak jsem převázal na suchou. Kromě houfu ouklejí se zadařili tradiční tlouštíci a korunoval to krásný potočák - můj první na mouchu. Na to, že měl něco přes 20 cm bojoval fantasticky. Udělal mi děsnou radost. Pod návalem euforie jsem šel pokoušet štěstí i v sobotu večer. Ale ouha, voda byla nějak vysoko. Tam co je jindy hladina do půl lýtek byla teď nad pas. Měl jsem co dělat, abych se vyhrabal zpátky na břeh. >> Stránka diskuse
šeptal - Profil | Po 12.9.2005 8:11:58
Labské štiky jsou při chuti. Začalo to minulou neděli, kdy jsem dostal pěkně vypasenou 60 (vypadla z ní lehce natrávená mladší sestřička cca 30 cm). Tenhle pátek mi při twisterování okounů na bezprotihrotový pidiháček na 0,16 vlasci bez lanka skočila další. Ta měla 67. A uzavřel jsem to včera za rozbřesku jednou pěknou 83. Všechny bojovaly, až se voda vařila, předváděly efektní vzdušnou akrobacii, že přihlížející valili oči a já měl adrenalinu na rozdávání. >> Stránka diskuse
šeptal - Profil | Po 23.5.2005 8:28:55
Po dlouhý době pokus o plavačku. A hned po příchodu k vodě překvápko. Sotva jsem položil montáž na vodu kvůli kontrole vyvážení splávku - šup, na prázdný háček skočila plotice cca 20 cm. A pak co nához to záběr. A to bez nejmenší nadsázky. Všechno plotice mezi 20 a 30 cm. Za 3 hodiny tedy několik desítek parádních kousků. "Naštěstí" ne všechny záběry jsem dokázal proměnit, jinak bych asi padnul vyčerpáním. Každopádně - nirvána. ;o) >> Stránka diskuse
šeptal - Profil | Po 4.10.2004 8:08:41
Totální výbuch. Ve dvou lidech jen 4 cejni na boilí 20 mm a 4 pididravečci na malýho woblerka. Jinak jsem natrhal asi 2 kila olova a přišel o motor na člunu. Prostě dovolená jako řemen. >> Stránka diskuse
šeptal - Profil | Po 2.8.2004 7:57:39
Od rána od 7 do 12 pokus o tlouště nebo parmu na mouchu. Výsledek - 2 hodiny v dešti jen v tričku, parma na prutě cca 5 vteřin a v poledne tloušť 42 cm. Nakonec při vylézání z vody mi pod nohama s ledovým klidem pomalu projela parma dobrých 70 čísel. Doufám, že se s ní příště popasuju. Večer pokus na woblera a za hodinu 1 okoun a 1 hrouzek (regulerně za papulu). Na záběry tedy dost slabý den, ale jinak pohoda. Pořád je tam naděje si chytit parádní rybu. A vvvo tom to je ... >> Stránka diskuse
šeptal - Profil | Po 26.7.2004 9:57:02
Od 6 do 8 hodin 5 tloušťů od 25 do 40 cm + 1 okoun cca 25 cm na UL vláčku s mrňavým woblerem (nic jinýho nechtějí) + řada zmařených záběrů. Takže prima pochytání. Příště jdu zase. >> Stránka diskuse
šeptal - Profil | Po 24.5.2004 8:57:39
Urval jsem se na 2 hodinky k vodě. Vsadil jsem na muškařinu. První hodina úplně jalová, ale pak výrazné zlepšení. Výsledek: plotice 20 cm, cejn 48 cm, tloušti 50, 42, 35 a 8 cm. Takže spokojenost. >> Stránka diskuse
šeptal - Profil | Út 13.4.2004 7:44:34
Každý den u vody cca 3 hodiny. Voda dost vysoko, v podstatě všechny pláže zatopený, hladina až k lesu.
Plavaná, feeder, červi, sladká kukučice. Ze zčátku to vypadalo nemastně - neslaně, pak jsme přece jen trochu zachytali. Celkem to bylo tak 20 ks cejnů, 15 velkých plotic, pát okounů a asi 10 kapříků 40 - 50 cm. Téměř všechno šlo zpátky do vody, jen 2 kapříci a 5 cejnů dopoadlo mastně - slaně. >> Stránka diskuse
Červené karty: mekvak, Dalimil, Petras, start1406, hadman1, ajsa, mazak, Saxafon, BLACKHAMER, jarysek120, t1ran, gunč, KiKSo1, smellslike, Rybovrah 1, Karlosak, bigfatcatfish, šmudla007, TomH, tupac, Gorylix, Fredex, Heineken***, Heineken*****, Hein*eken, SKFishing, masák11111, ryby-zabiju, Masařmasařů, carp1990, HameB01, Hazz, Pazz, Lojzakk, mickyracers, Malanchoe, Lostoros, kkt, RYBOVRAH FOREVER, Nornik-K, OtaLakatos, nornik-l, nornik-m, nornik-o, VlasLakatos, HugoStiglitz, Akéla, nornik-y, loupeznik007, Bugun, Had.
Kde to žije - všechna témata
16:04Poradna: Sumcařina 2570
15:47Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
15:41Rybáři vs ochránci přirody 42
15:28ATTs hlásiče a ATTx příposlech 530
15:23Změna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
11:21Kurz Teo Daška pro Otoše 301
11:20Výber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
10:06Labe fishing store 14
10:01Jakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeStaré Česke rybářské vybavení 390
NeHlídač slev eshopů 750
NePivo- craft beer 691
NeDo Stříbrného rybníku v Hradci Králové vypustili další candáty. Pomůžou proti sinicím (Bleskovka) 12
NePolsko, okolí Dunajce 5
NeŽermanky a bivakovani 3
Co je nového - všeobecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
JRC Lehátko Cocoon II Flatbed Wide | SLEVA 33%Za 5.249 Kč
Velmi pohodlná silná polstrovaná matrace. Vnitřní matrace je vyjímatelná, což usnadňuje její čištění. Super pevný ocelový rám na 8 nohách. Nohy odolné proti blátu s otvory pro kolíky. Úložný vak se zipem. Včetně popruhu se sponou pro snadnou přepravu. Rozměry: 220x100x40-55 cm
CHYTIL.cz poslední kusy -55%Za 23 Kč
Nyní se slevou až -69%: AVID, FOX, KORUM, PRESTON a SONUBAITS. Oblečení, pruty, krmení, křesla, háčky a další. Platí do vyprodání zásob na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...





































