Král jezera je letos z Poděbrad. Radek Filip si splnil druhý ze svých snů

NBigFlies - Profil | St 15.10.2025 7:24:27

Pařezz >> preco nechytas bez live, ked sa tak lovit da? alebo teda s nie live echolotom. Co ta motivovalo vrazit slusne prachy do live sonaru?

    Nschiwa - Profil | St 15.10.2025 7:00:40

    Pařezz >> Ano souhlas co člověk to názor, akorát je jasné, že majitel, který investuje do livesondy sto tisíc a víc nebude podporovat zákaz.Lovil jsem přes lvs 34 od garminu a ulovili jsme na Slapech ve dvou asi 20 candátů za den, když jedu sám s klasickým 2d echolotem na kajaku tak jsem rád, když ulovím jednoho.. Nemyslím si, že úplně chyť a pusť by chtěla většina rybářů a né každý puštěný candát to rozplave i když odplave, ale určitě by se měl počet ponechaných ryb omezit, třeba na 5ks candáta ročně. A nemyslím si, že je to jen o vysazování, čím víc se budou ryby vysazovat tím více se budou lovit, dopadlo by to podobně jako s duháky na pstruhových revírech po 16.4. Dva týdny by se intenzivně lovilo až by nakonec nic nezbylo. Myslím si, že je to o tom, aby ryby měly větší šanci se vytřít a dorůstat větších velikostí, aby byly šance ryba vs. rybář víc vyrovnané tak jako dřív, když byly naše vody plné ryb a to jinak než nějakým omezením rybářů a vytvořením hájených úseků se zákazem lovu asi vymyslet nejde.

      NPařezz - Profil | St 15.10.2025 6:37:50

      schiwa >> 1000 lidí, 1000 názorů, vybíráš si z této záplavy příspěvků to, co podporuje tvůj názor. Stačí 100 % chyť a pusť, zpočátku podpořit vody novou násadou a bude ryb dost a každý si zachytá. Jako kapraři. Jednou to tak bude. Vyzkoušej si live sondu, ať víš, jaká je realita a nepodléhej youtuberským videím.

        NBigFlies - Profil | Út 14.10.2025 23:38:52

        schiwa >> svaz ma v pecku. Svaz len stale potrebuje "blbeckov" co si kupia tie povolenky. Stale si dost ludi tie povolenky kupi. Oni absolutne nehospodaria racionalne a je im jedno, ci vody budu vydrate od ryb alebo nebudu. Oni stale vsadzaju na to ze rybari potrebuju nejaku zabavu ulet od beznych povinnosti a pojdu mlatit aj prazdne vody. To je ich filozofia. Proste salam parek, taka je realita.

          Nschiwa - Profil | Út 14.10.2025 23:11:58

          Pařezz >> Ano ubyli, zhruba od roku 2002 začali ubývat, ale bylo jich v 2018 od kdy jsou na trhu live sondy na Slapech pořád víc než teď. On i 2d sonar je mocná zbraň, ale pořád musí rybář něco umět, házet, zkoušet zlomy, pařezovky a také vědět něco o chování candátů. Jen si je, ale najít na pár metrech, vidět jejich velikost a šmrdlat jim s nástrahou před hubou, to už se nedá považovat snad ani za přívlač. Proti livesondám nemají šanci a za nedlouho až přední sonary uvidí ryby 150m před lodí a budou mít v sobě AI tak se Slapy vypaběrkují úplně. Nemám nic proti používání live sond, ale někde na ohromných jezerech třeba ve Švédsku nebo v Rusku, kde jejich výhodu vidím v tom, že rybáři ušetří mnoho času a mohou se soustředit na lov trofejní ryby. Navíc je to chyba svazu, že to povolí, má to negativní vliv na populaci candátů, protože se na ně zvyšuje mnohonásobně tlak než jaký byl třeba před deseti, dvaceti, třiceti lety. I tehdy se lovili z lodí téměř naslepo a teď když bude lovit někdo naslepo tak má velmi malou šanci candáta ulovit. Navíc na jeho oblíbeném místě bude denně kroužit deset lodí a dráždit je s nástrahou přes displej. Myslím, že mnoho času né, Častoboř u tábora na zlomu zátoky nachytají okouny, to je tutovka, mimochodem ještě 10let zpátky se tam lovili o deset čísel větší a candáti na zlomech u Živohoště až k okolí Mastníku a Kobylníků.S live sondou nachytáš mnohem víc ryb než naslepo, proto je to třeba v tom Rakousku zakázané, žádný rybářský spolek si tam nebude chtít nechat ničit svůj revír jako tady svaz. Dokonce se bouří i závodníci v USA, někde je zakazují a omezují. https://www.youtube.com/watch?v=Ow38GfxxNzI
          https://www.youtube.com/watch?v=x4di96ATuXc

            Njaka - Profil | Út 14.10.2025 22:34:27

            Pařezz >> Tak třeba ve Švédsku, kde se může zdát ryb i vod dost a dejme tomu, že ryby ani tolik neberou, tak se už začal rybolov s live sondou omezovat. Ani tam nebude ta pověstná naše závist, takže zřejmě to vyhodnotili na základě nějakých zkušeností.

