Mořský rybolov

Moderuje: Lauri Profil

Jakou techniku lovu upřednostňujete na moři?

A) plavaná8%

B) položená5%

C) přívlač51%

D) pilkrování17%

E) feeder6%

F) muškaření10%

G) jinou4%

Od 28.2.2012 hlasovalo 937 čtenářů.

Řízek 5,125 - Profil | So 26.7.2025 22:31:32

Pedro1 >> za pět let:-)
Jako po týdnech a jednotlivých záběrech se ty zkušenosti sbírají fakt těžko.
Ale už sem aspoň ve stádiu, že ty záběry mám...
Tady si výbavu nevyzkoušíš, neosahas, spousta věcí objednaných na slepo v reálu vypadá jinak.
Je to holt běh na dlouhou trať:-)

    Pedro1 - Profil | So 26.7.2025 22:01:19

    Řízek 5,125 >> Skončí tohle někdy?Myslím ty ztracené slusne ryby?

      Řízek 5,125 - Profil | So 26.7.2025 21:20:04

      Eman. >> od loňského podzimu je jich už asi osm:-)
      Daiwa saltiga SK jig chytá.
      Budu potřebovat ještě jeden prut a jeden naviják:-)
      Za takových pět let bych to mohl mít už zcela vyladěné:-)

        Eman. - Profil | So 26.7.2025 21:12:03

        Řízek 5,125 >> Máš skúsenosť!

          Řízek 5,125 - Profil | So 26.7.2025 21:00:18

          Btw-sem zpět, při poslední vyjizdce, kdy byla potřeba vyjet benzín z nádrže, se mohl odehrát scénář ala JV, nicméně, dopadlo to jako vždycky, prostě sem tu rybu nedostal pod kontrolu a někde na dně zajela s vazky a predrela fluos 0,45, .
          Slow jig prut do 150g je prostě slabej. Ale hlavně zase souběh několika faktorů,kdy člověk nepočítá s tím, že mu něco zabere...a není připraven:-)

            Řízek 5,125 - Profil | So 26.7.2025 11:50:44

            pier >> na Jadranu odhaduji nějak k půl metru max, není to každý den stejné, někdy je moře úplně prázdné a následně potom přetéká:-)
            A jindy je to nevýraznější, třeba jen 20-30 cisel, bude to souviset s fazema měsíce. Ale přesně výsledovaneho nemam nic .

              pier - Profil | So 26.7.2025 11:38:41

              Řízek 5,125 >> když jsme u toho odlivu,kolik je podle tebe rozdíl v hladině ve středomoří/?
              Snažil jsem se ti teď vysledovat v Turecku, kousek naproti Rhodosu.,můj odhad je cca 10 cm

                Řízek 5,125 - Profil | Pá 25.7.2025 10:38:09

                Btw-tohle ale neumí ani Markos Vidalis!

                Jinak sem byl teď za odlivu, plného slunce,
                A chytil sem dle předpokladů úplný prd:-))

                  Řízek 5,125 - Profil | Pá 25.7.2025 10:36:12

                  Siven Polní >> tady je to plus mínus obráceně. Zajímavé:-)

                    Siven Polní - Profil | Pá 25.7.2025 7:22:32

                    Řízek 5,125 >> Jj, tady je to takhle:

                      Pařezz - Profil | Čt 24.7.2025 22:05:53

                      1Mara >> počasí do nevybereš. Letos to holt vyšlo. První 2,5 dne paráda, hlavně slušní keleři, bylo teplo, dopoledne i navečer mlhy. Jezdili jsme na vodu podle přílivu 2 x denně, ráno a večer, takže jsme toho moc nenaspali. Další tři dny slunečno, bezvětří nebo mírný vánek, horko, s rybami to trochu bylo slabší. Až třetí den navečer jsme natrefili na aktivní polaky. Chce to to jezdit, hledat, zkoušet. Dnes se navečer změnilo počasí na typické norské. Jedeme domů.

                        Řízek 5,125 - Profil | Čt 24.7.2025 22:00:25

                        Siven Polní >> to ses asi někde jinde:-), tady je odpol kulminace přílivu, a moře je plný vody:-)

                          Řízek 5,125 - Profil | Čt 24.7.2025 21:59:19

                          Pedro1 >> tvl, letos chyceno asi padesát ryb, já sem spokojený:-) Edit: protože sme je až na dvě všechny sežrali:-)
                          No a na ty velký stejně nemám pánev...:-)
                          Btw-arbun z 25 M, vylezly měchýř, co jako s ním, navíc je dobrý, že.

                            Siven Polní - Profil | Čt 24.7.2025 21:47:49

                            Pedro1 >> Tak zrovna tam asi byla....🤫

                              Pedro1 - Profil | Čt 24.7.2025 21:36:08

                              Siven Polní >> Takže to je nakonec fakt jednoduchý, první vycházka na more a hned jedla ryba.
                              Pak nechápu, co Řízek nechápe po 30 letech dovolených u moře.

                                Siven Polní - Profil | Čt 24.7.2025 21:26:13

                                Tak jsem se na hoďku rybolovu u moře přece jen urval. Šel jsem s kulminací odlivu, pěkně odpo, nečekaně vylezlo slunce, všechno špatně. Ale zkusil jsem to a on přišel 🍻

                                  Pedro1 - Profil | Čt 24.7.2025 20:30:56

                                  Řízek 5,125 >> Masna si dycky vymyslí neco, aby nešla ryba pustit.
                                  Pamatuji na Lipne lovce z loděk, za dopoledne deset 40 cm candatku v lodi, ze prej po pouštění plavali břichem nahoru.

                                    Řízek 5,125 - Profil | Čt 24.7.2025 14:53:21

                                    Asi poslední lepší ryba, nesla pustit.

                                      Řízek 5,125 - Profil | Čt 24.7.2025 14:48:11

                                      Pařezz >> to je jak tady:-)

                                        1Mara - Profil | Čt 24.7.2025 14:38:38

                                        Pařezz >> tomu říkám dovolená 🤣🤣

                                          Červené karty: 46547513248512348941