Mořský rybolov

Moderuje: Lauri Profil

Jakou techniku lovu upřednostňujete na moři?

A) plavaná8%

B) položená5%

C) přívlač51%

D) pilkrování17%

E) feeder6%

F) muškaření10%

G) jinou4%

Od 28.2.2012 hlasovalo 937 čtenářů.

NŘízek 5,125 - Profil | So 3.1.2026 15:50:15

Pařezz >> dělají i mrak trídílů, projed si ty stránky, je to v english, docela velká nabídka vícedílných shore prutů, a Shimano ví, co dělá.

    Njaka - Profil | So 3.1.2026 15:32:37

    Eman. >> Loni měl etiopian 203 cm jako sportovní bez příplatku. Ve Vídni ale seděla nějaká tetka z přepravní společnosti jako kontrola u odbavování zavazadel a že už to neplatí, ačkoliv to měli stále na stránkách. Tak mě to vyšlo na 90 euro. Zpátky z Mahé to šlo v pohodě. Letos ale pořídím dva cesťáky a budu mít klid.

      NPařezz - Profil | So 3.1.2026 15:10:41

      Řízek 5,125 >> já Ti nevím, jestli 5-ti díl nebude mít “blbou” akci. A křehkost. Překvapila mě malá brzdná síla pro naviják. Přece jen těch spojů je tam nějak moc……Každopádně díky, že jsi mi ušetřil cestu do Prahy :-)

        NPařezz - Profil | So 3.1.2026 14:58:23

        Eman. >> pokud si dobře pamatuji, tak sportovní taška do 120 cm u Ryanairu nebylo nadrozměrné zavazadlo a odbavoval jsem standardně jako běžný kufr.

          NŘízek 5,125 - Profil | So 3.1.2026 14:56:55

          Pařezz >> obávám se, že na tom pražském veletrhu bude z hlediska travel shore jiggingu kulový.

            Ndoktor multiplikator - Profil | So 3.1.2026 13:46:31

            Eman. >> zalezi od linky, na 4 prestupy sa to neopla

              NEman. - Profil | So 3.1.2026 13:40:12

              doktor multiplikator >> Ale ked uz musis davat udicu ako nadrozmernu batozinu, tak je celkom jedno ci ma 120cm alebo 200cm. Teda pokial este sedemkrat neprestupujes k cielovej destinacii.

                Ndoktor multiplikator - Profil | So 3.1.2026 13:15:01

                Pařezz >> pozri xr a x tune myslim na jp stranke

                  NPařezz - Profil | So 3.1.2026 12:50:53

                  Řízek 5,125 >>díky, buď si tam něco vyberu anebo poprvé navštívím ten slavný pražský veletrh.

                    NPařezz - Profil | So 3.1.2026 12:49:33

                    doktor multiplikator >> máš pravdu, 3 dîl je daleko zajímavější varianta. Vzpomínám si , když jsem letěl pár let nazpět Ryanairem do Řecka, měli limit na běžné odbavené zavazadlo délku 120 cm a tehdy jsem vezl dvojdílné pruty na trolling na jachtu. Půjdu touto cestou.

                      Ndoktor multiplikator - Profil | So 3.1.2026 11:47:12

                      Sethy >> Kubko pri tom nastaveni ani jedno neriesis. V pohode:)

                        NŘízek 5,125 - Profil | So 3.1.2026 7:58:41

                        Sethy >> https://www.digitaka.com/item/6/6/11/36282092709

                        Kdyby to nikdo nechytal, tak to nikdo nevyrábí:-)

                          NŘízek 5,125 - Profil | So 3.1.2026 7:52:43

                          Urbo >> ok

                            NŘízek 5,125 - Profil | So 3.1.2026 7:52:27

                            Pařezz >> https://www.digitaka.com/item/5/6/11/4969363343307

                            Shimano pět dílů, není skladem, ale je šance že někde skladem je:-)
                            Dělají i jiné gramáže

                              NSethy - Profil | So 3.1.2026 5:46:08

                              Urbo >> 4500hs má na otočku nějakých 117cm. To už mi na shore nevyhovuje. Zjistil jsem že se mi nejlépe pracuje s navijákem, který udělá 95-110 max na otočku.

                              100g je takový ULko proti zbytku. Zkoušel jsem na tom i větší naviják, ale nebylo to ono.

                                NSethy - Profil | So 3.1.2026 5:41:32

                                doktor multiplikator >> no a jsme u toho. Zase to omezení. Já nechci u vody řešit jestli tam mam 100g jig nebo 70g stickbait. Jestli fouká tak či onak. Takže z mého pohledu je multík blbost. Jaké procento lidí používá na shorejigging multík?

                                  NSethy - Profil | So 3.1.2026 5:39:02

                                  Řízek 5,125 >> dělají, protože je to baví. Stejně jak UL multíkování. Jde to, ale…

                                    NUrbo - Profil | So 3.1.2026 0:56:15

                                    Řízek 5,125 >> Mam doma spiderwire PE4, to je 0.23mm značení. Pokud si dobře pamatuju, jsem mikrometrem měřil něco kolem 0.33mm. To by mělo docela sedět. Obecně, ale když jsem porovnal Daiwu Tournament a Spiderwire ve stejném PE, tak ta Daiwa většinou byla hodně podobně, ale vždy o malinko tenci.

                                      NUrbo - Profil | So 3.1.2026 0:39:08

                                      Sethy >> Ty velikosti vím, že 4500 odpovídá Shimanu 6000. Jen ze zvědavosti, proč jsi na ten 100g prut nezvolil variantu 4500HS? Nemám zkušenosti, ale pocitově mi to na moře a tak těžký prut přijde málo.

                                        Červené karty: 46547513248512348941