              Nčolkař,zloch - Profil | Út 14.10.2025 22:09:13

              Pike >> i když to není směrováno na mne, mám s JV osobní zkušenost z jeho světového rekordu v počtu lovu sumců ve Španělsku - je to lhář a podvodník👎tím netvrdím, že ryby chytat neumí.

                NPike - Profil | Út 14.10.2025 21:59:00

                jaka >> přehlédl, ale ikdyž to beru v potaz, tak ten příspěvek jako celek na mne působí naprosto stejně.
                Ono jde celkem o nic, stejně se navzájem nepřesvědčíme, každý má na to jiný názor, to je ok.

                  NPařezz - Profil | Út 14.10.2025 21:58:33

                  schiwa >> candáti drasticky ubyli z našich vod dávno před live sondami. Stačí, že na vodě je hodně lodí, vyvinuly se techniky lovu s gumami a ryby se na rozdíl od západních zemí berou domů. Je velmi naivní si myslet, že z live sondami chytáš mraky ryb. Nemůžeš vědět, kolik času ztrávili na vodě, než trefili místo a čas, aby z toho bylo video. Víc v tom nehledej.

                    Njaka - Profil | Út 14.10.2025 21:30:42

                    Pike >> Je to v závorce tak si to možná přehlédl, nebo si nepochopil tu souvislost.

                      NPike - Profil | Út 14.10.2025 19:14:17

                      FRANK71 >> ač dělám co dělám, tak v příspěvku Jaka, na který reaguji, tak nic takového není.
                      Jinak nikde ve svém příspěvku nepíšu, že to tady nikdo nenapsal. Podstata je ta, že takový přístup je mi sympatičtější než kamuflovat své antipatie do příspěvků o “ekonomickém parazitování”, kdy ekonomický dopad je nula nula prd.
                      Stojím si zatím, že 99% lidí sere ten propal, učení lidí chytat, což pak má dopad na ně. S tím názorem jsem ok, je to logické, ok.

                        NFRANK71 - Profil | Út 14.10.2025 18:30:51

                        Pike >> ty nejsi asi moc pozorný čtenář viď? No samozřejmě, že to je jedna z věcí které lidi sere.

                          NPike - Profil | Út 14.10.2025 17:53:43

                          jaka >> ten tvůj příklad se skladem vypadá pěkně, ale dle mne není přesný a je zavádějící.
                          Průvodce je spíš ekvivalentem toho, že za peníze ukazuje ostatním pronajímatelům, jak líp své věci ve skladu uložit.
                          Jako já fakt nejsem nějaký fanda guidů, ale to, jak se tady snaží do pěkných s líbivých slov zabalit ten odpor vůči nim, to je až komické.
                          Mnohem sympatičtější by mi bylo, kdyby někdo řekl napřímo, že ho serou, protože propalují fleky a tak mne tam budou noví lidi srát, učí lidi chytat a u masařů to může být průser. Ale my ne a budem to halit do parazitování na svazu atd., když ten obrat bude fakt malý.
                          Ale dle vkusu každého soudruha.

                            NBigFlies - Profil | Út 14.10.2025 8:29:43

                            P!F >> mňa by len čisto zo zvedavosti zaujímalo, či tie tvrdenia o JV máš aj nejak reálne podložené. Bol si s ním na rybách, máš niečo natočené alebo tak. Máš zdroje, ktorým môžeš stopercentne veriť? Nezaujímam sa o neho nejak špeciálne, len čisto zvedavosť. Ja som tiež započul isté veci, keď bol tu v SK a mám to zo zdroja, ktorému verím, že nemá absolútne dôvod mlžiť, lebo mu o žiadnu prestíž, ani prachy v rámci rybáriny nejde a ani nemá absolútne dôvod JVmu niečo závidieť.

                              Njaka - Profil | Po 13.10.2025 22:23:53

                              _Karel_ >> Ano končíme. Jen poslední věc k těm škodám. Průvodcování na údolních nádržích a cílený lov candátků na velkých hloubkách. Když někdo vezme pět candátů, způsobí škodu, protože tři v podstatě ukradl. Když někdo zmaří deset ryb, jen aby se nachytalo, protože přeci průvodce...

