Mořský rybolov

Moderuje: Lauri Profil

Jakou techniku lovu upřednostňujete na moři?

A) plavaná8%

B) položená5%

C) přívlač51%

D) pilkrování17%

E) feeder6%

F) muškaření10%

G) jinou4%

Od 28.2.2012 hlasovalo 937 čtenářů.

Nvicx - Profil | Út 6.1.2026 11:37:22

Spýtam sa skúsenejších: koľko gramov je lepšie na bežný dovolenkový 3m shore jigging prút? 80, 100, alebo 120g? MH, H, HH? A k tomu cca 6000 navijak?
Predpokladám, že hádzať v kuse 100g jig nie je celkom sranda, tak by som asi používal ľahšie. Laicky myslené...

    Nla_coruña - Profil | Ne 4.1.2026 22:44:37

    śkrejì 🥳

      NP!F - Profil | Ne 4.1.2026 20:10:52

      Urbo >> no áno, ustrelený priemer 0 1/3 zhruba sedí, väčší problém s týmito zapečenými šnúrami je to, že nielen že maju o tretinu väčší priemer, problém je, že od výroby sú aj hlučné, čo ich po pár sto hodoch prejde, ale za to naberú na priemere a z udávanej 0,23 ktorá je v skutočnosti 0,33 a nemá udávanú nosnosť, je z ničoho nič 0,50.
      Keď skúsiš porovnat tú tournamentku so spiderwire v rámci rovnakého PE v nosnosti, celý test začne byť ešte smutnejší. A to teda tournamentka zďaľeka nie je top šnúra...

        Ndoktor multiplikator - Profil | Ne 4.1.2026 19:29:35

        Sethy >> toto neviem ku ktoremu pises

          Ndoktor multiplikator - Profil | Ne 4.1.2026 19:27:25

          Sethy >> a v tom to je, prosze japonsky marketing prefa aj staru backoru

            NSethy - Profil | Ne 4.1.2026 19:13:55

            doktor multiplikator >> to je takovej jigging nejigging no. Prostě použít to jde. Ale nebude to nejlepší varianta.

              NSethy - Profil | Ne 4.1.2026 19:13:03

              doktor multiplikator >> cena akury je strašná. Měl jsem u vody spolu s mým sgs6 a že bych tam viděl rozdíl v řádu cca 700euro se říct nedá.

                Ndoktor multiplikator - Profil | Ne 4.1.2026 17:11:46

                Sethy >> inak vies co je prdel ze blank na H akuru stoji 130 euri

                  Ndoktor multiplikator - Profil | Ne 4.1.2026 17:09:46

                  HOK - 4.1.2026 13:14:35 >> malta je kunda flekov malo odlahle a na poradovnik. v zime sa da pod valletou od mosta ale tam potrebujes tuniakove naradie bo 200 kilove skorej viac sa tam straduju pod hladinou. Ak ces byt efektivny zober slow jig prut a vybehni skutrom v zime bude cena lepsia

                    Ndoktor multiplikator - Profil | Ne 4.1.2026 16:58:11

                    Inak rste k tym 3 dielom, top prut za cenu nizsiu ako shimano je Rod.com strait shore 103/13

                      NHOK - Profil | Ne 4.1.2026 13:14:35

                      Dobry den, mohli byste mi poradit s vyberem prutu ? Ceka me unorova Malta, chci koupit cestovni prut na jigy do 60g. Je tento pouzitelny? https://www.parys.cz/one-more-cast-prut-heist-travel-rod-8-ft-20-80-g-p235412/?cid=22772

                        Ndoktor multiplikator - Profil | Ne 4.1.2026 10:23:45

                        Sethy >> je to na howno :))
                        Je tam viac videi kde jiguje, pozri si. A prut sa da drzat este inak a je to pohodlne
                        https://m.youtube.com/watch?v=Fm6Ul27YXVg&t=710s

                          Ndoktor multiplikator - Profil | Ne 4.1.2026 10:09:32

                          Sethy >> prd len pena nad navi mi nesedela bolo treba zhrubnut a predlzit by mu to trvalo do 2035

                            NSethy - Profil | Ne 4.1.2026 9:48:42

                            doktor multiplikator >> dokud neuvidím, neuvěřím 😉

                              NSethy - Profil | Ne 4.1.2026 9:48:20

                              Řízek 5,125 >> vyrobeno speciálně pro Juru, to se nepočítá 😉

                                NŘízek 5,125 - Profil | So 3.1.2026 18:20:33

                                Pařezz >> jo, to znám, a nakonec budeš mít prutu osm:-)
                                Viz kolega sethy.
                                A já na loď:-)

                                  NPařezz - Profil | So 3.1.2026 17:14:36

                                  Řízek 5,125 >> podívám se. Otázkou je, zda radši nekoupit jako druhý prut pro slow pitch jigging. Koukal jsem na video, kde porovnávali speed jigging a SPJ. Tvrdili, že SPJ je jasně lepší, když nejsou ryby aktivní. Výbava je jemnější, lehčí, jigy okolo 60 g, šňůry PE 2-3. Kdybych měl jí do druhého prutu na speed jigging, tak už by to musel být silnější prut a naviják větší velikosti. A to už bude s větší váhou větší dřina.

                                    NEman. - Profil | So 3.1.2026 16:43:18

                                    jaka >> Ja vždy ťahám 2 metrový tubus s jednodielnymi udicami. Tam nemám na výber, lebo ziadna japonská SPJ udica nie je trojdielna. Zo značiek o ktoré mám záujem.
                                    Ale pri shore hrách, nie som taký náročný a tam sa dajú nájsť zaujímavé kúsky. A pekne šup do kufra a hotovo. 👍

                                      NŘízek 5,125 - Profil | So 3.1.2026 16:42:24

                                      doktor multiplikator >> mám přepnuto na distribuci south east Asia, a ta je v english, a je tak skoro všechno jako v Japan.

                                        Ndoktor multiplikator - Profil | So 3.1.2026 16:36:11

                                        Řízek 5,125 >> a hele vylustil si rozsypany čaaaj

                                          Červené karty: 46547513248512348941