Mořský rybolov

Moderuje: Lauri Profil

Jakou techniku lovu upřednostňujete na moři?

A) plavaná8%

B) položená5%

C) přívlač51%

D) pilkrování17%

E) feeder6%

F) muškaření10%

G) jinou4%

Od 28.2.2012 hlasovalo 937 čtenářů.

NŘízek 5,125 - Profil | St 7.1.2026 20:50:49

Pařezz >> a kdyz bude blby počasí, můžeš si zahrát mikádo:-)

    NPařezz - Profil | St 7.1.2026 20:46:43

    Řízek 5,125 >> objednal jsem Shimano 5-ti díl na “daleké” cesty :-).

      NSethy - Profil | St 7.1.2026 19:40:28

      mdx >> s prosincem je to jak říkáš. Ja byl někdy začátkem listopadu a to bylo úplný bezvětří. Jinak nej na lov ze břehu by měl být leden až duben, kromě posledního týdne v březnu a prvního v dubnu kdy je každoročně období monzunu.

        NŘízek 5,125 - Profil | St 7.1.2026 19:40:18

        Sethy >> máš líbí:-)

          NSethy - Profil | St 7.1.2026 19:37:29

          vicx >> nejvíc používám 80g jigy a druhé nejpoužívanější jsou 100g.
          Na 80g mam sgs6 30-100g a Authority 4500 a na 100g mam sgs6 50-150 a 5500 Authority.
          Kdybych mel brat jen jeden, beru ten do 100g.

            NSethy - Profil | St 7.1.2026 19:35:26

            doktor multiplikator >> to se mýlíš zas ty. Když jsem naposledy viděl Markose na meetingu, tak věř, že mu rozuměl jakýkoliv kolega z kterékoliv části Evropy. Kdežto s lidma z Anglie či Ameriky měl kde kdo problém…

              N1Mara - Profil | St 7.1.2026 19:15:36

              Pařezz >> Já jí jedl z obchodu chlazenou a je to moc dobrá ryba .-)

                NPařezz - Profil | St 7.1.2026 18:47:58

                mdx >> Ahoj, díky. Každý není tady ochoten se podělit o zkušenostech, když se nedařilo podle představ. Mahi mahi je nádherná ryba. Já někdy příště beru pořádný prut na jigging na ten vlnolam na ranní rozbřesk. Vidím to na konec listopadu. To je dle delegátů nejlepší období na pobyt a koupání :-). Ať to pořádně kouše.

                  Nmdx - Profil | St 7.1.2026 15:23:05

                  Pařezz >> Čau, tak jsem nakonec v Ománu byl jen 5 dnů. Mamku málem kleplo když jsem jí řekl, že bych nebyl na štědrovečerní večeři :-)))

                  První den byl s guidem za 1000 USD pro dva. Bookoval kolega a majitel agentury mu vůbec neřekl, že náš termín je úplně naprd na naši cílovou rybu - Africanus permit. To až přímo guide ráno na lodi. Takže jsme za půl dne žádného neviděli a změnili chytání na mahi mahi. Těch tam bylo dost ale moc se jim nechtělo. Kolega dostal jednu, já 3 a stálo mě to novou muškařskou šňůru když mi to poslala střemhlav dolu, hned nahoru a průvodce nechal běžet motor. Vtipný, že zbytek šňůry po přetržení zůstal i s rybou viset na vrtuli a dostali jsme ji :-)))

                  Pak jsem byl 4 dny na vlastní pěst. Foukal mi špatný vítr do břehu takže mega vlny a kalilo se to. Po 3 dnech jsem se teda dočkal a jednoho menšího pemita chytil. Poslední den byly šílený vlny. Změnil jsem místo a viděl nějaký další druhy ryb. Hlavně Omani bream ve velikosti tak do 50-ti cm a jedno tak metrový GT na který jsem hodil a nereagovalo. Celkově ale fajn výlet a zase jsem se někam posunul. Jen příště to chce asi jiný měsíc aby tolik nefoukalo. Podle guida je prosinec nejhorší.

                    NPařezz - Profil | Út 6.1.2026 23:04:15

                    doktor multiplikator >> mám na mysli Evropany, co se učili ze stejných učebnic, nežili nikdy v english speaking country, došli max na úroveň B1, mají všichni podobnou slovní zásobu a znalost gramatiky, žádné frázová slovesa, žádný slang, jen třeba řecký nebo italský zobák. Každý týden poslouchám indickou angličtinu. Dá se na to zvyknout. Na rapujícího Pákistánce ale nemám, to je nejvyšší level 😀

                      Ndoktor multiplikator - Profil | Út 6.1.2026 22:44:47

                      Pařezz >> To sa mylis, roky do zadu som pracoval v anglickej firme, v ie. Vo vacsine hovorili cisto a mam taku skusenost
                      dodnes. Ak pocuvas rap trojgeneracneho pakistanca z uk tak sa necudujem, ten je kokot pred britmi aj pakistancami

                        NPařezz - Profil | Út 6.1.2026 22:14:29

                        doktor multiplikator >> každopádně pro našince mnohem srozumitelnější než rodilý mluvčí. A to tady jde👍

                          Ndoktor multiplikator - Profil | Út 6.1.2026 21:40:46

                          Řízek 5,125 >> jo ta jeho anglina je :))) k posraniu

                            NŘízek 5,125 - Profil | Út 6.1.2026 20:53:41

                            vicx >> dej si YouTube, a do vyhledávání napiš Markos Vidalis, easy:-)
                            Má boží angličtinu, takže mu je dobre rozumět, případně i english titulky.
                            Má i videa shore jiggingu pro začátečníky.

                              Nvicx - Profil | Út 6.1.2026 20:44:05

                              OK, vďaka za odpovede. Viete ma prosím navigovať na video, alebo článok, že na základe čoho vyberať veľkosť, tvar a váhu jigov? Kľudne aj Vidalis, ak treba :)))

                                Nkapr97 - Profil | Út 6.1.2026 20:11:30

                                doliz >> Pokud se nepletu tak v Itálii při lovu ze břehu povolenku nepotřebuješ. Jediné na co jsem dával pozor tak na lokality kde se nesmí chytat

                                  Ndoliz - Profil | Út 6.1.2026 19:17:01

                                  Příští týden mě čeká služební cesta do Crotone v Jižní Itálii. Rád bych tma zkusil chytit nějakou rybu, když už jedu do takové řitě. Má někdo zkušensot se zařízením povolenky online? Já ten jejich stránky a systém nechápu.

                                    Naccess - Profil | Út 6.1.2026 17:39:08

                                    vicx >> zalezi ako si stavany kde a co chces chytat. Tvrdsi a kratsi prut je lepsi setri ti silu, ale moze byt tazsi. Makky ta unavi skor. Borci co na kanaroch vedia maju 270cm cca 100g vrhacka, 5000 navyjak. Ja max 60jigy a 40-80g prut je slaby. Navijak 5000ka staci ak nechces velke ryby cez 10kg. Na dovcu na more a 40g jigy mam 3000 Sedonu a v pohode.

                                      NŘízek 5,125 - Profil | Út 6.1.2026 17:04:03

                                      vicx >> bude to prut od prutu, mám levnější okumu F16 , 30-100g, navi 8000, a s přehledem to zvládá jig 120 g. Lehčí jigy taky, samozřejmě.

                                        Ndoktor multiplikator - Profil | Út 6.1.2026 16:55:00

                                        vicx >> 6000 tak k mh

                                        Stihly jig nejaky extra odpor nema 80g tamam na salty style 20 -80g a zvlada v poho

                                          Červené karty: 46547513248512348941