Berounku trápí problémy s ukrajinskými rybáři

Autor diskuse: 4Hubert - Profil , 24.10.2025

Vévoda z Wellingtonu - Profil | Čt 30.10.2025 12:07:34

Vezmu to trochu zeširoka a pominu fakt, že i "naši" porybní mají horší zkušenosti s občany ČR.
Ostatně téma je o Ukrajincích.
Tedy, když si bude každý hlídat svoji "domáckou" vodu, a nebude lhostejný k okolí, bude nám všem u vody veseleji.
Chápu, že když někdo přijede někam "na výlet", nemá chuť namísto rybařiny někoho uhánět.
K nám na Berounku už skupiny Ukrajinců nejezdí, máme tam jen 2 velmi slušné jednotlivce. Auta k vodě nesmí. Kde to je? Neprozradím.
Letos jsem volal celkem 3x rybářskou stráž a 2x policii, kdo to může říct? Taky jsem si udělal hezký filtr v kamarádech, to když jsem sháněl doprovod k jejich bivakům. Mohu být hrdý na to, že nás bylo dost.
Aby to někdo nebral že machruju, jsou dosti dřevění, chce to několikeré opakování již vyřčeného a jako "děti z vodky" zabírají dosti pomalu.
Všem přeji hodně přátel kolem sebe, kteří nejsou lhostejní k okolí, nejsou poserové, prostě nepoužívají klasickou českou poraženeckou berličku typu "nebudu si dělat problémy" nebo "počkej jednou tě rozbijou".
Takže závěr, který adoruju: Jací jsou místní čeští rybáři, takové je i jejich okolí.
Přeju všem Berounku bez táborů Ukrajinců, jako je u nás.

    Lauri - Profil | St 29.10.2025 22:36:56

    Já myslím,že Berounka má problém už tak pětadvacet let. Ale tím nechci házet všechny Ukrajince do jednoho pytle, znám i ukrajinské rybáře, kteří jsou u vody slušnější než já

      Doktor17 - Profil | St 29.10.2025 22:03:21

      Není to jen Berounka, je to všude. Chovají se jako neandrtálci. Jsem hodně alergický na Sláva Ukrajině. Jen zlo. Vděčnost žádná.

        rybomil - Profil | Po 27.10.2025 21:54:46

        Knapík >> tak to už je docela blízko Afriky :D :D :D

          kubah - Profil | Po 27.10.2025 11:19:39

          ovčák >> S nejedním, to Z rve a křičí ...

          I když, jestli "z nich" pracuješ - pak chápu že je chceš ....

            Knapík - Profil | Po 27.10.2025 11:04:03

            rybomil >> na jihu Itálie hulila přímo obsluha, co ti tankovala a nikdo se tam nedivil ani nepohoršoval.

              yarda_1 - Profil | Po 27.10.2025 10:42:52

              savefishzone >> Žádná japonské rybářské náčiní? Nebo to je tak daleko na východě, že už je to západ? ;-)

                yarda_1 - Profil | Po 27.10.2025 10:31:17

                Darďas >> Dobrý, neumím švédsky, domluvím to anglicky a hlavně si opravdu nelajznu dělat ve Švédsku, popřípadě v Kanadě nějaký boršus, protože bych dostal pokutu, že bych se po.ral. Tam na rozdíl od nás jsou tam v prosazování rybářského práva velmi důslední.

                  rybomil - Profil | Po 27.10.2025 9:41:59

                  ovčák >>

                  https://youtu.be/6oN4nOZcxGg

                  za ty dlouhý léta jsem nikoho na čerpačce poblíž stojanů hulit neviděl a mamču s mimčem házet vajgly vedle odpakáče taky ne.

                    ovčák - Profil | Ne 26.10.2025 21:50:38

                    Polčis >> Zastání pramení z toho, že z nejedním z nich pracuju. Taky jsme si nejednoho z nich vzali na práci na domku. Ti, kteří pracujou, jsou vesměs fajn kluci. Snaží se vydělat kačky, ví, že k tomu patří nějaký chování a problémy s nima nejsou.
                    Pak je tady druhá část, která dělat nechce, přijeli k nám jenom pro dávky a dělají bordel, to uznávám.
                    Já jenom potkávám dost “našich”, kteří moc makat nechtějí, raději levný pivko a tuzemáček a když je nejhůř, tak nějaká nezdaněná brigáda, jinak dávky. A všichni jsou Češi jak polena.
                    Nejsem milovník Ukrajinců, některý mám rád, spousta z nich mě sere.
                    Ale nemyslím si, že jsou nějak výrazně horší než my.
                    A když začali Čeští dělníci jezdit na západ, taky vzbuzovali rozpaky…
                    A v neposlední řadě. Že bez nich nepostavíme barák, to už ví asi všichni. Ale my bez nich neuděláme ani blbý Znojemský okurky.

                      Polčis - Profil | Ne 26.10.2025 19:32:10

                      ovčák >> Mně by zajímalo v čem tkví tvé zastání??Já je teda nikde na sítích nehaním,ale za 25let ježdění za prací po ČR jsem nezažil to co vidím teď na penzionech,kde jakoby se jich i PČR bojí když jsou ožralí a dělají bordel.
                      O stavbách se ani nebavím.
                      Nedivím se,že jsou na ně lidi už alergičtí!

