Mořský rybolov

Moderuje: Lauri Profil

Jakou techniku lovu upřednostňujete na moři?

A) plavaná8%

B) položená5%

C) přívlač51%

D) pilkrování17%

E) feeder6%

F) muškaření10%

G) jinou4%

Od 28.2.2012 hlasovalo 937 čtenářů.

NLauri - Profil | Ne 29.3.2009 12:08:46

napište sem nějaké vaše osobní rekordy tresek a jiných mořských ryb. Když budou fotky budu jen rád

    NKruty PEPE - Profil | So 28.3.2009 11:11:12

    Tak jsem si bohužel koupil časopis Rybářství kvůli tomu Rhodosu. Smůla je, že ten článek psal [piiip] co může dopisovat tak maximálně do Ženy a život. Celý článek na třech stranách se dá popsat takto: byl jsem v akváriu, pak jsem fotil dědka s prutem a protože mi chtěl dát přes držku, tak jsem šel na pláž a našel malou murénu. Úchvatné čtení....

      Nvjktor - Profil | Pá 27.3.2009 18:56:52

      cresissub-Těm válečkům se říká šustavica.Ale to je ligně. Domorodci chytají chobotnice z loďky při lampě na harpunu.

        Ncresissub - Profil | Pá 27.3.2009 18:41:56

        Harpuna >> děkuji skvělej tip určitě to vyzkouším

          NHarpuna - Profil | Pá 27.3.2009 17:45:44

          cresissub >> Tak si tam nebo u nás kup nástrahy na olihně . Říkal tomu ligně. Jsou to takové ty válešky vypadaj jak kreveta v různých barvách jak mají na konci asi stovku do vějíře ohnutých špendlíků. Nebudu ti radit koupi zde. V jugo mají lepší druhy a kvalitní je v tom rozdíl asi jako plandavkou z lidlu a mepskou. Zašlu ti foto na email , když budeš chtít. Jinak nemyslím selokovová ty jsou na lovení z loďky myslím ty s olověnou zátěží na čumáku. Jinak funguje to nejvíc v rozednění a hoďku ppřed západem slunce až do tmy. Nahodíš co nejdál a čekáš až spadne až na dno, Jelikož to skoro plove ne plave tak to trvá asi minutu. A pak popotáhneš asi půl metru a zastvíš a pak zase poptáhneš atd. Napodobuj pohyb pidikrevet, které jsou v jugo na mělčině. Jinak když nástrahu hodíš do dálky a necháš ponořit tak metr pod hladinu a taháš máš velkou šanci chytit oliheň. Záběr se pozná tak , že ti ztěžkne prut asi jako , když chytneš na vláčák igelitku pak musíš rychle navíjet a nepovolit . jinak ti spadne jelikož ty nástrahy nemají protihroty. vytáhneš ji na břeh a vyklepneš a pokračuješ. Nicméně chobotnic je v jugo v sezóně málo jdou až v září ke břehu. Jinak šance je na muzgavce což je pidichobotnice nebo jak jsem psal oliheň a stopro Sépie. Poradím i recepty , ale za moment musím uspat dcerku.

            Ncresissub - Profil | Pá 27.3.2009 17:26:04

            Harpuna >> v jugošcě

              NHarpuna - Profil | Pá 27.3.2009 17:19:47

              cresissub >> Myslíš kde ? nekde v jugo nebo Norsko?Je to trošku rozdíl

                NLauri - Profil | Pá 27.3.2009 17:09:08

                cresissub >> zkus to napsat přímo "konasek14" to je specialista na chobotnice :))

                  Ncresissub - Profil | Pá 27.3.2009 16:56:56

                  hele můžete mi poradit s chobotnicema slyšel jsem že že se chytají naprut ale to je tak všechno,víc jsem nezistil

                    NLauri - Profil | Pá 27.3.2009 14:12:03

                    konasek14 >> no takové potvůrky z moře taky nemusí být špatné

                      Nkonasek14 - Profil | Pá 27.3.2009 12:48:51

                      Kdepak,co jsem chytil,hned šlo zpátky do moře.Ryby i ostatní potvory z moře mám rád,ale není nad to si to obědnat v hotelu.

                        NMartin M. - Profil | Pá 27.3.2009 12:33:08

                        konasek14 >> to jsi snedl?

                          Nkonasek14 - Profil | Pá 27.3.2009 12:15:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Chobotnice přibližně všechny stejné velikosti

                            Nkonasek14 - Profil | Pá 27.3.2009 12:03:17

                            Kruty PEPE:Byl jsem na Thasosu a nejčastějším úlovkem byla jehlice a ze dna chobotnice
                            .

                              NLauri - Profil | Pá 27.3.2009 11:58:34

                              Kruty PEPE >> v Řecku jsem nechytal ale v novém časopise Rybářství jsou ryby okolo Rhodosu a vůbec to tam nevypadá špatně.

                                NKruty PEPE - Profil | Pá 27.3.2009 10:51:01

                                Může někdo poradit ohledně rybolovu v Řecku? Díky.

                                  Ngama - Profil | Pá 27.3.2009 8:03:12

                                  jeste 15 dni a jedu tesim se jak malej kluk

                                    NLauri - Profil | Pá 27.3.2009 7:04:10

                                    Vase zprava

                                      NLauri - Profil | Pá 27.3.2009 7:03:57

                                      Vase zprava

                                        NLauri - Profil | Pá 27.3.2009 7:01:50

                                        Salmon >> ty fotky už tady byli, ale to je jenom kvůli těm nástrahám,většinu ryb jsme nachytali na gumy do 7cm

                                          Červené karty: 46547513248512348941