Mořský rybolov

Moderuje: Lauri Profil

Jakou techniku lovu upřednostňujete na moři?

A) plavaná8%

B) položená5%

C) přívlač51%

D) pilkrování17%

E) feeder6%

F) muškaření10%

G) jinou4%

Od 28.2.2012 hlasovalo 937 čtenářů.

Ndoktor multiplikator - Profil | Pá 2.1.2026 23:59:39

Řízek 5,125 >> ok to som prehliadol

    NŘízek 5,125 - Profil | Pá 2.1.2026 23:56:29

    doktor multiplikator >> jak sem psal, mám 400 m v kuse, a něco holt zbyde:-)
    400 se na 8000 pravděpodobně nevejde.

      Ndoktor multiplikator - Profil | Pá 2.1.2026 23:52:39

      Řízek 5,125 >> das tam podklad bo 380 ti nikto nepreda voni sodrozi z japan to maju presne na cievky vychytane :)) akurat to malokto vie, tiez som to nevedel

        Ndoktor multiplikator - Profil | Pá 2.1.2026 23:48:49

        Pařezz >> neni to uplne cestovny ze do kufra ale 3 diel najdes aj od shimana. do lietadla to das ako sportovne naradie nestoji to majlant pokial nejdes cez pol zemegule v eu vpoho

          NŘízek 5,125 - Profil | Pá 2.1.2026 23:47:04

          Pařezz >> ok, takže se budu asi věrný japan,tam je všechno tenký:-),
          Mám na navijáku Daiwu PE 4 a docela to jde, ale oproti PE 3 to není žádný zásadní rozdíl, takže si koupím ještě náhradní cívku, na ni dám cca 380 metrů ty trojky a budu zkoušet co je lepší. Mam400 metrů v kuse.

            Ndoktor multiplikator - Profil | Pá 2.1.2026 23:45:07

            Pařezz >> takze zhruba 30-35 percent proti jp snuram obdobnej ceny ale daleko lepsiej kvality

              NPařezz - Profil | Pá 2.1.2026 23:45:06

              Pařezz >> oprava: na vel 6000 vleze 300 m PE3

                NPařezz - Profil | Pá 2.1.2026 23:42:43

                Sethy >> taky se mi nedařilo najít žádný travel prut, takže asi standardní velikost nabalit do futrálu na lyže včetně oblečení a nebrat kufr.

                  Ndoktor multiplikator - Profil | Pá 2.1.2026 23:39:23

                  Sethy >> staci tam dat magnet a cievka poslucha ako baranok aj vo vetre, ked to nastavis nie podla vahy ale ako surf.ma to uzku cieku takze palcom centimeter doprava a dolava akurat si to treba spravne chytit. jigovat viem aj dlhe pitche na celu obratku aj kratke polovicne100g jig poslem na stovku a ani to nemusim hrotit ale faktom je, ze tomu navi a prutu viac svedci 120g jig.

                    NPařezz - Profil | Pá 2.1.2026 23:25:41

                    Řízek 5,125 >> PE3 = 0,19 mm, PE 2 = 0,15 mm, PE4 = 0,23 mm. Je to uvedeno na cívce. Na cívku navijáku vel 6000 vleze 300 m PE2. PE 4 mi připadá už zbytečně hrubá. Jo, je v tom bordel. Dokud to nenandáš na cívku navijáku, nevíš, co máš. Liší se značka od značky. Třeba Daiwa J braid x8 PE 2,5 je oproti spiderwire výrazně tenčí.

                      Ndoktor multiplikator - Profil | Pá 2.1.2026 23:21:23

                      Řízek 5,125 >> Asi tak, bo i vidalis len obkukaval :)))

                        NŘízek 5,125 - Profil | Pá 2.1.2026 22:57:09

                        Sethy >> já bych se o tomhle fakt takhle nevyjadřoval..:-)
                        Už jen kvůli tomu, že veškerý Speed, Slow, shore apod jigging je původně japonská záležitost, takže tam asi vědí, co jak a proč dělají...:-)

                          NSethy - Profil | Pá 2.1.2026 22:33:16

                          Řízek 5,125 >> ano i se sportovním autem lze jezdit po polňačce 😉

                            NSethy - Profil | Pá 2.1.2026 22:32:17

                            doktor multiplikator >> ok jak daleko s tím nahodíš a jak rychle zvládneš jigovat. Jirko nepletu. Na jigging z lodi určitě. Ze břehu je to nesmysl.

                              Ndoktor multiplikator - Profil | Pá 2.1.2026 22:12:45

                              Řízek 5,125 >> hladna huba syte neveri :)))

                                Ndoktor multiplikator - Profil | Pá 2.1.2026 22:10:17

                                Sethy >> a to se pletes

                                  NŘízek 5,125 - Profil | Pá 2.1.2026 22:06:12

                                  Sethy >> btw-myslím, že jde:-)
                                  V Japan style sou i pruty na sj na multik, měl sem to v ruce:-)
                                  Spider wire - ok, tak nějak to tuším:-)

                                    NSethy - Profil | Pá 2.1.2026 22:00:53

                                    Řízek 5,125 >> na obale nikde PE neni. Aspoň na multicolour, kterou mám ja.

                                      NSethy - Profil | Pá 2.1.2026 21:59:19

                                      doktor multiplikator >> nemusíš. S tímto totiž shorejigging nejde 😂😂😂

                                        Ndoktor multiplikator - Profil | Pá 2.1.2026 21:42:06

                                        Řízek 5,125 >> mne pride jak 2 hrozna

                                          Červené karty: 46547513248512348941