Mořský rybolov

Moderuje: Lauri Profil

Jakou techniku lovu upřednostňujete na moři?

A) plavaná8%

B) položená5%

C) přívlač51%

D) pilkrování17%

E) feeder6%

F) muškaření10%

G) jinou4%

Od 28.2.2012 hlasovalo 937 čtenářů.

Pařezz - Profil | St 2.7.2025 19:33:01

1Mara >> loni kamarádi na Soroji vyhořeli. Projeli kutraři a moře bylo bez ryb. Letos se po letech rozhodli opustit Soroju, odvezli si dlouhodobě uskladněný vercajk a majitel jim nedovolil odvézt nic nad 18 kg.

    Eman. - Profil | St 2.7.2025 15:42:02

    V norskej diskusii som nasiel k tejto teme zaujimavy prispevok. Jeden Nor pisal , ze by uz bolo nacase sprisnit podmienky rybolovu aj pre miestnych. Ziadne siete a snury, ktore su natiahnute aj tyzden, ale len udice. Nedostal privela lajkov. :D

      kralicek - Profil | St 2.7.2025 12:43:15

      Řízek 5,125 >> nemusíme, ale podíl na tom máme. Z těch rybařících turistů jsou Češi odhadem 15-18%.

        Řízek 5,125 - Profil | St 2.7.2025 11:30:59

        kralicek >> takže to omezení vlastně není kvuli našincům, ale celkově, tedy si to nebudeme brát osobně:-)

          1Mara - Profil | St 2.7.2025 11:24:45

          kralicek >> Jj moc díky za pokec :-)) jako čtu tady každou informaci ohledně Norska, je to škoda, když jsem tam byli poprvé, vybírali jsme si rybky a vezli domů limit na pohodu, pak za dva roky to už začalo být špatný a pak už jen špatný. Chtěli by jsme s Andy jet někam výš na sever těsně nad střední Norsko, ale zatím nejsou na to finance .-)))

            kralicek - Profil | St 2.7.2025 9:55:03

            1Mara >> tak jednoduchý to asi nebude. Zpřísní se a zlepší se registrace úlovků. Tu registraci, ale bude ve většině případů dělat sám zákazník (jeden za celou loď), automaticky generovaný certifikát bude mít stejné povinné náležitosti (teď je to papír, kterej si klidně vyrobim sám za minutu v telefonu a nikdo nic nepozná). Bude centrální registr návštěvníků. Majitelé sice můžou zavírat oči, ale nebude to mít na nic vliv. Přibudou kontroly na hranicích, letištích...

            Jinak do jistý míry je ta úprava kvůli Švédům, kteří jezděj do Norska na ryby klidně každej víkend a pokaždý odvezou limit (od příštího roku max. 2x za rok).

            Jinak co se týká národností, co "brakujou" nejvíc, tak je to zhruba takto a v tomto pořadí: Švédi a Němci, Litevci, Lotyši, Poláci, Češi.... ty kempy plný Čechů můžou klamat a není to tak hrozný ve srovnání s Polákama. Litevci, Lotyši a Němci a Švédi zas tak moc kempy nevyhledávaj (to je fakt doména Čechů) a jezděj spíš do samostatnejch chat a domků. Spíš do severněji položených destinací. Jižní polovina Norska je zase mnohem víc "Česká", než ta severní. Je fakt zajímavý se bavit s jednotlivejma majitelama baráků ohledně toho, jak se chovaj jednotlivý národnosti. Za mě je zvláštní, že Čechy mají vlastně docela rádi, Němce přesně naopak. Dokonce znám dva Nory, co řekli, že Němce už nikdy...

