Mořský rybolov

Moderuje: Lauri Profil

Jakou techniku lovu upřednostňujete na moři?

A) plavaná8%

B) položená5%

C) přívlač51%

D) pilkrování17%

E) feeder6%

F) muškaření10%

G) jinou4%

Od 28.2.2012 hlasovalo 937 čtenářů.

NŘízek 5,125 - Profil | Ne 27.7.2025 12:48:39

1Mara >> určitě je dobrý, o tom žádná, ale v Norsku se většinou chytá jinak a na jiný nástrahy.

    NŘízek 5,125 - Profil | Ne 27.7.2025 12:46:39

    Pařezz >> savage gear Sg6 Slow jigging do 15O g,
    Jako utáhne v pohodě i věci okolo 12O g, nejčastěji tam chytám 40-60 g, prut tenký a lehký. K tomu Shimano grappler ct 151 xg. Pěkná lehká sestava, ale to Shimano má slabou brzdu, mám i nějaký levný základní tailwalk, který ale nemá synchronizovany "odvíjení", což sem při nákupu nevěděl, - prostě je to speciální funkce, s tím shimanem je radost chytat, ale má to ale- brzda se musi fakt dotáhnout.
    Nicméně - letos to bylo dost jinak, 99% ryb sem nachytal na jigging se smekacem, krásne to fungovalo, i jen normální navíjení, nebo kombinace Slow a speed jiggingu. Na to mám Major Craft Offshore Rod Giant Killing GKJ-S63M, do 150g, ale nepoměrně silnější prut, na ryby okolo těch 30-40cm je už zbytečně silný, stejně jako šňůra 1,7 Pe. Která je ale tenká na velký ryby:-).
    Takže si ještě pořídím jeden lehčí prut na smekac, do 120 g, s tím budu chytat ty menší:-), a pak si jen přehodit ten těžší prut s větším jigem, když budu chtit cíleně zkusit něco většího.

      N1Mara - Profil | Ne 27.7.2025 12:11:39

      Řízek 5,125 >> Já jsem dostal od kamaráda tip na prut do Norska na halíka a velké těžké ryby, dá se říct, že s ním odchytávám skoro celé Norsko a je fakt, že ten prut je perfektní, lehký a zároveň se do něj může pořádně opřít :-)) Daiwa je prostě za mě na loď bomba :-))

        NPařezz - Profil | Ne 27.7.2025 11:37:28

        Řízek 5,125 >> už jsi to tu určitě dával. Jaký prut máš na slow jigging? Já jsem měl v Norsku Sportex mastergrade jigging 250 g, což je velmi tenký a lehký prut. Byl úplně v pohodě na nástrahy 110 g a 150 g. Ale není to žvýkačka. Tož teď nevím, jestli potřebuji speciální prut i slow jigging na “vychcané” ryby na jihu.

          NPedro1 - Profil | Ne 27.7.2025 11:18:20

          čolkař,zloch >> Konečně si na to přišel.
          Akorát těch klíčů mám málo.

            Nčolkař,zloch - Profil | Ne 27.7.2025 11:09:42

            Řízek 5,125 >> nene, Pedro všude byl, všechno zná a odevšad má klíče, inu kaprař Pepík 😥

              NPedro1 - Profil | Ne 27.7.2025 10:53:44

              Řízek 5,125 >> Mnohokrát!

                NŘízek 5,125 - Profil | Ne 27.7.2025 10:09:24

                1Mara >> njn:-)

                  N1Mara - Profil | Ne 27.7.2025 10:07:54

                  Řízek 5,125 >> jak takový zkušený rybář jako ty , který už tohle vše má v malíčku najednou přijde o pár ryb :-)) podcenils situaci :-))

                    NŘízek 5,125 - Profil | Ne 27.7.2025 10:07:51

                    čolkař,zloch >> postupně malé krůčky:-)
                    Ale aspoň jsou zážitky:-)

                      NŘízek 5,125 - Profil | Ne 27.7.2025 10:06:19

                      1Mara >> souběh několika faktorů:-)

                        NŘízek 5,125 - Profil | Ne 27.7.2025 10:05:37

                        Pedro1 >> v životě si na pelješacu nebyl,a ta barva twistru taky nesouhlasí:-)

                          NPedro1 - Profil | Ne 27.7.2025 9:41:08

                          čolkař,zloch >> Tak vidíš.
                          A to jsem nezmínil desítky chobotnic pochytanych do ruky!

                          Podle me si v tom Thajsku chytnul jak kapavku, tak syfilis.

                            Nčolkař,zloch - Profil | Ne 27.7.2025 9:11:18

                            Pedro1 >> hmm, rok 1995 to jsem měl na týden pronajatou loď v Thajsku, ale moc jsem toho kolem Pukhetu nepochytal😒

                              NPedro1 - Profil | Ne 27.7.2025 9:06:00

                              čolkař,zloch >> Kdyz jsem před 30 roky chytal na Pelješacu prazmy a pelamidy z mola na žlutého twistra, tak tys jeste nevěděl ze je more slané.

                                Nčolkař,zloch - Profil | Ne 27.7.2025 0:11:28

                                Pedro1 >> ty víš pyču o rybaření na jižních mořích, zabrzdí👎

                                  Nčolkař,zloch - Profil | Ne 27.7.2025 0:06:17

                                  Řízek 5,125 >> to mne mrzí Martine, nejsi JV, ono to klapne 👍

                                    N1Mara - Profil | So 26.7.2025 23:24:11

                                    Řízek 5,125 >> houby jen výmluvy, ryba jako ryba :-)))

                                      NŘízek 5,125 - Profil | So 26.7.2025 23:23:02

                                      1Mara >> tohle je kapku jiný svět...než Norsko:-)

                                        N1Mara - Profil | So 26.7.2025 23:07:14

                                        Řízek 5,125 >> Mám na moře do Norge prut od firmy Daiwa na tuším 250g a chytám s tím skoro vše a věř, že taková to ryba , prostě bych ji maximálně vyřízl, ale nepustil ke dnu .-)))

                                          Červené karty: 46547513248512348941