Mořský rybolov

Moderuje: Lauri Profil

Jakou techniku lovu upřednostňujete na moři?

A) plavaná8%

B) položená5%

C) přívlač51%

D) pilkrování17%

E) feeder6%

F) muškaření10%

G) jinou4%

Od 28.2.2012 hlasovalo 937 čtenářů.

Lauri - Profil | Čt 26.3.2009 6:52:26

abul-luba >> abul >> my jsme na lodi měli taky gaf, ale nikdy jsme ho nepoužili. Brali jsme to rovnou do ruk a nebo do podběráku.

    Lauri - Profil | Čt 26.3.2009 6:46:26

    hering >> když jsou ryby při chuti tak asi ani nezázeží na nástraze,horší je když se jim nechce. A pak začnou fungovat chobotničky. Ptal jsem se na toho mníka a prý ho dělají mariánskolázenští rybáři, tak se zkus zeptat u nich,třeba tam uspěješ.

      Lauri - Profil | Čt 26.3.2009 6:37:33

      abul-luba >> abul >> na co jste tam měli ten nafukovací kruh? :))

        hering - Profil | St 25.3.2009 23:01:06

        Lauri:Už jsem sehnal ty chobotníčky co jsi tady ukázal.Jsou zajímavý a ta kouřová černá moc.Na stejnou barvu twistera 10cm šli jak praštěný.Už se těším jak je vyzkouším.

          hering - Profil | St 25.3.2009 22:57:11

          Neo: Už to tady zapadlo,ale ptal jsem se zde jak to jde v Aure.Jedu tam za měsíc s dvěma nováčkama a zajímalo mě pár přátelských rad.Tak trochu vím do čeho jdu chytal jsem kousek od Aure (CK Korlin).Koukám,že jste vláčeli a my chceme totéž.Jaká gumka byla úspěšná?Jinak děkuju všem kdo mi dali nějaké informace.

            Neo - Profil | St 25.3.2009 22:45:51

            Lauri >> Aure

              abul - Profil | St 25.3.2009 20:38:13

              Práce s gafem

                ivanv - Profil | St 25.3.2009 17:35:10

                uvolnilo sa nam jedno miesto sem: http://www.fisherman.cz/n_602.htm
                v termine 14-21.5.2009 kto ma zaujem, piste na mail,alebo sz.
                mame 2 lode a chatu pre 6 osob. sme piati. odpadol akurat kolega s autom, tak velke auto vyhoda.

                  Lauri - Profil | St 25.3.2009 14:46:38

                  Neo >> a kde jste byli chytat?

                    OG - Profil | St 25.3.2009 14:22:06

                    Fisherman95 >>První 2dny jsem pilkroval, ale to mě přestalo bavit, tak jsem začal vláčet. Požíval jsem tyhle vláčecí pilkry http://www.hobby-g.cz/637-Morsky-program-Pilkery/2498-Pilker-Fladen-Stavangersilda-30g-blue.html?page=1&back=view ale chtělo to něco těžšího, protože tohle při propadu hned brali malý Tresky tmavý. Chytal jsem skoro jako s feederem, nahodil, odložil prut do držáku, a koukal na špičku. Chycenou rybu jsem hodil do lodi, nahodil,odložil a než jsem rybu zabil a vykrvil tak už byla na pilkru další. Bylo zajímavý, že jeden den ryby brali na rychlé tažený pilker a druhý den brali pilker na propadu.

                      Neo - Profil | St 25.3.2009 12:51:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Když jsme byli loni tak 99% uloveno na gumy, na pilkra moc nešli.

                        Lauri - Profil | St 25.3.2009 9:24:33

                        Fisherman95 >> zkoušej na přívlač gumy této velikosti a nic nezkazíš,vždycky je lepší mít pěknou tresku na jemném vláčecím proutku než na tuhém pilkráku. Zdolávání se potom nedá srovnávat. Nepočítám,když míříš za trofejními rybami nebo chytáš ve větších hloubkách, tam ti je potom přívlačák většinou na prd.

                          misel - Profil | St 25.3.2009 7:27:12

                          Fisherman95 >> ten recept jsem už někde četl
                          www.rybolovnorsko.cz/diskuze/viewtopic.php?id=59

                            Lauri - Profil | St 25.3.2009 6:25:08

                            abul-luba >> abul >> já jsem někde četl že je to nějaký druh motolice, bývá i v rybím mase v břišní oblasti

                              abul - Profil | Út 24.3.2009 21:43:11

                              Lauri >> Na játrech je někdy drátovec ale když odstrańuješ blánu co je na játrech tak automaticky sundáš i drátovce.

                                abul - Profil | Út 24.3.2009 21:37:37

                                svaca >> Dělali jsme to jen s jater tresky obecné,tmavé a polaka.

                                  Lauri - Profil | Út 24.3.2009 20:17:39

                                  Fisherman95 >> o tresčích játrech mi ani nemluv!!!
                                  Nejdřív nám docelo dalo než jsme zdravými játry naplnili skleničku (většina jater bývá prolezlá motolicemi) pak mi kolega radil jak to udělat,jaké koření přidat atd. Když to bylo konečně hotové a já se těšil na to až se doma pochlubím jakou vezu z Norska delikatesu,tak jsem si na ně v čechách ani nevzpoměl a nechal jsem je u kolegy v autě, což bylo 220km od mého domova :((
                                  Tak to je můj příběh s tresčími játry.

                                    svaca - Profil | Út 24.3.2009 19:57:23

                                    abul-luba >> abul >> zkouseli jste i jatra treba z mniku?nekteri mnici co jsme chytli meli jatra belejsi a pevnejsi, na prvni pohled proste lepsi!

                                      abul - Profil | Út 24.3.2009 19:45:17

                                      Fisherman95 >> Děláme to podle receptu co jsme našli v knížce Rybolov v Norsku.Taková menší zelená.Myslím že máš stejný nebo podobný recept ještě sůl tam dáváme.

                                        Červené karty: 46547513248512348941