Mořský rybolov

Moderuje: Lauri Profil

Jakou techniku lovu upřednostňujete na moři?

A) plavaná8%

B) položená5%

C) přívlač51%

D) pilkrování17%

E) feeder6%

F) muškaření10%

G) jinou4%

Od 28.2.2012 hlasovalo 937 čtenářů.

Nkapr97 - Profil | Pá 2.1.2026 8:33:33

doktor multiplikator >> Zrovna boty jsou jedna z nejdůležitějších věcí. Taky jsem je na Sardinii podcenil a stálo mě to 2měsíce kulhání. Souhlasím se vším co napsal pařezz. Ještě bych k tomu parťákovi doplnil aby byl u vody samostatný, vzali jsme loni kamaráda, který sice chytá 8let ale jak měl s něčím problém tak ho za něj musel řešit někdo jiný a bylo to hodně otravné.

    Ndoktor multiplikator - Profil | Pá 2.1.2026 2:03:56

    Pařezz >> Su tu mrkofrajeri co si idu crocs-ky

      NPařezz - Profil | Čt 1.1.2026 18:13:31

      Urbo >> jig 80 g jsem chytal. Zkoušel jsem i 100 g, ale to bylo za hranou. Dlouhodobě by to navijáku vadilo. Ve 100 g jsem neměl jig needle. Ten budu příště zkoušet. Klidně běž do většího, nebude tolik trpět. Hodně lidí k tomu prutu používá Shimano Zaragozu 6000. Měl jsem normální auto. Prober doma a uvidíš. Začnu řešit termín koncem února. Když tak SZ.

        NUrbo - Profil | Čt 1.1.2026 17:01:25

        Pařezz >> Ta 4500 velikost není z největších, jak zvládá ty 80g jigy? Vím že nemají odpor, ale už to je jakási váha. Ty 3m speciály už jsou tezký pruty předpokládám, že to potáhne hodně na předek a zápěstí dostane zabrat. Týjo možná bych se i na jednu výpravu přidal. Těžko říct co na to manželka a dítě když oznámím, že na svátky nebudu doma. :-) Jak je to s dojezdem dá se k flekům přiblížit v normálním autě nebo už to je offroad?

          NPařezz - Profil | St 31.12.2025 22:21:29

          Urbo >> rybářů jsem potkal několik. Najít cestu na strmý břeh byla výzva i s pomocí Google maps. Kolikrát jsem se musel vracet a hledat jinou variantu. Rukavice a kožená kotníková obuv byly důležité, když jsem se dral mezi skalami dolů a nahoru. Pořídil jsem si prut savage gear 3,05 m, SGS6, 30-100g a penn authority HS 4500, na který přesně vlezlo 300 m šňůry spiderwire stealthsmooth8 PE3. Je to sestava ideál na jigy 60g a 80 g. Nebál bych se jít i do šňůry PE 2,5. Na dlouhé hody potřebuješ speciální výbavu. Pravdou je, že třeba zubatec mi zabral 1 m od břehu kousek pod hladinou a ihned zajel pod břeh do hloubky cca 5 m. Musel jsem slézt až na okraj skály a vyvézt ho na volnou vodu. Bez dlouhého prutu a FC bych to nedal. Další záběry jsem měl cca 20 m od břehu. Může to být i nebezpečné. Určitě je lepší mít parťáka. Kdyby se někdo chtěl přidat, plánuji prodloužený víkend někdy v březnu.

            NUrbo - Profil | St 31.12.2025 21:17:23

            Pařezz >> Jak s výbavou? Předpokládám šňůru PE3 a nějakej 600+gramů navijak. Myslíš, že to jde odchytat s nějakým stezkym stikivym prutem 260cm 100-150g nebo to je blbost a pořídit nějaký speciál na shoreJig? Na Marcose jsem koukal, dává pěkné informace. Potkal jsi nějakého rybáře?

              NPařezz - Profil | St 31.12.2025 20:07:02

              Urbo >> chytal jsem na strmých skalnatých březích a házel jsem na hloubku 40-50 m. Vždy jsem nechal jig klesnout na dno. Neuvázl jsem kupodivu ani jednou. Vázl jsem hlavně v blízkosti břehu, pokud jsem vybral špatné místo. Pod vodu v hloubce nevidíš. Ryba po záběru v blízkosti břehu neomylně rychle zamíří do první překážky, což byla druhá příčina ztrát. Jak najdeš dobré místo, zvládneš techniku hodů (80g jig má letět jako šíp), tak skoro netrháš. Taky jsou trochu bojoval s PR uzlem. Uvázaný byl dokonale, ale opakované průlety očkách mu nedělaly dobře. Vidím to na ztrátu 1-3 jigy za den. Ný první výpravu počítej ztrátu větší, kolem 3 ks, později věřím, až budeš mít prověřená místa, že se dá chytat skoro beze ztrát. Prostě pokus, omyl. Na tři chytací dny si příště beru opět max 15 nástrah a věřím, že je to s velkou rezervou.