              trp - Profil | Út 1.7.2025 21:43:52

              Klika místních kutrařů je evidentně politicky dost silná na prosazení opatření, kterým situaci rybích společenstev nijak nezlepší, sobě nepomohou, jenom uškodí sousedovi, co provozuje rybářský kemp...někde jsem vloni, když se to probíralo jako návrh, viděl ekonomické porovnání komerčního rybolovu místních a turistického rybolovu a bylo to tušim 1000:1 ve prospěch turismu. Jednoduše to kolik přiveze turista peněz na kilo odvezené ryby versus výkupní cena komerčně odlovených ryb jsou naprosto neporovnatelné sumy. Lepší kontrola stávajících limitů by byl za mě daleko lepší směr. Snížení limitu na 10kg totiž povede podle mě mimo jiné k tomu, že si rybář daleko víc vybírá, co vezme a co ne, tzn. budou se vracet do vody ryby, co to nerozplavou, při zpracování to povede k většímu plýtvání.. Ti co vozili metrák filet doteď ho budou vozit dál...

                1Mara - Profil | Út 1.7.2025 20:15:36

                Pařezz >> Ahoj, to já nemůžu posoudit, ale je fakt, že spousty lidí a to různých národností, v četně naší to tam brakuje jako prase, psal jsem tady o tom už před loni a podobně, to co vozí na filetárny je otřes a věřím, že majitelé budou lhát a zapírat a to jen proto, aby nepřišli o zákazníky .-((

                  Pařezz - Profil | Út 1.7.2025 18:27:47

                  1Mara >> souhlasím. Z logiky věci, proč by opatření zaváděli, kdyby rybáři z velké většiny nevozili jednu plnou bednu. Já za posledních 10 let ani nebyl v kempu, kde by jezdili autobusové zájezdy. Řekl bych, že Němci svým pečlivým přístupem a perfektní organizací práce vytěží z moře daleko více, než český účastník autobusového zájezdu.

                    kralicek - Profil | Út 1.7.2025 12:11:48

                    1Mara >> To platí hlavně u těch autobusovejch zájezdů. To my naštěstí neděláme...

                      1Mara - Profil | Út 1.7.2025 12:05:02

                      kralicek >> no tak cestovky jsou o tom, že si chtějí dovést každý minimálně plnou jednu bednu ryb a to je jak píšou i na FB okolo 30kg, čistého filetu. Co si budeme povídat, tak to prostě je no.

                        kralicek - Profil | Út 1.7.2025 11:53:51

                        rybobuch >> to s tim nemá nic moc společnýho, je to primárně politika...

                          kralicek - Profil | Út 1.7.2025 11:53:29

                          1Mara >> ceny ubytování a pronájmu lodí dolu nejspíš nepůjdou. Ceníky na 2026 i 2027 už mám...
                          A nemyslím si, že bude jezdit zásadně míň lidí. Když sleduju chování našich zákazníků, tak relativně malá část tam jede hlavně pro ryby. Čím dál tím víc lidí ryby z Norska ani nevozí nebo vozí jen něco málo - výrazně pod limit. Uvidíme, jak velký ten pokles bude (nějaký jistě bude). U cestovek, který vozej do Norska lidi autobusem, to může být jiný, mají poměrně odlišný typ zákazníků...

                            rybobuch - Profil | Út 1.7.2025 11:13:54

                            kralicek >> No hlavně že tam sami odlovují tresky táhnoucí do tření.

                              1Mara - Profil | Út 1.7.2025 11:02:30

                              kralicek >> No budou dvě možnosti, cestovky zlevní a bude jezdit méně lidí, a nebo většina cestovek krachne. každopádně uvidí se, jak to bude dál :-)

                                kralicek - Profil | Út 1.7.2025 10:58:40

                                1Mara >> jo, bohužel:
                                2025: Unchanged – 18 kg, twice a year
                                2026: Reduced to 15 kg, twice a year
                                2027: Further reduced to 10 kg, twice a year

                                  1Mara - Profil | Út 1.7.2025 10:37:46

                                  aj jajaj, asi nové změny ?

                                    la_coruña - Profil | Pá 27.6.2025 13:45:10

                                    Řízek 5,125 >>
                                    presñe tak

                                      Řízek 5,125 - Profil | Čt 26.6.2025 14:34:42

                                      la_coruña >> to je tzv. Light jig, že.

                                        Červené karty: 46547513248512348941