Mořský rybolov

Moderuje: Lauri Profil

Jakou techniku lovu upřednostňujete na moři?

A) plavaná8%

B) položená5%

C) přívlač51%

D) pilkrování17%

E) feeder6%

F) muškaření10%

G) jinou4%

Od 28.2.2012 hlasovalo 937 čtenářů.

NZajda - Profil | Čt 12.3.2009 10:30:16

Martin M. >> A nechceš už zrušit ty dírky? Aby se to náhodou ještě nevrátilo...To by byl průšvih...:-)

    Nsvaca - Profil | Čt 12.3.2009 10:29:28

    tak to tu zkusime zase rozproudit)nevite nekdo co je toto za rybu?ma uhorovity tvar tela a takovouhle hubu. byli v obrovskych hejnech

      NLauri - Profil | Čt 12.3.2009 10:25:19

      slyšel jsem že tahle ryba (mořská jehlice) má azurově modré kosti,nezná to někdo?

        NMartin M. - Profil | Čt 12.3.2009 10:17:11

        Zkusil jsem tuhle diskusi pridat do hlavnich diskusi, uvidme, co to udela... ;-)

          Ntench - Profil | Čt 12.3.2009 10:17:10

          Ečko: říkáme tomu "mačka" - myslím že je to i odborný název (skvrnitá)

            NLauri - Profil | Čt 12.3.2009 6:42:44

            svaca >> narozdíl od gumových krabíku na které jsme nic nechytli, tyto ráčci od Stormu zabodovali. Chytil jsem na ně hlavně dorše, ale i Pollacky a pyskouny.

              NLauri - Profil | Čt 12.3.2009 6:38:38

              hering >> dva kolegové měli tyto Ryobi s sebou v Norsku a oboum se rozsypal,asi měli smůlu

                NLauri - Profil | Čt 12.3.2009 6:36:04

                Ečko >> http://www.topfishing.eu/digi-meric-vetru/digi-meric-vetru.html tento měřič větru má obojí jak m/s tak km/h,ale myslím si že dnes už to bude na každém lepším echlotu
                http://www.imramovsky-marine.cz/?page=394 plovoucí kotvu jsem v Norsku nepoužívali,ale prej to loď krásně zbrzdí,když chceš chvíli vydrzet na jednom místě, důležité je zvolit správnou velikost.

                  Nhering - Profil | St 11.3.2009 23:32:35

                  Myslím,že je to Máčka Skvrnitá.

                    NEčko - Profil | St 11.3.2009 23:08:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Super dík...e Neviete ako sa volá tento žralok po česky?

                      Nhering - Profil | St 11.3.2009 22:57:27

                        Nhering - Profil | St 11.3.2009 22:55:43

                        Ečko:Tady je přepočítací tabulka.Je to sice v němčině,ale je to jednoduchý.(http://www.wetteronline.de/windrpopup.html).Do horního okna hodíš cifru v metrech za sec a klikneš berechnen.Hodí ti to hodnotu v Beaufort stupnici.

                          Nsvaca - Profil | St 11.3.2009 22:46:06

                          Ečko >> 1m/s = 3,6 Km/h, 1 Km/h = 2,8 m/s.............doufam ze nekecam kraviny

                            NEčko - Profil | St 11.3.2009 22:43:20

                            Nepoužívate padák za loďou na dobrzdenie vo vetre?

                              NEčko - Profil | St 11.3.2009 22:41:10

                              Ďíki, tu v Írsku je len jeden fjord a nedá sa tam chytať lebo tam majú farmy na lososy a škeble. Sú tu veľké zálivy a ak máme ísť na more tak sledujem vietor a ak je to nad 35km/h tak viem že bez tabletiek na vodu nejdem. Neviete ako sa prerátava vietor v m/s a km/h? Tí nemci boli vo vetre 13m/s asi nemali šancu a ani vesty im nepomohli...

                                Nsvaca - Profil | St 11.3.2009 22:40:42

                                hering >> myslim ze byli ozrali jak hovada zrovna, ale to nemeni nic na tom ze more je nebezpecny a je treba myslet u toho

                                  Nhering - Profil | St 11.3.2009 22:34:45

                                  Ečko:nedokážu přesně kvalifikovat,ale řídili jsme se spíš velikostí vln a jejich typem.Samozřejmě je důležitá velikost lodě a síla motoru.To je podstatnej faktor.Asi sám víš,že něco jiného jsou táhlé oceánské vlny kdy není problém i dva až tři metry a něco jiného jsou ty ostré z čepicema kdy se už přelejvaj a jdou na husto za sebou,že se v nich nedá kličkovat a hrozí,že tě veme na bok.Takhle se utopili loni 4 němci myslím někde u Trondhejmu.

                                    Nsvaca - Profil | St 11.3.2009 22:28:06

                                    Ečko >> ve fjorde je to docela jedno tam se nedelaj ty "zabijacky" vlny!na mori myslim ze tak 15m za sekundu je nebezpecny ale i deset je dost zalezi na lodi hodne. ale vitr me stval jakykoliv a to hlavne kvuli velkemu driftu

                                      NEčko - Profil | St 11.3.2009 22:22:20

                                      Akú rýchlosť vetra pri love považujete za bezpečnú vo fjorde a na otvorenom mori?

                                        Nsvaca - Profil | St 11.3.2009 21:58:05

                                        jejda

                                          Červené karty: 46547513248512348941