                NUrbo - Profil | St 31.12.2025 18:24:28

                Pařezz >> Jak moc se trhá při tomto způsobu rybolovu? Já jen kdybych chtěl něco podobnýho realizovat v budoucnu, ať mám představu kolik jigů si nachystat. :-D Když jsem šel v létě s UL, tak jsem potrhal hodně.

                  NMatess79 - Profil | Út 30.12.2025 5:35:42

                  Prodám jigové hlavy na těžkou přívlač oboje 45g
                  Jigovky háček vel.3/0 (blistr po 3 kusech)...25kč/kus(cca 80kusů)
                  Jigovky háček vel.8/0 (blistr po 2 kusech).....30kč/kus(cca100kusů)
                  Velké a těžké jigy Iron Claw.
                  Jigový model určený pro mořský rybolov, ale také úspěšně používaný pro lov sumců s velkými nástrahami.
                  Velmi kvalitní a s antikorozně ošetřeným háčkem VMC.Silné, pevné háky.

                    NPařezz - Profil | Po 29.12.2025 17:48:31

                    Řízek 5,125 >> jako základ super. Teď už jen sbírat praktické zkušenosti. Změnil jsem místo. Dva krát jsem nezdolával rybu na bejka a zajely mi do někam do vázek. Tak někdy příště. Aspoň to dnes bylo na tričko.

                      NŘízek 5,125 - Profil | Ne 28.12.2025 12:26:49

                      Pařezz >> jj, bez Markose k moři ani ránu:-)

                        NPařezz - Profil | Ne 28.12.2025 11:29:50

                        Řízek 5,125 >> každý, kdo nastuduje videa Markose😁

                          NŘízek 5,125 - Profil | Ne 28.12.2025 10:56:40

                          Pařezz >> gratuluji, paráda, takže na shore chytne každý:-))

                            NPařezz - Profil | Ne 28.12.2025 10:54:21

                            Počasí mi změnilo plány a místo ukončení sezóny u nás jsem vyrazil na pár dní na jih. Chorvatsko před chvílí.

                              NPařezz - Profil | Ne 21.12.2025 9:18:22

                              tonouš >> to ber jako nadsázku. Příště zkusím z vlnolamu.

                                Ntonouš - Profil | Ne 21.12.2025 7:24:29

                                Pařezz >> tak každý dle možností..ja tam byl s rodinou,tak sem byl omezenej spíš časem než financema. Každopádně jsem chodil ráno a občas večer na vlnolam a taky sem si pěkně zachytal různé ryby do 60cm. I GT sem tam vytáhl

                                  Ntonouš - Profil | Ne 21.12.2025 7:21:21

                                  vicx >> jj,ten obchod v přístavu..ale měli jsme půjčené i auto a jezdili po okolí a viděl jsem více nabídek na rybářské výlety, třeba v městečku Taqah to vydalo jako profi firma.

                                    NPařezz - Profil | So 20.12.2025 21:25:19

                                    tonouš >> musím začít počítat. Když uberu 100 h chytání candátů u nás za rok a místo toho budu pracovat přesčas, tak budu mít extra peníze na několik půl dnů v Ománu na lodi s guidem a spoustou zážitků k tomu. To mi dává smysl a zahrnu to do svých novoročních předsevzetí :-). A pokud někdo plánuje tam jet příští zimu a potřebuje parťáka, nechť mi dá vědět. Doma řeknu, že jedu na školení :-).

                                      Nmdx - Profil | So 20.12.2025 21:04:39

                                      vicx >> Pořád musíš mít štěstí na počasí a aby tam zrovna ryby byly. příliv/odliv taky hraje roli. Na moři je to loterie vždycky. Jedu to tam prozkoumat, nemám žádný očekávání.

                                      Víc dní myslím několik jednodenních výjezdů ze Salalah. Bavím se tu jen o muškaření. Převážně s cílem ulovit 4. druh permita - Africanus. u toho jako vedlejší úlovky mahi, queenfish, milkfish a v určitý měsíce plachetník nebo GT.

                                      Na ty velký GT se jezdí na třeba týdenní pobyty s velkou mothership. To jde ale mimo mě. Na mouchu víceméně nereálný.

                                        Nvicx - Profil | So 20.12.2025 21:01:25

                                        mdx >> ono to bude asi aj o vhodnom termíne. Na viac dní chodia ale s tou veľkou loďou na ostrovy na GT, to myslíš? To mám na pláne, ale bez rodiny samozrejme.

                                          Červené karty: 46547513248512348941