Mořský rybolov

Moderuje: Lauri Profil

Jakou techniku lovu upřednostňujete na moři?

A) plavaná8%

B) položená5%

C) přívlač51%

D) pilkrování17%

E) feeder6%

F) muškaření10%

G) jinou4%

Od 28.2.2012 hlasovalo 937 čtenářů.

Pařezz - Profil | Pá 20.6.2025 16:33:15

pier >> poslední dva roky vidím velký pokles polaků. Za měsíc uvidím, jestli i třetí rok to bude stejné. A co keleři?

    pier - Profil | Pá 20.6.2025 14:42:44

    1Mara >>Hoj , dík...
    S čím máš tady v těch hloubkách nejlepší zkušenosti?

      1Mara - Profil | Pá 20.6.2025 6:34:35

      pier >> zkuste je chytat na větších hloubkách cca 50m.

        pier - Profil | Pá 20.6.2025 5:39:25

        Krátký report .
        Tady jeden nádherný Polak přes 80 co Chytil kolegia , který jako jediný z nás pravidelně chytá.
        Celkem máme jen a pouze jeho zásluhou cca15 kg filet.
        My ostatní jsme prakticky bez záběru.
        Polaci jsou jen a pouze na jednom místě které se daří trochu vydrancovat,jinak o nich není široko daleko ani vidu.... hodně zvláštní situace.. Počasí Jakš takš, takže každý den se dostaneme,ale není to vždy na příliv což je Docela Škoda

          doktor multiplikator - Profil | St 18.6.2025 23:23:19

          vaga >> este ze mas napoj neviditelnosti :)

            vaga - Profil | St 18.6.2025 11:29:47

            niekedy sa pytam sam seba.. kto sme? preco sme tu? kam smerujeme? v takych chvilach si nalejem odpoved a hned mi je lepsie..

              P!F - Profil | Út 17.6.2025 21:37:57

              kralicek >> obávam sa, že tvoja odpoveď je pre Jura moc komplikovaná a ani AI mi nepomôže.

                kralicek - Profil | Út 17.6.2025 16:20:17

                jurasoft >> Konstrukce překlapěče je u modelů s/bez u normálních navijáků stejná, při náhozu se mohou náhodně překlopit oba. Respektive absence funkce "překlopit kličkou" na to nemá vliv. Je to proto, protože u velkých navijáků je ta síla potřebná k překlopení už tak velká, že je riziko, že se to dřív nebo později posere.
                Třeba u Shimana bývají v dané řadě modely do 5000/6000 s možností překlopit kličkou, větší už ne. Ty větší verze mají navíc druhou mechanickou zarážku zpětného chodu - kdyby selhalo jednocestné ložisko. Prostě na velikosti záleží a od toho se odvíjí i konstrukční řešení.

                  Řízek 5,125 - Profil | Út 17.6.2025 12:16:40

                  kaprus >> ok, díky za info, já sám nevím, uvidím, jak to ted bude pohodlný při mým speed jigingu, asi jde hlavně o zvyk,
                  při nomální vláčce někdy překlápím automaticky, někdy rukou, asi podle času.

                    kaprus - Profil | Út 17.6.2025 11:57:22

                    Řízek 5,125 >> hoja. K tomu překlápění. Měl sem v tom taky trochu guláš.
                    Brzdu to má, jinak by to při náhozu lícalo třeba kličkou jak je nevyvážená.
                    Ale aby nemuseli jinak vyvažovat rotor tak si myslím, že veškerý mechanismus krom jedné součástky na těle (rampička) v tom navijáku je. A ta součástka by měla jít za pusu dokoupit. Ale je pravda že takové a jiné větší navijáky těžko automaticky překlápět. Shimana mívaly ještě po té brzdě rotoru prodlevu, aby tam byl náraz a překlopilo se to. Ale už to tam nemívají a překlopit auto jde napiču i u menších navijáků.

                      trp - Profil | Út 17.6.2025 9:00:07

                      pier >> ať se vám daří

                        pier - Profil | Po 16.6.2025 20:30:45

                        Pařezz >> oba dneska ta předpověď vypadá podstatně líp než dva Dny zpátky .
                        Jo, tohle už se docela dá, při dobrém směru větru se dá docela slušně schovat za ten ostrov,jestli vydrží současná předpověď tak ve středu kolem 20 hod by se mela dát vyrazit až do rána...
                        Tak snad to trošku vyjde..

                          Pařezz - Profil | Po 16.6.2025 19:50:53

                          pier >> neviděl bych to tak tragicky. Na opalování to není, ale na vodu půjde vyjet.

                            pier - Profil | Po 16.6.2025 15:28:28

                            trp >>byli jsme tam vloni a líbilo se nám moc , takže letos opakovačka

                              trp - Profil | Po 16.6.2025 15:16:44

                              pier >> Byl jsem tam před 3 roky u p. Bohůnka, Vikna - usedlost Bogen, což je ve fjordu naproti ostrovu Gjerdinga

                                Řízek 5,125 - Profil | Po 16.6.2025 11:31:56

                                nemáte někdo náhodou zkušenost s títmo prutem?
                                Okuma F-16 Shore jigging
                                10 ft, 30-100 g.

                                  pier - Profil | Po 16.6.2025 0:11:32

                                  trp >> jj to je přesně ono...znáš to tam?

                                    trp - Profil | Ne 15.6.2025 22:23:41

                                    pier >> Jedete někde kolem ostrova Gjerdinga?

                                      doktor multiplikator - Profil | Ne 15.6.2025 21:50:35

                                      poldeci >> to je samozrejme bo normalne surfove navi ziaden preklapac nemaju

                                        poldeci - Profil | Ne 15.6.2025 21:10:32

                                        osprey >> pri niektorých surfových navijakoch úplne chýba preklápač, je tam iba kladka a rúčo vlasec na ňu po nahodení nacvakávaš

                                          Červené karty: 46547513248512348941