Mořský rybolov

Moderuje: Lauri Profil

Jakou techniku lovu upřednostňujete na moři?

A) plavaná8%

B) položená5%

C) přívlač51%

D) pilkrování17%

E) feeder6%

F) muškaření10%

G) jinou4%

Od 28.2.2012 hlasovalo 937 čtenářů.

doktor multiplikator - Profil | St 23.7.2025 16:46:32

Řízek 5,125 >> chleba s maslem lepči, ze

    Řízek 5,125 - Profil | St 23.7.2025 16:38:36

    1Mara >> fakt to není dobrý, ale je to možná tím, že jsou to makrely okolo 25 cm.

      1Mara - Profil | St 23.7.2025 16:28:40

      Řízek 5,125 >> makrela nemůže být suchá, jestli nebyla vysusena v udirne a nebo jinak ?

        Řízek 5,125 - Profil | St 23.7.2025 16:13:47

        Btw - tak sem přehodnotil vztah k makrelám, za mě je to tady jednoznačně nejhorší ryba, maso suchý, a chuťově nic moc.

          milanpindryc - Profil | St 23.7.2025 10:53:40

          pier >> ja s pilkrem klidne i vlacim.
          Nicmene pokud to drift dovoli tak raci udrzuju kontakt s nastrahou celou dobu. Pokud je drift obrovskej a jinak to nejde klidne hazu proti driftu a necham padat volne.

            Řízek 5,125 - Profil | Út 22.7.2025 23:38:03

            No, dal sem tomu 15 minut, času dle instruktážních videí až až :-)

              pier - Profil | Út 22.7.2025 22:01:05

              Eman. >> tohle už je ovšem vysoké učení technické...👍

                pier - Profil | Út 22.7.2025 21:57:44

                1Mara >> řekl bych , že zkušeností budeš mít určitě víc než já..
                A to.nadherne slovo co jsi pro tu techniku vyvinul je toho důkazem 😁..
                Když si to ještě volně přeložím malinko bych to vyšperkoval úvahou, že je zřejmě i prospěšné se s tím jebaním vlastně vůbec nesrat...

                  Eman. - Profil | Út 22.7.2025 21:56:45

                  pier >> K padu pripravku.... klobuk dole za tuto otazku. ;)
                  Budem pouzivat oznacenie pripravok( pilker, jig). Ako si spravne poznamenal, pribrzdenim padu sa meni trajektoria padu a nielen rychlost. Vsetko to zalezi od dizajnu pripravku ( vaha, tvar). Mas pripravky, ktore pri volnom pade idu silne do boku. Dalsie sa trepocu a v podstate padaju kolmo dole, ale pomaly, alebo padaju po spirale...atd, atd. Takze ty, ako rybar riadis tento pad a nutis pripravok robit to co chces a potrebujes.
                  Priklad: Pod lodou mas strasne sutre a stale trhas. Oblubeny pripravok ma ale pri volnom pade silny bocny pohyb, co zvacsuje pravdepodobnost ze zapadne medzi kamene. Silne pribrzdis pad, pripravok pada skoro kolmo dolu, minimalizujes sancu uviaznutia. Ale toto uz je velmi daleko za obycajnym "pilkrovanim". :)

                    1Mara - Profil | Út 22.7.2025 21:49:20

                    pier >> Ono každý pilkr má jiný tvar a tím pádem každý chodí pod vodou jinak , to ale asi víš a vidíš pod lodí ve vodě :-)

                    EDIT : jinak já jsem ten poslední, co by měl radit :-)))

                      1Mara - Profil | Út 22.7.2025 21:48:30

                      lukcen >> :-))))))))))))))))))

                        lukcen - Profil | Út 22.7.2025 21:43:11

                        1Mara >> to je to správné slovo, prostě s tím jebat 😃

                          1Mara - Profil | Út 22.7.2025 21:41:20

                          pier >> Já když mám pilkr a papriky nad ním, tak s tím prostě jójuji a hlídám si hloubku a občas ho rychle potáhnu nahoru a pak ho opět pustím prudce dolů až na dno. prostě s tím jebu no :-))))

                            lukcen - Profil | Út 22.7.2025 21:40:02

                            pier >> ten pohyb jiný je. Dělám to tak, že pilkr pustím do hloubky volně, když tam jsou ryby, většinou vezmou z propadu. Pak nechám spadnout na dno a vzednu. Takže první pokus je spouštění volně

                              pier - Profil | Út 22.7.2025 21:34:03

                              Eman. >> jj je asi škoda že tohle jsme letos vůbec nezkusili, byly na to asi ideální podmínky.a šance uspět.

