- Úvod
- Pokec
Můj lov
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
0x v oblíbených a 9x v ignorovaných.
hofi - Profil | So 29.10.2011 19:14:16
Vo štvrtok som vyrazil k vode sám. Opäť ma privítala rozbúrená hladina jazera a silný východný vietor. Po 20h som vyviezol udice a zhruba po 2 hodinách som zdolal krásneho kapra s váhou 18kg. Sám som nechcel tomu veriť, že počas tak krátkej doby nachytáme také ryby. Pätnásť minút pred 24h som mal padák a po niekoľkominútovom boji som vo vlnách podobral neskutočne tlstého kapríka, s váhou tesne nad 16kg. Takú rybu som ešte nechytil... >> Stránka diskuse
hofi - Profil | So 29.10.2011 19:09:18
Tento týždeň som s kamarátom Rišom zažil na miestnej zväzovke fantastickú rybačku.
Na ryby sme chodili po práci na 3-4h vychádzky, / smie sa loviť len do 24h./
V utorok po 23h sa Rišovi vo veľkých vlnách podarilo uloviť 17,5kg kapríka. Túto rybu som okamžite spoznal nakoľko som ju už ulovil v roku 2003 na váhe 13kg.
Bol som rád, že aj po 8 rokoch ešte pláva v jazere a darí sa mu. Tento kapor nám dal zabrať a je nesmierne silný aj vďaka extrémne veľkému chvostu.
+ foto y roku 2003 >> Stránka diskuse
hofi - Profil | Út 18.10.2011 7:51:32
Po dlhej dobe som sa vrátil na miestnu /100ha/ zväzovku a skúsil ešte niečo v tejto sezóne uloviť. Pod háčik som našil 24mm boilies Hot demon a až po vyvezení udíc som zmeral teplotu vody. Tá mala pri brehu už iba 12°C, čo ma trošku zaskočilo, nakoľko som si myslel, že by mohla mať stále okolo 15°. /dlho som nebol na rybách :-) /
Po raňajšom vyvezení svojich montáží sa záber dostavil až okolo 15h30min a zdolal som si svoj nový osobáčik. 110cm a 28,22kg!!!
Včera bolo 10 rokov odvtedy, čo mi zomrela babka, ktorá ma vychovávala a mal som ju veľmi rád. Neviem prečo som si práve v tento deň ulovil svoj životný úlovok... Mal som trošku zmiešané pocity...
>> Stránka diskuse
hofi - Profil | Po 29.8.2011 21:28:24
Dcérke som prisľúbil, že aj tento rok počas prázdnin pôjdeme na spoločnú rybačku. Ibaže všetko nešlo podľa našich predstáv a miesto týždňovej rybačky sa nakoniec vykľula na rýchlo zorganizovaná výprava, trvajúca ,,iba,, 4 noci....
Predpoveď počasia neveštila nič pozitívne a pri bezveternom počasí a teplotách atakujúcich 40°C som si nedával takmer žiadne nádeje na úspech. O to väčším prekvapením bola rybačka, akú som už dávno nezažil!
Rovnako také niečo nezažila ani moja 8 ročná dcérka, ktorá nielen mne ukázala, ako sa to má!!!
Jej prvá ryba bol 10,5kg amur. Svoj osobák v amurovi si prekonala hneď druhým úlovkom, ktorý mal ešte o pol kila viac. Pri tretom zábere na jej udicu som opäť predpokladal amura, ale mýlil som sa! Dcéra sa po 15-20 minútovom súboji mohla pýšiť nádherným lysákom s váhou 22,3kg!!!
Rybársku ,,facku,, som dostal , keď na druhý deň opäť v najväčšej horúčave vypumpovala krásneho lysca s veľkými šupinami, ktorému sme navážili 16,8kg...
Až tak zahanbený som dlho nezostal a ďalšiu noc som zabodoval aj ja.
Guľatý kaprík s váhou 22,1kg ma nesmierne potešil.
