- Úvod
- Pokec
Mořský rybolov
Hlavní diskuse.Další témata z kategorie dravci: Nástrahy, návnady, Náčiní, doplňky, Techniky lovu, Domací dílna, Druhy ryb, rekordy, Příhody, kuriozity, RŘ, MO, svazy, Revíry, cestování, Závodní sektor, Ostatní
Moderuje: Lauri Profil
Jakou techniku lovu upřednostňujete na moři?
A) plavaná8%
B) položená5%
C) přívlač51%
D) pilkrování17%
E) feeder6%
F) muškaření10%
G) jinou4%
Od 28.2.2012 hlasovalo 937 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 90x v ignorovaných.
NKruty PEPE - Profil | So 28.3.2009 11:11:12
Tak jsem si bohužel koupil časopis Rybářství kvůli tomu Rhodosu. Smůla je, že ten článek psal [piiip] co může dopisovat tak maximálně do Ženy a život. Celý článek na třech stranách se dá popsat takto: byl jsem v akváriu, pak jsem fotil dědka s prutem a protože mi chtěl dát přes držku, tak jsem šel na pláž a našel malou murénu. Úchvatné čtení....
Nvjktor - Profil | Pá 27.3.2009 18:56:52
cresissub-Těm válečkům se říká šustavica.Ale to je ligně. Domorodci chytají chobotnice z loďky při lampě na harpunu.
NHarpuna - Profil | Pá 27.3.2009 17:45:44
cresissub >> Tak si tam nebo u nás kup nástrahy na olihně . Říkal tomu ligně. Jsou to takové ty válešky vypadaj jak kreveta v různých barvách jak mají na konci asi stovku do vějíře ohnutých špendlíků. Nebudu ti radit koupi zde. V jugo mají lepší druhy a kvalitní je v tom rozdíl asi jako plandavkou z lidlu a mepskou. Zašlu ti foto na email , když budeš chtít. Jinak nemyslím selokovová ty jsou na lovení z loďky myslím ty s olověnou zátěží na čumáku. Jinak funguje to nejvíc v rozednění a hoďku ppřed západem slunce až do tmy. Nahodíš co nejdál a čekáš až spadne až na dno, Jelikož to skoro plove ne plave tak to trvá asi minutu. A pak popotáhneš asi půl metru a zastvíš a pak zase poptáhneš atd. Napodobuj pohyb pidikrevet, které jsou v jugo na mělčině. Jinak když nástrahu hodíš do dálky a necháš ponořit tak metr pod hladinu a taháš máš velkou šanci chytit oliheň. Záběr se pozná tak , že ti ztěžkne prut asi jako , když chytneš na vláčák igelitku pak musíš rychle navíjet a nepovolit . jinak ti spadne jelikož ty nástrahy nemají protihroty. vytáhneš ji na břeh a vyklepneš a pokračuješ. Nicméně chobotnic je v jugo v sezóně málo jdou až v září ke břehu. Jinak šance je na muzgavce což je pidichobotnice nebo jak jsem psal oliheň a stopro Sépie. Poradím i recepty , ale za moment musím uspat dcerku.
NHarpuna - Profil | Pá 27.3.2009 17:19:47
cresissub >> Myslíš kde ? nekde v jugo nebo Norsko?Je to trošku rozdíl
NLauri - Profil | Pá 27.3.2009 17:09:08
cresissub >> zkus to napsat přímo "konasek14" to je specialista na chobotnice :))
Ncresissub - Profil | Pá 27.3.2009 16:56:56
hele můžete mi poradit s chobotnicema slyšel jsem že že se chytají naprut ale to je tak všechno,víc jsem nezistil
Nkonasek14 - Profil | Pá 27.3.2009 12:48:51
Kdepak,co jsem chytil,hned šlo zpátky do moře.Ryby i ostatní potvory z moře mám rád,ale není nad to si to obědnat v hotelu.
Nkonasek14 - Profil | Pá 27.3.2009 12:03:17
Kruty PEPE:Byl jsem na Thasosu a nejčastějším úlovkem byla jehlice a ze dna chobotnice
.
.
NLauri - Profil | Pá 27.3.2009 11:58:34
Kruty PEPE >> v Řecku jsem nechytal ale v novém časopise Rybářství jsou ryby okolo Rhodosu a vůbec to tam nevypadá špatně.
NLauri - Profil | Pá 27.3.2009 7:01:50
Salmon >> ty fotky už tady byli, ale to je jenom kvůli těm nástrahám,většinu ryb jsme nachytali na gumy do 7cm
Červené karty: 46547513248512348941
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
6:25NFotky ryb pouze na přívlač 107192
ČtNÚhoří sezona 2012 10516
ČtNBurza na přívlačové nástrahy 33415
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme prodejnu
Rybářské potřeby JESETER
Karlovy Vary - Dvory, Kpt. Jaroše 198/17




















