Mořský rybolov

Moderuje: Lauri Profil

Jakou techniku lovu upřednostňujete na moři?

A) plavaná8%

B) položená5%

C) přívlač51%

D) pilkrování17%

E) feeder6%

F) muškaření10%

G) jinou4%

Od 28.2.2012 hlasovalo 937 čtenářů.

ZMS - Profil | Čt 3.7.2025 17:40:59

1Mara >> Makrely jsem zažil na Soroya před 15 lety. Asi omezený tah byl tam vždy , podle momentálních podmínek.

    Eman. - Profil | Čt 3.7.2025 16:07:06

    Nóri sa rozbehli. Po novom je halibut pod 62 st. celoročne chránený. Na severe predĺžili čas ochrany. 👍

      1Mara - Profil | Čt 3.7.2025 15:41:51

      hadr kapr fakr boy >> jj jako ten pohled kolikrát na té filetárně je hodně žalostný až k zblití :-(

        1Mara - Profil | Čt 3.7.2025 15:41:04

        pier >> Moc děkuji a raději ještě jednou děkuji :-)))

          Řízek 5,125 - Profil | Čt 3.7.2025 14:12:54

          Eman. >> jj, až moc

            Eman. - Profil | Čt 3.7.2025 13:48:42

            Řízek 5,125 >> Je to podozrivo lacné. Doma môžem nafotiť originál. Mam 600m pe 1.

              pier - Profil | Čt 3.7.2025 12:41:06

              1Mara >> No , mělo to být soukromě.. máš to v SZ😉

                hadr kapr fakr boy - Profil | Čt 3.7.2025 12:10:48

                1Mara >> já filety vakuuju, dělám neskladný placky, buď jeden velkej celej filet, nebo dva menší kůží k sobě a v bedně mám 18 až 20 kg. Nevážim to, víc tam nedám, je to neskladný a nejsem dobrej skladatel. Ti co dělaji různý krabičky a mají to úplně plný, dával i 30+, nezávidim, každej podle svý odvahy :)
                Těch 10 kg je fakt málo, ale dopadne to tak, že z ryby budou vyřezávat jen to lepší a ryb zařve víc nebo stejně.
                Jak to dopadne s cestovkama jsem zvědavej. Já se na příští rok nechystam, chci jet až další rok a víc na sever, halibuti a velký ryby.
                Ale spíš tam začnu jezdit s mušákem, užiju si přírody, ten hon za masem je kolikrát až nepříjemnej.

                  1Mara - Profil | Čt 3.7.2025 11:32:21

                  ZMS >> A na rovinu píšu, že už když jsme tam byli podruhé, úplně mě vytáčeli ty plné kalfasy malých polaků a tmavek, co ty kokoti filetovali a to denně !! ryby do 30cm. :-((((( Nor na to jen kouká a usmívá se :-((( Tohle by měla být první věc, na kterou by je měl Nor upozornit, že né jen porušují nějaký zařízení, ale likvidují generační ryby a jestli si myslí, jako ty dědkové co tam jezdí, že ryba je jako třešeň, že dosáhne 80cm. za rok či dva , tak tohle je v prdeli :-((( Takhle se to vybrakuje úplně, už teď naposledy co jsme tam byli, tak to bylo velmi na rybách znát. Ono když tam jedou autobusy od jara do podzimu plné rybářů , tak se není čemu ani divit :-( Proto na Marínu už nechci a nepojedu :-(

                    1Mara - Profil | Čt 3.7.2025 11:27:04

                    ZMS >> Jj já nemyslel až na horu, to je moc daleko a já sám budu rád, když to odřídím jen těsně někam nad střední Norsko :-)) A jak ty píšeš, vím od kluků, co tam jezdívali a říkají úplně to samé co ty, ryba daleko na moři a musí se hledat , ale zasejc se tvrdí, že už měli i makrely na Soroya a jak se moře otepluje, ryba jde za třením stále víše k polárnímu kruhu či nad něj. Ta cena je jasná no, s tím se prostě musí počítat :-)) O té Maríně píšu spíše jen proto, že je v dobré lokalitě kde si můžeš vybrat kde co chytat a podobně a nemusíš jezdit 40km. někam na moře, ale ryba je tam už málo a šla do větší hloubky , o to ale nejde, jde o to, v jakém stavu je to ubytování a věci, na lodích věčně něco nejde, motory či hlavně echoloty, a to je na mě průser, protože řídit loď bez vidění hloubky a podobně jde o průser a to je pak i drahý, dále vybavení chat jako takové , a to nejhorší jsou tedy sociálky ! .-((( prostě tohle majitel podcenil, ale Polákům a jiným je to asi fuk .-(((