Čerešničkou na torte bol 14 kg KOI, ktorý bol zároveň poslednou rybou výpravy. Špekulovanie s kombináciami nástrah sa mi opäť vyplatilo a takmer každú rybu som ulovil na niečo iné. Nesklamal ma Signal, SK 30 a Prawn & pepper. Milo ma prekvapila biela čokoláda a ananás. Kŕmil som s priemerom boilies 24mm a na rovnakú veľkosť aj lovil. Jediný KOI mi zabral na boilies s priemerom 32mm
>> Stránka diskuse
hofi - Profil | Út 7.6.2011 23:41:38
Suprový ,,predĺžený ,, víkend som zažil na jednej Slovenskej zväzovke. V sobotu som po nekompromisnej jazde a následnej zdolávačke podobral šupíka 101cm a 20,8kg. V nedeľu ma prekvapil vytretý dlháň 97cm s váhou ,,iba,, 11kg. Jedovitá a bojovná ryba.
Večer sa mi podarilo zdolať ešte 15,4kg, pre zmenu guľatého a vypaseného kapríka. A v pondelok som to zakončil 14,6kg šupíkom a čerešničkou na torte bol 12,4kg lysáčik. Zábery som mal na boilies Signal 24mm+20mm PopUp a kombináciu signál – SK30.
Po kontrole môjho foto-archívu som zistil , že prvý kaprík bol už ulovený v roku 2007 pri váhe 14kg. Takže sa mu celkom dobre darí, z čoho mám samozrejme radosť. /dúfam že sa Aleš nenahnevá za jeho zverejnenú fotku /
>> Stránka diskuse
hofi - Profil | Čt 2.12.2010 21:36:16
Dnes jeden zubatý 74cm :-))) a dve malé šťuky... čerstvo kúpená a hneď otestovaná Rapala Clackin
/foto samospúšť.../ >> Stránka diskuse
hofi - Profil | So 27.11.2010 21:43:48
Dnes som vymenil boilies za twister a prevtelil som sa za prívlačiara :-))) >> Stránka diskuse
hofi - Profil | Pá 12.11.2010 15:35:19
Dnes to celkom išlo. Za 6h lovu som mal 4 zábery .
Tri ryby mali 2-4kg, ale najviac potešil tento :-))
Zabral na dipovanú 20mm PopUp Hot demon vyváženú 3-4cm nad dnom. >> Stránka diskuse
hofi - Profil | Út 2.11.2010 14:36:37
Dnes presne na obed mi zabral tento šupík. Voda má už tesne pod 9 stupňov, tak každý záber mimoriadne poteší. Obzvlášť na zväzovej vode a pokiaľ má kaprík cez 10kg. Zabral na orezaný 20mm boilie Chilli namočený od včera v dipe. Kaprík sa mi zdal povedomý /fľak bez šupín /a po prezretí foto -archívu som zistil, že ho ulovil aj môj otec v lete 2006. Vtedy mal okolo 7kg... >> Stránka diskuse
hofi - Profil | Čt 21.10.2010 23:11:41
Za 16h strávených na Dunaji som zaznamenal 10 záberov. Jedna mrena /parma/ zvyšok kapry od 3kg do 11,7kg. Najväčší zabral na zaujímavý ,,hamburger,, 14mm PopUp chilli + 2 zrnka kukurice + jeden tigrí orech. Žiadny extra obor, ale potešil :-))) >> Stránka diskuse
hofi - Profil | Pá 1.10.2010 17:21:16
Dnes do obeda 3 jazdy a z toho opäť jeden lysák a jeden riadkáč. A to som stále presvedčený, že ich je na našej vode málo... :-))) >> Stránka diskuse
hofi - Profil | Čt 19.8.2010 17:01:46
Dnes som pozval otca na amure a sľúbil mu, že mu vyveziem montáže tak, že na 99% bude mať záber. Vyšlo to! Otec bol maximálne spokojný a ja ešte viac :-))) Záber prišiel až v posledných sekundách, lebo sme už balili a otec bol 5 krokov od udice, ktorú chcel už vytiahnuť... >> Stránka diskuse
hofi - Profil | Čt 19.8.2010 8:11:12
Moja druhá návšteva istého štrkoviska kde som skúšal lov amura a ďalšie zdolané ,,torpédo,, :-))) chvíľu na to mi prišiel ďalší záber, kde som čakal taktiež amura, ale nakoniec sa z toho vykľul kaprík. >> Stránka diskuse
