Mořský rybolov

Moderuje: Lauri Profil

Jakou techniku lovu upřednostňujete na moři?

A) plavaná8%

B) položená5%

C) přívlač51%

D) pilkrování17%

E) feeder6%

F) muškaření10%

G) jinou4%

Od 28.2.2012 hlasovalo 937 čtenářů.

NPařezz - Profil | Pá 23.5.2025 16:08:50

1Mara >> a proto jezdíme lovit do Norska, aby aspoň něco z jídla bylo opravdu přírodní.

    N1Mara - Profil | Pá 23.5.2025 8:53:18

    milanpindryc >> jj přesně tak.

      Nmilanpindryc - Profil | Pá 23.5.2025 8:48:10

      1Mara >> bohuzel je to vsechno stejny, drubezarny, prasecaky atd…

        N1Mara - Profil | Čt 22.5.2025 11:19:55

        Rasto. >> ne, tenhle jsem taky viděl, tamten byl přímo, jak zdokumentovávala jak lijí chemické sračky do vody a Nor tam po ní vystartoval lodí , byli to jakoby jen od té novinářky úryvky , on se sám bál to zveřejnit a sám říkal, že neřekne vše, aby neskončil jako ona .-( Minule jsem to hledal asi půl dne a nenašel, jistě to smazali a nebo on sám, nevím, ale nikde to video už není. Je to síla, ale když vidíš, kolik lidi vypadlo v Rusku z okna ze jeden rok, tak se není čemu divit, prachy vládnou světem no .-(

          NRastislaf - Profil | Čt 22.5.2025 10:38:33

          1Mara >> Mají to plně automatizované a do těch sádek se ty ryby sotva vejdou, to je prostě špatně a nehezký pohled, když to ale lidi chtějí a sype to peníze, tak proč by to nedělali.
          Týpek co u něj bydlíme, má své sádky, u toho loď která svítí jak pěstírna na hulení a nemusí se o to skoro starat, jednou za týden dorazí loď, dosype krmení a a pak už to řídí automat.
          Majitel by to nevzal do huby, oni si pak loví ty divoké, ale mají na to jen omezený čas, myslím, že 3 týdny v roce. Ty pak vyudí a jedí, ze sádek jde vše na prodej.

          Jinak jsem tam viděl i slušný ocas z tuňáka co chytil majitel (tedy aspoň myslím, že to je z Tuňáka), vrchní halibutí neseschnutý byl náš =)

            NLosPafkos - Profil | Čt 22.5.2025 10:22:59

            Pedro1 >> Jura chtěl autobus,né vlak😉

              NPedro1 - Profil | Čt 22.5.2025 9:42:31

              jaka >> To si pleteš s Třetí říší, to byla taky taková cestovka.

                NPedro1 - Profil | Čt 22.5.2025 9:42:03

                Ha, tak zase změna. Tentokrát s cestovkou a už ne na tunové žraloky, ale ryby dna, ideálně 900 kg halibuti.

                  Njaka - Profil | Čt 22.5.2025 9:36:40

                  jurasoft >> Ty požadavky co máš, tak přesně splňuje jedna jediná cestovka. Vypadl mi její přesný název, ale bylo to něco jako Říše snů.

                    NRasto. - Profil | Čt 22.5.2025 9:09:33

                    1Mara >> myslis tento dokument? https://www.youtube.com/watch?v=TQAZLtxh0ww

                      NPařezz - Profil | St 21.5.2025 21:52:17

                      1Mara >> jasnačka, čerstvý je nejlepší a řeknu mu před odjezdem, na kolik kusů to mà nakrájet, každý kus hodí do vakuovačky, dám do polystyrénky k filetám a do týdne doma z kila lososa nic nezbude :-). Co je dobré, nemůže být zdravé a naopak :-)

                        NPedro1 - Profil | St 21.5.2025 21:15:36

                        Rastislaf >> Ten odkaz vypadá dobře, děkuji, vyzkouším.

                          N1Mara - Profil | St 21.5.2025 20:20:00

                          chocho >> jj viděl jsem pár dokumentů, dokonce se povídá, tedy jeden novinář to ve videu tvrdil, že kvůli těch chemiím, co lijí do moře po tisíci litrových nádobách tak to zveřejnila a zmizela beze stopy. Jako je to pro Nory miliardový biznis a tam nepotřebují nějakou špatnou reklamu. Jako to video jsem onehdá hledal a už na youtube není no :-)

                            Nchocho - Profil | St 21.5.2025 20:12:04

                            1Mara >> Já jsem je od Norků přestal brát, když jsem viděl čím je krmí.
                            Také jsem se dozvěděl jaké léky jim dávají proti parazitům.

                              N1Mara - Profil | St 21.5.2025 17:40:34

                              Pařezz >> Andy měla taky přímo od Nora vyuzeného, prý lepšího nikdy nejedla :-)

                                NPařezz - Profil | St 21.5.2025 17:25:11

                                Eman. >> když jsem v Norsku, beru od místního zpracovatele uzeného lososa, který je z farmy. Je to den po vyuzení. Je to delikatesa, kilo přes 1 000 CZK. Kdo jednou ochutná, nechce nic jiného :-).

                                  NRastislaf - Profil | St 21.5.2025 16:22:34

                                  Eman. >> Já teď beru od toho Alaskan Fisherman a je to super losos, jen ta cena není tak super =D
                                  Nalákalo mě video na sociálních sítích a rád podpořím Českého rybáře, který navíc údajně loví udržitelným způsobem. Struktura masa se nedá s Lidl lososem vůbec srovnávat. Měl jsem tresku (taky super) i Lososa, ale tresky jsem si teď nachytal, tak už beru jen Lososa.
                                  https://alaskanfisherman.cz

                                    NEman. - Profil | St 21.5.2025 13:42:59

                                    Losos z farmy, je ako kura z farmy. Kvalita sa vacsinou prejavi v cene.
                                    Osobna skusenost: Posledne roky kupujeme loin v sashimi kvalite. Je drahy, ale dobry.
                                    Pred dvomi mesiacmi som isiel varit rybaciu polievku a chcel som zasetrit, tak som kupil klasicke file bez koze. Ze do polievky to bude dobre. No a nebolo. Ten rozdiel v chuti bol priepastny. Nakoniec sme to ani nedojedli. A to sme fakt rybozruti. :D
                                    Chcete ochutnat dobreho lososa z farmy? Skuste napriklad toto: https://froyasalmon.com/

                                      N1Mara - Profil | St 21.5.2025 12:07:31

                                      MiPo >> :-)))) to jistě, já osobně bych lososa z jakékoliv sádky do huby nedal :-))

                                        Ndrvoštěp - Profil | St 21.5.2025 9:43:28

                                        MiPo >> 😁👍😁

                                          Červené karty: 46547513248512348941