Mořský rybolov

Moderuje: Lauri Profil

Jakou techniku lovu upřednostňujete na moři?

A) plavaná8%

B) položená5%

C) přívlač51%

D) pilkrování17%

E) feeder6%

F) muškaření10%

G) jinou4%

Od 28.2.2012 hlasovalo 937 čtenářů.

Nvicx - Profil | So 20.12.2025 20:58:26

tonouš - 20.12.2025 20:50:09 >> cez koho si išiel? Ten rybársky obchod, čo je v prístave, alebo niekto iný?

    Nmdx - Profil | So 20.12.2025 20:58:01

    Pařezz >> Taky jdu na půl, 1000 USD za den sám je na mě moc :-)

      Nmdx - Profil | So 20.12.2025 20:57:19

      vicx >> Znám pár lidí co s nima byli a zachytali si. Většinou ale byli víc dnů. Pořád jsou to ryby a úlovek není nikdy zaručený. Když už tam budu tak jeden den obětuju, jdu na půl se známým.

        Ntonouš - Profil | So 20.12.2025 20:50:09

        Pařezz >> byl sem tam dva roky zpět. Jednou sem byl na rom co popisuje vicx. To byla nuda, ale pak sem šel na 5hodin sám na loď za myslím 500 USD a to bylo super. Guid se mi věnoval, měl jsem svoje pruty sebou,tak sme chytali jak jsem chtěl já. Trochu na pilkra, privlac, nahaneli jsme plachetnika. Moc fajn to bylo. A ryby pěkný. Barakudy nejvíc,asi 140cm, dorada a spoustu jiných co nevím jména ani..

          NPařezz - Profil | So 20.12.2025 17:15:12

          mdx >> hmm, samotnému by se mi moc do toho nechtělo, ale ve dvou si to představit dokážu. Za ty samé peníze na osobu se dá v Řecku nebo Chorvatsku mimo letní sezónu jachtit celý týden ve třech a provozovat trolling. A v tom jsou veškeré náklady včetně nákladů na dopravu na místo a jídlo DIY :-). Každopádně dej vědět, jak se dařilo, ať mám o čem přemýšlet.

            Nvicx - Profil | So 20.12.2025 16:58:00

            mdx >> ty máš overené, že ten jednodňový výlet stojí za to, alebo ideš na slepo?

              NPařezz - Profil | So 20.12.2025 16:36:10

              vicx >> v marině je cedule zákaz chytání. Z vlnolamu by se chytat dalo, ale nikdy jsem tam nikoho přes den s prutem v ruce neviděl. Ale nebyl jsem tam při rozednění. Není to součást mariny? Měl jsem půjčeny kajak, byl jsem uvnitř i vně, ale zálov větších ryb jsem neviděl. Nicméně jich tam plavalo dost, ale oďobávaly kameny. Na výlet směr Jemen nebo opačně Mirbat by to chtělo auto z půjčovny a hledat vhodně místo. Ale to už není plážová dovolená. Dej vědět, jak se dařilo.

                Nvicx - Profil | So 20.12.2025 16:12:36

                Pařezz >> v okolí vlnolamov, ako je výjazd z prístavu, je tam hĺbka. Z vonku aj z vnútra. Loviace ryby okolo 60-70cm, pri brehu, nie v diaľke. Ale vyslovene iba v nejaký čas, nie celý deň. Skúsim svitanie a potom až po tme.
                Tiež pri tom mostíku k reštaurácii, čo je na fotke. Len neviem či sa môže v tom prístave loviť.
                K Jemenu sme išli tiež. Ale lov si tam neviem celkom predstaviť. Krátka prestávka, možno hodinu, veľké vlny, ostré kamene.

                  NPařezz - Profil | So 20.12.2025 16:03:50

                  vicx >> tak to jsme měli to samé, akorát my něco nachytali. Je jasné, že to chce příště změnu. Já tam preferuji období před Vánoci, kdy je tam ještě teplo. V okolí resortu byly jen pláže s mělkou vodou, kde jsem zajímavou rybu neviděl. Možná to bylo tím, že vlny vířily písek ve vodě. Klidné moře bylo jen po ránu, poté vždy foukalo a byly vlny. To bych musel hodit hodně daleko, abych dosáhl hloubku aspoň pár metrů. Prut jsem nebral. Byl jsem na výletě směrem na jih k Jemenu.Tam by se ze břehu chytat dalo, pobřeží bylo členité se skalisky, hluboká voda. Kde jsi tam viděl pěkné ryby?

                    Nvicx - Profil | So 20.12.2025 14:56:35

                    Pařezz >> bol som tam s väčšou loďou ako na foto. Vyviezli nás cca 30 min na more, lov na rybu spustenú na dno. Tri lode vedľa seba. Nikto nič, len malé mahi. Cez tú agentúru čo tam je, už určite nepôjdem. Ideme vo februári. Budem chytať z brehu, dali sa tam vidieť pekné ryby.

                      Nmdx - Profil | So 20.12.2025 13:47:44

                      Pařezz >> 1000 USD za celý den, pro maximálně 2 rybáře. Cca 8 hodin na vodě, včetně oběda, občerstvení, vybavení a much.

                        NPařezz - Profil | So 20.12.2025 13:16:34

                        mdx >> kolik za to chtějí? Já si první den po příjezdu zaplatil 50 OMR u delegáta cestovky na sdílenou loď. Potom mi napsali, že se to ruší. Zašel jsem do agentury, kde mi řekli, že pokud nenaplní loď, že mi poskytnou menší loď jen pro mê za 80 OMR (velká sleva tuším 50%). To se mi líbilo. Mohla to být možná ta z fotky, protože tam měli jen několik málo lodí. No a nakonec mě dali na sdílenou loď. Už jsem to neřešil a jel.

                          Nmdx - Profil | So 20.12.2025 12:43:49

                          Pařezz >> Přímo s nima jdu na jeden den :-)

                            NPařezz - Profil | So 20.12.2025 12:08:47

                            vicx >> ano.

                              Nvicx - Profil | So 20.12.2025 11:45:17

                              Pařezz >> Salalah?

                                NPařezz - Profil | So 20.12.2025 11:44:19

                                mdx >> na muškařinu měli v maríně zaparkované sympatické lodičky.

                                  Nmdx - Profil | So 20.12.2025 10:49:50

                                  Pařezz >> Já budu jen muškařit takže jsem si našel pláže a mělčiny. Je to takový pokus, uvidíme :-)

                                    NPařezz - Profil | So 20.12.2025 8:58:51

                                    mdx >> díky za info. Jo, dovedu si to tam představit, hlavně ze skal. Něco v budoucnu určitě naplánuji. Ať se daří.

                                      Nmdx - Profil | Pá 19.12.2025 22:01:06

                                      Pařezz >> S guidem na loď a DIY ze břehu/brozením

                                        NPařezz - Profil | Pá 19.12.2025 20:12:26

                                        mdx >> parádní ryba. To jako budeš chytat ze břehu? Nezaregistroval jsem, že by tam půjčovali turistům lodě.

                                          Červené karty: 46547513248512348941