Mořský rybolov

Moderuje: Lauri Profil

Jakou techniku lovu upřednostňujete na moři?

A) plavaná8%

B) položená5%

C) přívlač51%

D) pilkrování17%

E) feeder6%

F) muškaření10%

G) jinou4%

Od 28.2.2012 hlasovalo 937 čtenářů.

pepa-č - Profil | St 9.7.2025 14:29:19

kralicek >> ano, nastudoval jsem. povolenky a statni listek je potreba na sladke vody. ze brehu se me netykaji regulace na plavidla, lokalni omezeni jsou u usti rek a nekde v pristavech. míry jsem nasel, i to ze se to meni nekde podle rovnobezky a v oslofjordu je hajena treska a kde jsou doby hajeni, v podstate se me nic netyka. staci nebyt blb.ulovek nebude ani prodavat ani exportovat. přecetl jsem to. myslím, že to zvladnu.

    kralicek - Profil | St 9.7.2025 14:26:24

    pepa-č >> povolenku nepotřebuješ a ani státní lístek. Pravidla v podstatě nejsou, předpokládám, že pidi rybky (pod míru) brát nebudeš, i moucha může být super (polaci), ale záleží, kam přesně jedeš. Jediný co se liší dle oblasti, jsou míry ryb - od cca polárního kruhu na sever jsou u některých míry jiný, než směrem dolu na jih...

      pepa-č - Profil | St 9.7.2025 14:24:28

      precetl jsem všechno na:
      https://www.environmentagency.no
      https://www.visitnorway.com/
      https://lovdata.no
      https://www.fiskeridir.no
      kdybyste neco chteli vědět, ptejte se, jsem odborník.

        pepa-č - Profil | St 9.7.2025 13:58:36

        strejka >> ty vole, ty taky lezes fsude

          Řízek 5,125 - Profil | St 9.7.2025 13:50:28

          strejka >> to víš, sytý hladovému neveří.
          sytý pepa tam jede na výlet, ne pro fileti, loov j epro něj jenom kratochvíle, ne otázka přežití, proto se yptává na takové triviální věci.

            strejka - Profil | St 9.7.2025 13:37:28

            Ty vole, tak mě se prostě nevěří!

              1Mara - Profil | St 9.7.2025 13:24:14

              pepa-č >> Jj já to jen připomínám, abys jako o to jen věděl no. jako ryby tam jsou moc dobré. tady máš mapy, při přiblížení vidíš jak daleko jsi od břehu a i hned hrany a hloubky :-)
              https://www.norgeskart.no/#!?project=norgeskart&layers=1001&zoom=7&lat=7056570.68&lon=204044.13&markerLat=7082364.029867359&markerLon=147826.31198009133&p=searchOptionsPanel

                pepa-č - Profil | St 9.7.2025 13:20:09

                1Mara >> díky, ja nic domu vozit nebudu :-) to nemam absolutne v umyslu.

                  1Mara - Profil | St 9.7.2025 13:03:26

                  pepa-č >> Povolenku k lovu dle mě nepotřebuješ, jen nebudeš v registrovaném kempu a tak si nemůžeš vyvést filety. Jinak lov ze břehu vláčkou, potřebuješ nástrahu dostat do hloubky , někde je mělčina do 10m a někde to padá hned do třeba 20m a i tam jsou na pohodu ryby. Hodně budeš asi i trhat a tak si vezmi nějaké menší pilkříky navíc. nejlepší je barva makrely či černostříbrná velikostně cca 8-12cm a gumy s hlavou od 10g - 30g. velikost gumy cca 5-15cm. barva různá, a nebo pak dobrý jsou červy https://www.parys.cz/savage-gear-set-nastrah-rib-worm-kit-mix-colors-60-ks-p167028/?cid=184#gallery , https://www.parys.cz/savage-gear-set-nastrah-rib-worm-kit-mix-colors-60-ks-p167028/?cid=184 v hnědé, červené, fialové barvě :-)

                  Pravidla a vše co potřebuješ vědět je tady u Zdenka :-)
                  https://www.hasvagcamp.com/predpisy-rybolovu-v-norsku

                    pepa-č - Profil | St 9.7.2025 12:58:04

                    Kucí, jedu do Norska (rodinna dov)
                    není to rybářská dovolena ale nedá se vyloucit, ze budu mít i cas pro sebe.

                    potrebuju na more povolenku krome statního listku?
                    vlacak ze brehu (abych se tam moril s muskou, na to asi kaslu)
                    Pravidla najdu kde? prosim?
                    jsou vsude na mori stejne? nebo oblast od oblasti?

                    díky.

                      Marin - Profil | Út 8.7.2025 18:09:02

                      Ahoj všem, prosím, nachází se tady někdo, kdo zná rybářskou lokalitu Hennes, Vesterály, Norsko?
                      Potřeboval bych poradit. Prosím o soukromou zprávu. Díky předem Marek

                        doktor multiplikator - Profil | Ne 6.7.2025 14:27:45

                        Řízek 5,125 >> karma

                          Řízek 5,125 - Profil | Ne 6.7.2025 12:15:07

                          doktor multiplikator >> tak to sem v prrr....

                            doktor multiplikator - Profil | Ne 6.7.2025 0:23:18

                            Řízek 5,125 >> su to otvory na odtok vody, servis port na hlavne kolo ma abu.
                            Ale poradim ti ked mi posles ten prut

                              Řízek 5,125 - Profil | So 5.7.2025 15:35:22

                              On ten naviják tedy má dva otvory, jenže na videu nějaký amik říkal, že tudy jako je, ale že se musí jít otvorem se šroubkem...a ten nevidím.

                                Řízek 5,125 - Profil | So 5.7.2025 15:16:13

                                Ehm, chtěl bych si promazat převodovou skříň :-) u Shimano grappler ct 151 xg. Správně by to mělo mít nějaký mazací otvor, přichyceny šroubkem, nic takového nemůžu najít.
                                Dvě videa na ytb nic zásadního neřekla. Nevíte něco víc? Resp kde to je? Nebo mám začít povolovat šroubek po šroubku a nebo se na to mám vy..., protože sem s tím zatím chytal jen týden a tak to není potřeba?

                                  kralicek - Profil | Pá 4.7.2025 6:26:15

                                  Pařezz >> Svedi stejne jako Norove jsou narod, ktery nerad porusuje predpisy.
                                  Tech kontrol je kazdym rokem vic, i na malejch zapadlejch prechodech.

                                    P!F - Profil | Čt 3.7.2025 21:44:46

                                    Řízek 5,125 >> reálne nič na aliexpresse neni made in japan. Čokoľvek čo by bolo made in japan, by nebola dotovaná pošta čínskou vládou a zaplatil by si poštovné viac než cena tej čínskej šnúry.

                                      Pařezz - Profil | Čt 3.7.2025 20:57:14

                                      kralicek >> kontrolovat samozřejmě můžou. Já měl spíše na mysli to, že si Švéd odskočí přes hory do Norska i několikrát za rok a jede běžným osobákem, který nevzbuzuje podezření. Prostě to má kousek a navíc neplatí trajekty.

                                        1Mara - Profil | Čt 3.7.2025 19:40:18

                                        ZMS >> já tohle mám od Simča, někde to psal, že jak se moře otepluje, ryba plave výš k na sever :-)) To že se moře oteplilo je holý fakt, když jsme tam byli se kamarádama na Maríně ze Slovenska, tak v dubnu mělo moře 12 st. a v té době když tam jezdili dříve mělo okolo 5ti st. :-(

                                          Červené karty: 46547513248512348941