Mořský rybolov

Moderuje: Lauri Profil

Jakou techniku lovu upřednostňujete na moři?

A) plavaná8%

B) položená5%

C) přívlač51%

D) pilkrování17%

E) feeder6%

F) muškaření10%

G) jinou4%

Od 28.2.2012 hlasovalo 937 čtenářů.

Ndoktor multiplikator - Profil | Po 14.7.2025 23:59:33

osprey >> tak zrovna polak nieje ziaden einstein aj tie podmienky su dost siroke aby chutil aj lovec co chodi na makrely s tuniakovym vybavenim :))

    Nosprey - Profil | Po 14.7.2025 22:25:33

    Pařezz >> Lov ze břehu není o náhodném úlovku. Záleží na lokalitě a roční době, ale za jistých podmínek bych si limit nachytal klidně i ze břehu.
    Mám ze skal i slušné ryby (obecná, polak) přes 80 cm, viděl jsem chytit devadesátky.

    Mimochodem, většina lidí, které vidím chytat ze břehu, to fakt neumí. Plni optimismu čekají na náhodu.

      NEman. - Profil | Pá 11.7.2025 22:22:26

      kralicek >> Tiež som dostal túto informáciu o sponzorovanii misií v Afrike. Ale na tých plastových bedniach na hlavy bol nápis že je to určené na priemyselné spracovanie. Tak som z toho vyvodil, že ide o výrobu rybej múčky.

        Npajda - Profil | Pá 11.7.2025 21:36:33

        ZMS >> Tak jsem to vždy dělal. venku na zahradě kartáčem a wapkou. Jen jsem zvědav, zda to jde i jinak ,

          Nkralicek - Profil | Pá 11.7.2025 21:27:32

          Eman. >> ty suseny hlavy se exportuji do Nigeru. Delaji tam z toho tradicni polivku a vlastni ryby jim dosly.

            Nhechtmrk - Profil | Pá 11.7.2025 18:16:07

            pajda >> osobně bych to vzal doma vapkou. Letos jsem to v Norsku vzal na sobě ve filetárně tlakovou vodou, plus kamarád pomohl z druhé strany. Chemii na to nedávám. Je to oblek na moře, ne smoking do plesu.

              NZMS - Profil | Pá 11.7.2025 17:30:40

              pajda >> namočit ve vaně a vyprat ručně - tak to dělám já.....pak venku na zahradě ostříkat hadicí, sušit na ramínku... nebo si ho vzít k řece, vyprat jako to dělali předkové a "někde pověsit a ve městě asi v koupelně, sprše.
              Na většině obleků bývá napsáno neprat strojně.

                NEman. - Profil | Pá 11.7.2025 17:22:07

                Frenky 63 >> Lofoty sú nádherné. Som tu prvý krát a povedal som si, že toto bude dovolenka bez rybolovu.
                Dnes sa pokašlalo počasie, takže sme zrušili ďalší výšlap a išli sa povoziť pozdĺž pobrežia. Našli sme obrovské sušiarne plné rybých hláv.
                Dali sme si tú námahu a zrátali koľko hláv je v jednom trse. Koľko trsov je na jednej sprušli a po vynásobení to vyšlo cez 100 tisíc hláv v jednej sušiarni. Bolo ich tam 5 ktoré sa evidentne používajú plus ďalšie... inej konštrukcie.
                Je to minimálne pol milióna hláv určených na priemyselné spracovanie. 🫣

                  NPařezz - Profil | Pá 11.7.2025 16:39:59

                  pepa-č >> chytat ze břehu na přívlač je více méně o náhodném úlovku. Když tak se pochlub pěknou fotkou.

                    Npajda - Profil | Pá 11.7.2025 16:25:43

                    Je tu nějaký znalec, co by poradil. Jak, nebo čím čistíte plovoucí obleky na moře? Do pračky se to nevleze :-)

                      NFrenky 63 - Profil | Pá 11.7.2025 15:53:07

                      Eman. >> Lofoty sú moja srdcovka, každý rok tam strávim dva mesiace. Myslím, že problém nie je ani tak v úbytku rýb, ale hlavne v postupnom zavádzaní opatrení pri love a hraničných kontrolách rybárov pri vývoze úlovkov. Pred 5 až 15 rokov dozadu, sme kontrolu na hranici nezažili. Teraz je to bežné. Pamätám partie /4 osoby/, ktoré vyvážali aj 500kg filiet. Dnes je to pre nich veľké riziko a pre 18kg o rok 15, o dva 10kg sa im to neoplatí. A je otázne či domáci o takýchto návštevníkov stoja...

                        NEman. - Profil | Pá 11.7.2025 13:35:10

                        V dedinke Å sme navstivili male, privatne muzeum susenych tresiek. Bavil som sa s majitelom o rybach a tak. Povedal ze sam prevadzkuje dva rybarske clny pre turistov (pekne lode s kabinou a silnym motorom, stali pod oknami), ale ze toto je posledna sezona a ze s tym konci. Ryb je stale menej a menej a prevadzka lodi stoji dost penazi. Takze lode preda a necha si len muzeum.
                        A co sa tyka susenych tresiek, tak ze aj tam je vyrazny prepad produkcie. Rybari uprednostnuju predaj celych ryb. Rychle peniaze....

                          NŘízek 5,125 - Profil | Pá 11.7.2025 13:03:32

                          Eman. >> jj, to je na těch představách o lovu na moři nejvíce traumatizující:-)
                          prostě asociace- moře-plný ryb- nachytám hodně-evidentně neplatí:-)

                            Npepa-č - Profil | Pá 11.7.2025 13:00:05

                            Eman. >> ja tam jedu za jinym ucelem 🙂 je to dovolena. Ryby jsou jen ze tam maji to more pred barakem.

                            Ale treba to tahaji jako vemena 😃

                              NEman. - Profil | Pá 11.7.2025 12:53:29

                              pepa-č >> A hlavne nemat prehnane ocakavania. ;)
                              Aktualne mame rodinnu dovolenku na Lofotach( bez udic). A kedze sme si pozicali auto a milujeme turistiku, najazdili sme toho kopec. A vsimam si tie hufy rybarov, ktori chytaju na skalnatom pobrezi, na molach , z mostov a podobne. A zatial som nevidel vytiahnut jednu jedinu rybu. A ani ziadne igelitove tasky, vedra a podobne , kde by mali nejake ulovky.

                                NPařezz - Profil | St 9.7.2025 18:13:01

                                pepa-č >> hlavně pozor na kluzké šutry, ať se nedojebeš.

                                  Nvaga - Profil | St 9.7.2025 16:51:41

                                  pepa-č >> ak by si chcel radu od naozajstneho majstra, musis pouzit tajne heslo.. "makrela"

                                    Npepa-č - Profil | St 9.7.2025 15:34:09

                                    kralicek >> silné musáky mám 5, 7, 10, zvazím.

                                      NZMS - Profil | St 9.7.2025 14:58:42

                                      pepa-č >> já bych si muškařský prut vzal, pojedeš kolem nádherných řek, kde to určitě budeš chtít zkusit.....Povolenka se dá koupit přes internet, v obchodech... Ze břehu v létě na malý vláčecí pilkřík, prut např. 20-60g nad 2,6m makrely, jdou dobře i na streamery.

                                        Nkralicek - Profil | St 9.7.2025 14:39:21

                                        pepa-č >> ještě přehodnoť ten mušák, jestli tam je šance na polaky, je to hezký chytání na menší streamery (používám většinou 6 nebo 8 prut, sedma by byla ideál, ale tu nemám)

                                          Červené karty: 46547513248512348941