hofi - Profil | So 20.3.2010 10:38:49
Včerajšie pekné počasie vytiahlo aj mňa k jednému odstavenému ramenu riečky. Trošku stálo pri mne šťastie, keď som po karasovi zdolal obrovského pleskáča a o pár hodinín neskôr krásne bojovného lysáčika, ktorý sa nechal zlákať na Hot Demona. Použil som polovicu 18mm Pop Up a druhá polovica guľôčky bola klasická potápavá. Šnúrka 15lb háčik Korda č.8 >> Stránka diskuse
hofi - Profil | So 7.11.2009 21:19:01
Tento zubáč sa mi ,,zakusol,, do silónu na kaprárskej udici a ten sa mu dajako záhadne zachytil o zuby. 75cm -4kg. >> Stránka diskuse
hofi - Profil | Ne 15.3.2009 23:47:59
Konečne som sa dostal aspoň na pár hodín s Vladysom na spoločnú rybačku. Vlado dík za poslané fotky a za podobratie týchto dvoch fešákov. Zábery mi prišli takmer ihneď po sebe.Ten druhý mi zabral tesne pred tým, ako som mal prvého takmer už v podberáku :-) >> Stránka diskuse
hofi - Profil | Pá 30.12.2005 9:59:50
Tolstolobec bol zachytený počas prívlače asi 1cm od konca hornej časti chvostovej plutvy.
Vláčil som s twistrom a udicou Berkley lightining rod 10-30g. Doba zdolávania cca 20min /z loďky/
Prajem veľa úspechov, rybárskeho šťastia a všetko dobré v roku 2006
>> Stránka diskuse
Červené karty: mekvak, Dalimil, Petras, start1406, hadman1, ajsa, mazak, Saxafon, BLACKHAMER, jarysek120, t1ran, gunč, KiKSo1, smellslike, Rybovrah 1, Karlosak, bigfatcatfish, šmudla007, TomH, tupac, Gorylix, Fredex, Heineken***, Heineken*****, Hein*eken, SKFishing, masák11111, ryby-zabiju, Masařmasařů, carp1990, HameB01, Hazz, Pazz, Lojzakk, mickyracers, Malanchoe, Lostoros, kkt, RYBOVRAH FOREVER, Nornik-K, OtaLakatos, nornik-l, nornik-m, nornik-o, VlasLakatos, HugoStiglitz, Akéla, nornik-y, loupeznik007, Bugun, Had.
Kde to žije - všechna témata
16:04Poradna: Sumcařina 2570
15:47Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
15:41Rybáři vs ochránci přirody 42
15:28ATTs hlásiče a ATTx příposlech 530
15:23Změna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
11:21Kurz Teo Daška pro Otoše 301
11:20Výber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
10:06Labe fishing store 14
10:01Jakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeStaré Česke rybářské vybavení 390
NeHlídač slev eshopů 750
NePivo- craft beer 691
NeDo Stříbrného rybníku v Hradci Králové vypustili další candáty. Pomůžou proti sinicím (Bleskovka) 12
NePolsko, okolí Dunajce 5
NeŽermanky a bivakovani 3
Co je nového - všeobecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
NOVINKA na CHYTIL.cz - plovoucí kouřové boiliesZa 179 Kč
Plovoucí boilies SMOKE POP-UP o pr. 15 mm, které po dopadu do vody okamžitě vytváří silný kouřový, mrakující efekt. Ten funguje jako vizuální magnet a dokáže pracovat až 24 hodin. 3 barvy - 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
SPRO kufřík Power Catcher Lure TowerZa 598 Kč
Díky kompaktním přepravním rozměrům a integrovanému madlu se snadno přenáší a je ideální na cesty. Věž obsahuje 4 průhledné plastové krabičky na nástrahy a navíc velký horní úložný prostor, který je ideální pro uložení nářadí nebo většího příslušenství.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....
































