                      1Mara - Profil | Čt 3.7.2025 11:21:40

                      milanpindryc >> jj moc děkuji. Určitě si dáme pak někdy vědět :-))

                        milanpindryc - Profil | Čt 3.7.2025 11:14:22

                        1Mara >> Maro az se budete chystat tak se ozvi a dam ti nejakej tip. Nemusi to stat raketu a neni nezbytny jet az na Soroyu uz za polarnim kruhem sou pekny mista.

                          ZMS - Profil | Čt 3.7.2025 11:06:46

                          1Mara >> jsou i jiné cestovky s dopravou autobusem . Autem ve dvou to bude samozřejmě dražší. Například u CK Pepa, paní Seitzová ti nabídnou mnoho variant. Ale za 20 to neuděláš. Levné chaty jsou u Novasolu, ale nebudeš si moci odvézt ryby, lodě tam jsou ve většině případů nevhodné na rybolov dále od břehu.
                          Jednoduché počty při cestě autem - pohonné hmoty, trajekt, ubytování, loď, benzín do lodi, clo silnice, pojištění.
                          K ceně při cestě autobusem se musí připočítat benzín do lodě. A protože je ryb méně než dříve, jsou dál od břehu, předpokládám tak 6tis minimálně. Na Severu včetně Soroya se ti může stát, že u blízkého pobřeží se nesetkáš s rybou. Budeš muset jezdit daleko, což bude stát víc benzínu, bude to chtít větší a dražší loď se silnějším motorem 50Hp a víc (to bývá v nabídkách tam standartem), je to také o odvaze a jestli to za ty rizika stojí. Soroya, Tromso, Finnmark ve dvou jsou podstatně dražší , tak 3-4 x než máš svůj limit.

                            kralicek - Profil | Čt 3.7.2025 10:38:44

                            Pařezz >> že jsou bez kontroly.... na to se už dávno nedá spolehnout. A norskej celník má pravo Tě kontrolovat i hluboko ve Švédsku (je tam nějaká dohoda).

                              trp - Profil | St 2.7.2025 23:09:57

                              1Mara >> co to je ta Marína? to co popisuješ jsem nikdy nezažil, za 20tis na osobu už vůbec ne...

                                1Mara - Profil | St 2.7.2025 21:21:35

                                Pařezz >> Já osobně pro nás dva s Andy to vidím asi následovně, teď jsme investovali do auta na ryby a trochu té rybařiny a tak máme asi na dva roky vybráno. Ale na d Norskem jsme nezavřeli dveře a tak asi za dva roky by jsme mohli jet naším autem a někam nahoru nad střední Norsko, tedy jestli nám někdo pomůže s nějakou dobrou lokalitou a zázemím pro dva za normální peníze. No vše je rozděláno a uvidíme. Do středního Norska na Marínu už nechci jet, jako vše se tam rapidně změnilo k horšímu, Nor se o to nestará a jeden záchod na 5 chatek po třech lidech .............. je prostě katastrofa , naposledy když jsme přijeli, nebylo tam ani prkýnko a ani hajzlák , chata vybavená tak, že jsi si neměl čím pomalu nabrat polévku, takže tohle né !!! jako když jede jeden člen rodiny je to za cca 20tis. my jsme dva a tak 40-50tis už je pro nás záhul našetřit no. .-)) Holt dělníci no :-)))

                                  Pařezz - Profil | St 2.7.2025 20:38:52

                                  1Mara >> jasně. Není mi jasné, jak budou Norové řešit Švédy z neregistrovaných kempů. Přechody přes hory ve středním Norsku jsou bez jakékoliv kontroly. Holt bydlíme moc daleko a musíme pro rybolov v Norsku dost obětovat.

                                    1Mara - Profil | St 2.7.2025 19:42:09

                                    Pařezz >> jj za vše si můžou lidi. 😉🙃

                                      Červené karty: 46547513248512348941