Teplá v Karlových Varech je po nájezdu kormoránů prakticky bez ryb

Nrybomil - Profil | Čt 22.1.2026 16:12:40

Honza7 >> ještě bych dodal to staré české klasické : když se nechce je to horší než když se nemůže. v CZ to platí pro mnoho oblastí.

    NTEZAR - Profil | Čt 22.1.2026 14:49:04

    krusnohorec >> Souhlas,aktivisti jsou někdy až fanatici.Ale mě spíš zaráží ta pasivita vedení črs s několikasettisícovou základnou-nikdy třeba žádná petice,nebo hledání mezi svými členy lidi,kteří by s tím mohli pohnout správným směrem-je to násobně víc voličů,než u pomatených ornitologů a ze strany vedení NIC...

      Nhydrolog - Profil | Čt 22.1.2026 12:46:40

      u x a >> ted uz spíš byly ryby

        NKáceč - Profil | Čt 22.1.2026 11:37:49

        milanpindryc >> snad si to tu přečte nějakej ten úředník ze životního prostředí :-)

          NKáceč - Profil | Čt 22.1.2026 11:36:44

          $ >> to už byla venku tma a na televizi nekoukám, tak jsem jen zabíjel čas :-)

            Nkrusnohorec - Profil | Čt 22.1.2026 9:46:13

            TEZAR >> Ahoj, k těm Tvým počtům bych dodal je přívlastek- 8 tisíc vesměs militantních aktivistů schopných se např. přivazovat ke stromům, blokovat stavby či magistrálu, obsazovat jim nepatřící objekty a pod. Tomu politici spíš podlehnou než případné věcné argumentaci. Vždyť i ti aktivisté jsou voliči a mají spoustu příznivců ve sdělovacích prostředcích.

              Nrybomil - Profil | Čt 22.1.2026 9:27:29

              $ >> kočicak je za ty prachy hodně drahá loutka, měl by vypadnout 1.

                Nu x a - Profil | Čt 22.1.2026 8:35:50

                Teplá je zcela prázdná řeka, jediný kde jsou ryby je pod hotelem Termal přímo ve městě...

                  Nmilanpindryc - Profil | Čt 22.1.2026 8:11:24

                  Káceč >> Dokud jako rybari budeme mluvit o financnich skodach na rybach je to argument k nicemu. Jednak jsou to v podstate drobny pod rozlisovaci schopnosti ministerstva a hlavne to vzbuzuje dojem ze tim ze se to zaplati, je vse v poradku.

                  Odvadi to pozornost od toho, ze se jedna o nevratne skody na genofondu a likvidaci celych druhu.

                    N$ - Profil | Čt 22.1.2026 1:28:39

                    Káceč >> dokážu si představit ztratit čas tisíckrát jinak a vždy to bude líp 😉

                      N$ - Profil | Čt 22.1.2026 1:25:36

                      TEZAR >> počkej, kočica ti to vysvětlí 🤭

                        NKáceč - Profil | St 21.1.2026 21:04:50

                        Doktor17 >> u myslivců je to tak, že zvěř patří státu, tam škodu vyčíslit lze, protože někomu vznikla. U vysazených ryb to nejde, protože po vysazení jsou ryby ničí, tedy nikomu nepatřej. I když teoreticky by škoda vyčíslit šla, ale stejně by nebylo možné jí někomu proplatit.

                          NDoktor17 - Profil | St 21.1.2026 20:51:09

                          Káceč >> myslel jsem i v rámci ČRS nějaká kompenzace. Tedy jedině střílet. Což ve městě nejde.

                            NKáceč - Profil | St 21.1.2026 20:45:33

                            Doktor17 >> škody lze proplácet jen na chovným, na běžném revíru to nejde.

                              NDoktor17 - Profil | St 21.1.2026 20:40:47

                              Honza7 >> máš pravdu a ne v takovém množství. Jinak nejen zástřelné, ale proplácí i nemalé škody. Hlavně peníze neřeší život ve vodě. Nejen úředníci, ale i praštění ochránci přírody.

                                NKáceč - Profil | St 21.1.2026 20:39:35

                                Honza7 >> to o těch úřednících napiš Řízkovi, já to do něj hučel v pondělí a v úterý v Plkárně a hovno platný :-)

                                  NHonza7 - Profil | St 21.1.2026 20:20:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Doktor17 >> Kolego dovolím si Tě doplnit - kormorán velký je původní živočich. Problém není, že se tu vyskytuje, ale v počtech jakých se zde v určitých měsících objevuje.
                                  Celé je to pouze o neschopnosti úředníků reagovat na aktuální dění. Bohužel u úředníků stále spolehlivě funguje, že pokud nebudou dotlačeni k činnosti, tak nic aktivně nepodniknou. Bez neustálého tlaku se to nezlepší. Jenom mě celkem udivuje, že tento stát, který je v takovém finančním propadu tady stále hájí tvora, který působí obrovské škody a na druhou stranu vyplácí zástřelné.

                                    NDoktor17 - Profil | St 21.1.2026 19:48:43

                                    Jsem pro ochranu přírody a proto bych jako ČRS prosadil celorepublikový odstřel nepůvodního druhů, tedy kormorána od 1.12. do 31.3. Je opravdu smutný pohled na hejno téhle havěti.

                                      NTEZAR - Profil | St 21.1.2026 13:50:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Já vidím hlavní problém v naprosté neschopnosti a nečinnosti vedení ČRS.Třeba osm tisíc aktivistů z řad ornitologů si dokázalo protlačit řadu zákonů na ochranu,nebo omezení lovu různých druhů ptactva,ale rybářský svaz se stovkami tisíc členů se zatím ani nepokusil o NIC...

                                        Nmilanpindryc - Profil | St 21.1.2026 13:36:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Znovu zarybnit…. To v podstate nejde udelat.
                                        Daji se nasadit nejaky konkretni druhy ale druhova a hlavne geneticka rozmanitost je nenavratne pryc.