                                pier - Profil | Út 22.7.2025 21:31:19

                                1Mara >> to je právě ta tragédie ,že ten asi nejzkušenější jsem já 😁
                                Nejsme ani v žádném kempu..
                                To co jste mi tady popsali chápu a mám už po letoštu ,kdy jsme byli nucení přejít z vláčení na tento druh rybolovu Docela osahané.. každopádně moc děkuji všem..
                                Ale pokud si ten můj dotaz přečteš znovu, zajímá mne vysloveně ta "pádová" část u toho kopulativně primitivního pohybu..
                                Jde mi o to, že ten pilker pokud jde dolů na úplně uvolněné šňůře se prostě pohybuje úplně jinak než když je na šňůře naplé..a mě zajímá jestli toto ve větší míře zkoušítr-využíváte...

                                  1Mara - Profil | Út 22.7.2025 20:09:16

                                  pier >> Jistě tam nejedeš sám, a tak zkušenější ti poradí či v kempu ti delegát taky řekne vše co a jak, většinou si může i tam koupit nějaký ten pilkr a nebo gumu :-)) Jinak jak píší kluci :-))

                                    hechtmrk - Profil | Út 22.7.2025 20:06:38

                                    pier >> v Norsku je většinou nějaký drift. Dle rychlosti toho driftu a hloubky se vše řídí. Letos nám to tak frčelo, že 100g do 50 m skoro vůbec nedošlo a bylo taženo sloupcem. Pokud to tak frčí, musíš přitvrdit s váhou pilkru. Velký drift za tebe pak udělá většinu práce, stačí to pak dostat ke dnu a občas pocuknout, dle libosti cukajícího soudruha. Ona se ti bude stejně neustále měnit hloubka, rychlost driftu a vítr. Pak záleží, v jaké hloubce jsou ryby, pokud budou ve 30 m na hloubce 50m, tak ani nemusíš drhnout dno. Ale tahle debata je stajně dost akademická. Za prvé, ty podmínky nebudou nikdy dvakrát stejné.
                                    Za druhé každý to cítíme jinak, máme jiné nářadí a myšlenkové pochody. Když si myslíš, že to chtělo ideálně 150 až 180 g pilkr, tak ti kolega vedle v lodi řekne, že nad 70 g jít nepotřeboval a ryby taky nachytal.😀

                                      Řízek 5,125 - Profil | Út 22.7.2025 19:53:12

                                      Pařezz >> jj, tady taky se to taky otočilo. Výrazne ochlazení. A ano, dneska to bralo minimálně.

                                        Eman. - Profil | Út 22.7.2025 19:04:14

                                        pier >> Vsetko zalezi od toho co ti ukazuje sonar. Kde su ryby. Ja zacinam vzdy odspodu, ale casto sa stava ze ryba zaberie uz pocas padu nastrahy na dno.
                                        Na pilkre nejak casto nechytam ale jig je len ina sorta pilkru. Takze s pilkrom klepnes o dno, dvakrat navyjes a potom uz len hupes ako nepricetny az pokial nieco nezaberie alebo neskontrolujes kontakt s dnom.
                                        S jigom je to ale ovela zaujimavejsie. Zaciatok ten isty, klepnes o dno. A potom kombinacia prace navijaka a prutu a prelovujes stlpec povedzme do 10m nad dnom. Tam su rozne vzorce zdvihania a spustania, podla aktualnej situacie.

                                          Červené karty: 46547513248512348941