Mořský rybolov

Moderuje: Lauri Profil

Jakou techniku lovu upřednostňujete na moři?

A) plavaná8%

B) položená5%

C) přívlač51%

D) pilkrování17%

E) feeder6%

F) muškaření10%

G) jinou4%

Od 28.2.2012 hlasovalo 937 čtenářů.

Nabul - Profil | Pá 20.3.2009 7:49:15

Worm >> co vím tak lanko se používá jen na ostrouna to je menší žralok.Takhle to vypadalo po 20h vytrvalého deště.Sousední lod je důkaz ale mi už máme hotovo.

    NLauri - Profil | Pá 20.3.2009 7:44:38

    Worm >> takhle jsem to udělal vloni já. Já byl v Norsku a manželka jela do Řecka a byla oboustranná spokojenost

      NWorm - Profil | Pá 20.3.2009 7:41:52

      Lauri >> Aha,dík za odpověď.Jen mě to napadlo,když jsem viděl ty zuby.Zatím se tam asi nepodívám,ale do budoucna plánuju,že pošlu děti s manželkou k moři na jih a já vyrazím na sever.Alespoň jednou bych to chtěl prubnout-zatím sbírám indície :O))))

        NLauri - Profil | Pá 20.3.2009 7:39:48

        abul-luba >> abul >> ze břehu to jde taky pěkně, jen musíš najít to správné místo, kde je nějaký zlom a nejlépe při přílivu

          NLauri - Profil | Pá 20.3.2009 7:36:21

          Worm >> pekně na okraji tlamy

            NLauri - Profil | Pá 20.3.2009 7:35:06

            Worm >> já taky nejsem zase tak zkušený mořský vlk abych ti na to mohl přesně odpovědět. My jsme při vláčce,nikdy lanka nepoužívali,měli jsme tam fire line a neztaratili jsme jedinou rybu tím,že by nám to překousla nebo přebrousila. Když se chytá na pilker s různými systémky,tak tam rybáři používají buď silné pletenky nebo vlasce o průměru třeba až jeden mm,v tomto případě se o ryby vlivem překousnutí taky moc nepřichází. Dalším důvodem může být to že, v 99% případů měly ryby nástrahu jen na okraji tlamy takže šňůru nemohly přebrousit poměrně ostrými zuby (treska obecná). Nicméně netvrdím,že se na moři lanka nepoužívají. Jsou tam určitě ryby na které je lanko potřeba,ale my jsme je nepotkali.

              Nabul - Profil | Pá 20.3.2009 7:28:21

              Lauri >> jo ale hlavně nesmí fučet všechno se dá aspoń na chvíli zvládnout.Pokud jsou metrový vlny mužeš do p...Tady nemám fotky tedy nic většího

                NWorm - Profil | Pá 20.3.2009 7:20:37

                Lauri >> Možná se zeptám blbě,ale omluvou mi je,že jsem nikdy v Norsku nebyl-Používají se tam k lovu třeba nějaká lanka nebo to jsou všechno ryby bez nebezpečí ukousnutí?

                  NLauri - Profil | Pá 20.3.2009 7:13:14

                  abul >> to je taky dost důležité, my jsme taky vyjeli každý den na vodu, ale znám lidi kteří vyjeli na vodu za celý týden třeba jen dvakrá. Naštěstí je Norsko země mnoha možností a dá se pěkně zavláčet i ze břehu.

                    Nabul - Profil | Pá 20.3.2009 7:04:24

                    Lauri >> Ahoj to ale není tak dlouho abych mohl říkat JOO TO TENKRÁT.Vyšlo nám i super počasí že jsme mohli každý den na vodu.

                      NLauri - Profil | Pá 20.3.2009 6:38:45

                      takové to ,,skvosty" jsme tahali na přívlač

                        NLauri - Profil | Pá 20.3.2009 6:36:09

                        ivanv 25,59 >> ivanv >> taky mě ten foťák zaujal, dělá moc pěkné fotky. Myslím si že když budeš zoomovat tak fotky budou asi dost rozmazané.

                          NLauri - Profil | Pá 20.3.2009 6:34:12

                          abul-luba >> abul >> to říká každy,že to poprvé bylo nejlepší. Kámoš taky říkal,že když jezdil dřív tak treska přes metr na starej teleskop byla běžná věc. Prej nestála ani za fotku a teď je rád,že občas uloví rybu která se k této hranici blíží a to má nejmodernější náčiní.

                            Nivanv - Profil | Pá 20.3.2009 0:02:54

                            marfic >> da sa stym tvojim olympusom mju 850sw v rezime video aj zoomovat?

                              Nabul - Profil | Čt 19.3.2009 22:11:35

                              Salmon >> no my jsme tam byli 2004,2005 a2007 poprvé jsme dopadli nejlíp asi to bylo štěstí nováčku.Dokonce jsme měli v lodi i tresku o. 115cm a polaky kolem 80cm a to je nádherné boj.Vše na přívlač.

                                NLauri - Profil | Čt 19.3.2009 20:27:05

                                zhcarp >> tak to jsem nebyl daleko od pravdy když jsem tipoval 2 000kč
                                to už je moc pěkná trofej

                                  NLauri - Profil | Čt 19.3.2009 20:25:38

                                  abul-luba >> abul >> já znám jen Einset, uvidím kam příště,ale tady se mi moc líbilo,tak nevím jestli budu měnit flek

                                    Nzhcarp - Profil | Čt 19.3.2009 20:16:57

                                    Lauri - Vlkouš měl údajně 105cm a 12.5kg a preparace stála 1800kč.

                                      NSalmon - Profil | Čt 19.3.2009 20:03:06

                                      abul-luba >> abul >> Co jste chytali ve Snillfjordu? Já tam byl v roce 1997 a nic moc. Nebýt jednoho rána, kdy jsme nachytali hafo tresek tmavých kolem 45 cm, tak jsme jeli skoro s prázdnou:-(
                                      Je ale fakt, že jsem tam byl poprvé a o lovu v Norsku jsem věděl prd...

                                        Nabul - Profil | Čt 19.3.2009 19:56:06

                                        Lauri >> kam ty jezdíváš my letos vyrážíme na Aure a předtím jsme byli třikrát ve Snillfjordu.

                                          Červené karty: 46547513248512348941