                        savefishzone - Profil | Ne 26.10.2025 19:32:06

                        Podíval bych se na to zcela jednoduše...,z východu nikdy nic dobrého nepřišlo....,to co jsem viděl a nejen na Berouně je fakt mazec...,Inu zde platí "dvojí metr"

                          ovčák - Profil | Ne 26.10.2025 18:51:46

                          rybomil >> A Češi na benzínkách nekouří a vajgly na zem nehážou. A každá česká maminka po příchodu dítěte přestane kouřit, pít alkohol a v zájmu dítěte se celá rodina vzdá nezdravého životního stylu.

                            rybomil - Profil | Ne 26.10.2025 18:34:42

                            kubah >> já taky nee, když u benzínky cca 3,5m od stojanu si 3 ukáčka zapálí cígo asi rychle uvažuješ co kdyby si nenastartoval, jestli vyfičíš nebo jak.
                            policajti řekli že gro ochrany před požárem je na obsluze stanice, tedy paní co je tam sama a od pokladny za roh nevidí.
                            ukrajinka s kočárkem hulí na zastávce busu kde se kouřit nesmí a vajgla hodí na zem 20cm od odpadkovýho koše. je to v národu, je to v rodině, žít jak hovado, skoro povinně.

                              macek - Profil | Ne 26.10.2025 18:17:26

                              Bosanac >> zajímavý je, že nesouhlasí lidi, co se obvykle fotěj s kaprem. 😀

                                Bosanac - Profil | Ne 26.10.2025 15:21:08

                                macek >> Optimisto .

                                  Bosanac - Profil | Ne 26.10.2025 15:06:23

                                  Káceč >> Ale u vody je nepotkaš protože na ryby ne chodiš .

                                    Klikař - Profil | Ne 26.10.2025 11:54:55

                                    MAXXSKATER >> naprostý souhlas 👍

                                      FRANK71 - Profil | Ne 26.10.2025 10:51:04

                                      ovčák >> My jednou na tu falešnou korektnost dojedeme.

                                        Angler76@ - Profil | Ne 26.10.2025 10:38:52

                                        ovčák >> Ano vždy je to o lidech a já jako člověk se snažím respektovat každého slušného bez rozdílu.Ale kolega sven to napsal bez obalu,oni to mají prostě jinak nastavené po generace🙄

                                          MAXXSKATER - Profil | Ne 26.10.2025 8:29:31

                                          Klikař >> S paušalizováním ... :-) A je jedno, jestli to je to u chatařů, rybářů nebo Ukrajinců - vždycky je to totiž o konkrétních lidech, v čemž se asi určitě oba dva shodneme. Mnohem více by měla fungovat kontrola a prevence.

                                            Klikař - Profil | Ne 26.10.2025 8:26:45

                                            MAXXSKATER >> a s čím že nesouhlasíš ? Vždyť si mi potvrdil co jsem napsal. Ano nemůžeme házet všechny do jednoho pytle ale bohužel u chatařů je to 6 z 10. . Měl jsem chatu na slapech a vím co dokáže jedna osada . U nich krásně střižená travička , splachovací záchod a veškerý odpad do vody, lesů strání.

                                              kubah - Profil | Ne 26.10.2025 7:09:11

                                              ovčák >> sorry, ale to co oni dělají - jsem ještě u Čechů neviděl.

                                                ovčák - Profil | So 25.10.2025 23:11:18

                                                To je zase debilní článek. Ono je to sice dlouhodobě nahovno s kaprařema, sumcařema a spoustou podobných, kteří se rozhodnou bydlet pár dní u vody, bordel byl a je po spoustě z nich bez ohledu na národnost, ale teď máme viníka.
                                                Jako celek se chovají jak my, mají mezi sebou slušný chlapy i neskutečný hovada. Tak jako my. Svádět všechno na Ukrajince není moc fér.

                                                  Rožnovák - Profil | So 25.10.2025 22:46:06

                                                  jsem šokován- jako kdyby Berounka neměla dost neřešených problémů s našimi rybáři- nyní ještě přišli pomoci ukrajinci - :-)))

                                                    Rožnovák - Profil | So 25.10.2025 22:15:43

                                                    Angler76@ >> jen počkej až se začnou vydávat povolenky na hřiby - to se budou dít věci :-))

                                                      Mačař - Profil | So 25.10.2025 19:32:21

                                                      Né jen Berounka.Je to tak tři neděle co jsem seděl na Radbuze a o kousek dál chytali ti zdrceni válkou.Zřejmě si vybíjeli zlost na Putina tím,že porazili strom který jim tam překážel.Jsou to prostě vlastenci a hrdinové.

                                                        Angler76@ - Profil | So 25.10.2025 19:14:26

                                                        Nejen na Berounce....https://www.crs-sus.cz/1/3673/bleskovy-zasah-rybarske-straze-a-policie-cr-proti-pytlakum
                                                        Upřímně jsem rád že jsem odložil pruty a věnuji se víc houbám a procházkám v lese🤔