                                NP!F - Profil | Po 13.10.2025 21:52:17

                                Začínam mať pocit, že rybárinu ako koníček majú hlavne ludia s IQ na úrovni húpacieho koníka. Respektíve ľudia, čo nie sú schopný domyslieť myšlienku ktorú napíšu.
                                Zakázať echoloty. Myšlienka hodná génia. Ako chcete zakázať voziť sa po vode s echolotom? Ten zákon nikdy neprejde, je to súčasť bezpečnosti. Jediné, čo ide zakázať, je lov z lode komplet. Vrátane vyvážania nástrah, sumčiariny, všetko. Budú kňučať všade po internetoch všetci testeri, závodníci a ich fandovia. Oveľa viac ako bežný rybári. Väčšina ani nebude vedieť.
                                Rybársky sprievodcovia majú živnosť. No neviem ako v Čechách, ale na slovensku živnosť na sprievodcovstvo na rybách ani neexistuje, takže ju ťažko môže niekto prevádzkovať.
                                Ohľadom ďaľších vecí sa ani nebudem vyjadrovať, pretože by som dostal informáciu, že závidím. Nezávidím, posledná vec vo vesmíre čo chcem, tesne po vyčuraní sa z vrchu eifelovky, je pracovať v ryboekonomike.

                                Čo sa týka Rafa, všetko už napísal Piskoř absolútne presne. Tam kde ide o prachy, morálka končí. Absolútne chápem, že to pre neho bola blbá situácia, bohužiaľ prachy potebujeme všetci, ale v tomto prípade bola normálna reakcia "vyhoď ma".
                                Nespochybňujem, že JV je dobrý rybár, ale je to neskutočný klamár.

                                  N_Karel_ - Profil | Po 13.10.2025 19:25:22

                                  jaka >> Pleteš pátý přes devátý. Já píšu, že průvodci neparazitují na svazu, ty že parazitují na rybářích, kteří "nemají kde chytat". Já se nikde nezastával propalování revírů, naopak to odsuzuji, v této diskuzi, opakovaně. Dokonce i v příspěvku, na který reaguješ. Průvodci určitě neprospívají "na úkor svazu". Svaz je nezisková organizace pro rybáře, hospodaří na majetku nás všech - i nerybářů. Dá se říct, že má revíry pro rybáře zdarma půjčené a stará se, aby nahradila ryby rybáři sežrané nebo zabité. Podle mě jsou na tom revíry hůře, než kdyby se nerybařilo a tím pádem nebyl žádný svaz. Tudíž svaz není pro přírodu ani společnost žádným požehnáním (občas možná ano, ale obecně si myslím, že spíš ne). Jak může na neziskové organizaci pro rybáře parazitovat platící rybář učící jiného platícího rybáře chytat líp ryby?
                                  Že svazu průvodci typu dizlektika fídži dělají spíše ostudu je druhá věc. Abys na něčem parazitoval, měla by tomu vznikat škoda. Rybářskému svazu žádná škoda nevzniká. Státu také ne, páč je průvodce povinen platit daně.
                                  Argumenty typu benzín do lodě ablabla jsem nikdy nepoužil.
                                  "Co dělají průvodci pro svaz" - nejspíš to, co ostatní členové svazu.
                                  Ukončil bych to, argumenty mimo mísu. Dosud žádný adekvátní k tomu, jak rybářský průvodce parazituje na neziskové organizaci, která - s trochou nadsázky - parazituje na veřejných vodách. Tímto nechci urazit žádné rybáře, kteří věnují více času péči o revíry než samotnému rybaření, a ani tímto směrem prosím nerozbíhejme debatu.

                                    Nschiwa - Profil | Po 13.10.2025 19:22:34

                                    maximotak >> Podobně jako zákaz lovu na rybičku před 16.6. RS by musela kontrolovat lodě, pochybuju, že by někdo jen tak vyhodil do vody sonar za 100tis:)) Samozřejmě, bylo by to komplikovanější a osobně by mi nevadil ani úplný zákaz echolotů, povolil bych jen hloubkoměr. Trest, aby si to nikdo nedovolil porušit tak odebrání povolenky na tři roky, stejně jako je to v Rakousku na Attersee, které je rozhlohou zhruba stejné jako Lipno, akorát na rozdíl od Lipna tam jsou ryby v hojném počtu všech velikostí a zákaz používání echolotů platí na většině velkých jezerech v Rakousku, třeba i na Traunsee. Raději přikládám link s pravidly, aby si někdo nemyslel, že si to cucám z prstu, zákaz používání echolotů je pod bodem 2. https://fischereirevier-attersee.at/bestimmungen/

                                      Nyarda_1 - Profil | Po 13.10.2025 18:47:36

                                      jaka >> Myslím, že odvádí něco Slunci, ale už nevím komu co dává Slunce ;-)

                                        NPoušťák - Profil | Po 13.10.2025 18:16:33

                                        jaka >> to nejde vyhrát ☝🏻🙉🙈