Mořský rybolov

Moderuje: Lauri Profil

Jakou techniku lovu upřednostňujete na moři?

A) plavaná8%

B) položená5%

C) přívlač51%

D) pilkrování17%

E) feeder6%

F) muškaření10%

G) jinou4%

Od 28.2.2012 hlasovalo 937 čtenářů.

NEčko - Profil | Po 9.3.2009 22:33:02

čtverda >> zoberem aj aj, a dám potom vedieť ako to dopadne aj s fotečkami.... Loviť sa bude tak okolo 10-20m hĺbka... Jedna z útesov

    Nčtverda - Profil | Po 9.3.2009 21:28:23

    Ečko: v mělkčích vodách to možná vliv bude mít, ale těžko říct u nás taky dost rybářů vláčí se šňůrou a nachytají ryby, asi to chce zkusit ale spíš to bude jedno...já jsem v norsku používal na vláčku 0,32 byrona, kámoš tam měl šňůrku a chytl na ni rybu zájezdu :)

      NEčko - Profil | Po 9.3.2009 21:20:17

      čtverda >> a nevadí šnúra v priezračnej vode, myslím či to neplaší ryby pri menších hĺbkach? Mám tu aj 14kg tak to zoberem otestovať za týždeň...

        NLauri - Profil | Po 9.3.2009 21:05:17

        KAMZÍK >> a co bylo úšpěšnější?

          NKAMZÍK - Profil | Po 9.3.2009 20:26:02

          Lauri >> oboji

            Nčtverda - Profil | Po 9.3.2009 20:23:34

            Ečko: šňůra je supr jen nesmí být nějak extra tlustá (když jsou proudy tak ti to vyvlaje nepomůže ani těžký pilker) ideální jsou do těch 50kg, já tam mám nějakou spiderwere či jak se to píše a maximální spokojenost....

              NLauri - Profil | Po 9.3.2009 20:21:32

              KAMZÍK >> vy jste taky spíš pilkrovali než vláčeli,né?

                NKAMZÍK - Profil | Po 9.3.2009 20:18:29

                Lauri >> ano tak to ma bejt

                  NLauri - Profil | Po 9.3.2009 20:15:36

                  KAMZÍK >> ne systémy z vlasce a pletenku jako kmen

                    NLauri - Profil | Po 9.3.2009 20:10:01

                    Ečko >> já myslel taky tu kmenovou. A právě ti známí co používají toho Penna 51kg si ho pochvalují protože,má průměr pouhých 0,32mm a hlavně se potom ve vodě neroztahuje, jako to dělala třeba šňůra Dyneema. Na suchu byla v pohodě ale jak nabrala vodu tak se jí zvětšil průměr.

                      NKAMZÍK - Profil | Po 9.3.2009 20:04:13

                      Lauri >> jako ze delat systemy ze snury?

                        NLauri - Profil | Po 9.3.2009 20:01:16

                        KAMZÍK >> právě na ty systémky.

                          NEčko - Profil | Po 9.3.2009 19:46:59

                          Lauri >> systémy sú jasné, ide mi o tú kmeňovku. Rozmýšlam nad šnúrou, ale nemám s ňou na mori žiadne skúsenosti a ani som nikoho nikdy nevidel tu v írsku z lode alebo z brehu chytať na šnúry tak sa nemám koho popýtať. Mám doma (SK) 4ks prútov s mulťákmi a šnúrami na sumce. Idem koncom marca domov tak si jeden donesiem (šnúra na 50kg) a budem testovať. Chcel som len vedieť skúsenosti ľudí čo šnúru na mori používajú... Ďík Na žraloky sa robí koncový nadväzec z byciklového lanka...

                            NKAMZÍK - Profil | Po 9.3.2009 19:32:58

                            Lauri >> kdy by si nedoporucoval pletenku?

                              NLauri - Profil | Po 9.3.2009 12:38:00

                              Ečko >> a na systémkách mají zase všude vlasce, takže tam bych tu pletenku moc nedoporučoval

                                NLauri - Profil | Po 9.3.2009 7:04:48

                                Ečko >> ty šňůry to vydrží,jsou na to dělané,kámoši mají šňůru Penn 51kg vždy na několik norských výprav.

                                  Nbarn - Profil | Ne 8.3.2009 20:56:38

                                  Éčko-někteří výrobci uváděj že je šnůra odolná slaný vodě,ale zatím jsem se stím nesetkal,každá je náchylná,já používám tufline na 60kg a na ní dávám klasický systémky z vlasce jako na tresky,nebo lanka když chytám congry.

                                    NEčko - Profil | Ne 8.3.2009 19:52:09

                                    Lauri >> sem na oceán (írsko), pôjdem sám lebo nikto s kamošov nemá čas alebo peniaze. vychádzam dobre s kapitánom tak ma zobere z nejakou partiou na tresky, mám to 20min od domu.
                                    Na tie šnúry som sa pýtal hlavne na kmeňovku či tomu nevadí slaná voda a ako sú čitateľné zábery a podobné vychytávky?

                                      NLauri - Profil | Ne 8.3.2009 19:20:52

                                      Ečko >> vlasec na takovéto systémy je lepší, protože není tak měkký jako pletenka a aspoń trochu drží tvar celé sestavy při pilkrování, s pletenkou bys to měl mnohem častěji zamotané. A vlasec je průhledný i při průměru 0,80mm,kdežto pletenka ne, mohlo by to vzbuzovat u ryb nedůvěru. Kam frčíš za osm dní?

                                        Červené karty: 46547513248512348941