Král jezera je letos z Poděbrad. Radek Filip si splnil druhý ze svých snů

aleš vavřina - Profil | St 15.10.2025 10:54:41

Celkem se to tu zvrhlo do festivalu chytračení a hledání argumentů jak vyjebat s ostatními rybáři, s bližším podmínkami a hlavně rybama, jak nachytat, uspokojit ego a na udržitelný rybolov srát. A když dojdou argumenty, tak to hodit na závist, právníky a specifickou tuzemskou mentalitu.
Takto uvažuje ten kdo má rád hlavně sebe, ryby si (bohužel pro ně) vybral jako objekt sebeuspokojení, života a vody si evidentně neváží.
No a když se to sere a doposere, tak se to hodí na všechny kolem nebo na svody trhu.
Omyl !!! Pravda je ta, že nemalá část rybářů jsou arogantní sebestřední tragédi co zapomněli, že krása sportovního rybolovu a úspěch je úplně někde jinde.

    Flip - Profil | St 15.10.2025 10:46:05

    Obligátní fráze kterou se lidstvo ohání zní,,pokrok nezastavíš" . Málokdo si však uvědomí,že ten zmiňovaný,,pokrok" má na svědomí postupný zánik všeho živého na této planetě. A pokud to lidstvu nedojde a nepřijdou v některých směrech omezení, zákazy a následné represe v případě nedodržení,tak za pár desítek let poslední zhasíná.
    A rybaření je toho názorným příkladem.

      kubas. - Profil | St 15.10.2025 10:38:17

      Řízek 5,125 >> Já tomu plně rozumím, holt jakožto lovec musím vybrat takové místo, kde nebudu desátý. Blbý je, že když si pak takový místo najdeš, kde za rok nikoho nepotkáš nebo dva lidi max a pak ho najde i samozvaný Youtuber a od té doby jsou tam vychozený dálnice od lidí a ryby žádný překvapivě... To je pak další level nasrání :-). A ano, chodit k vodě nasranej je blbý, proto čím dál častěji nejdu i když můžu. Ale říkám, to je o nastavení každého pak.

        Řízek 5,125 - Profil | St 15.10.2025 10:29:39

        Pařezz >> ano, každý hledá svoji cestu, takže ve finále to bude cesta těch na hi tech lodích s live, který se budou předhánět aby někde byli dřív, protože ostatním to už otrávili.jako samozřejmě, je to volna soutěž, v podstatě obraz života.
        Nakonec se ale sami vyčerpají, protože už nebude kam se posunout.

          Řízek 5,125 - Profil | St 15.10.2025 10:26:59

          kubas. >> ono tě to pak nějak znechutí - jdeš fakt na ty dvě hodiny, v dobrý čas, na místo kde ryby jsou, jen tak ze břehu, stoupnes si a začneš chytat, a přijde první loď a přímo nad místo kam hazes, za dvacet minut odjede, ale přijede druhá, třetí, kajak...., do toho každou chvíli vlny jak na moři, protože při přejezdy mezi místy se spěchá..
          Takže ty ze břehu ses asi tak desátý. Ano, nemusíš být otrokem, ale pak se smiř s tím, že si nezachytas, ale chodit k vodě a bejt furt nasranej taky nejde. Takže ty kapři, no, a nebo vůbec nic ..

            Pařezz - Profil | St 15.10.2025 10:14:23

            Řízek 5,125 >> já neprosazuji chyť a pusť. Jen píšu, že by bylo dost ryb ve vodě. Rybářů je hodně, vod málo, techniky se zlepšily. Problém je komplexní a dlouhotrvající. Jsem realista a každý si hledá svou cestu. Připomněl jsi mi vtip, kdy přišel človíček do rybářských potřeb, že je na dovolené, že manželka má krámy, že se bude nudit. Začalo to prutem a skončilo to nákupem auta, aby vše, co koupil, uvezl.

              kubas. - Profil | St 15.10.2025 9:59:02

              Řízek 5,125 >> Hezky shrnuto, chápu myšlenku a pointu, souhlasím. Na druhou stranu nikdo nikoho nenutí tím otrokem pokroku být i když je to těžký, ale je to primárně o tom "vnitřním já". Ryby jsou furt ryby a můžeš je chytat, jak potřebuješ a chceš.

                baronprašil - Profil | St 15.10.2025 9:48:50

                Řízek 5,125 >> Jasný, chyť a pusť je úplná blbost a může to prosazovat jen makeš. Už jen pro možnost že tu rybu zlikviduju blbě trefeným hákem. Rozumný je jen výrazný omezení toho co můžu odnést (takže kusy na rok). Ideálně tak aby to odpovídalo ceně lístku. Bavím se o zubatejch.

                  Řízek 5,125 - Profil | St 15.10.2025 9:44:04

                  Pařezz >> ano, pokrok nezastavis, a ve výsledku jseš otrokem pokroku - aby jsi dneska něco chytil, tak si už nestačí odskočit si na dvě hodiny k vodě, s pěti gumkama nebo dvema woblerama,chytit si jednoho candáta, tři okouny a jít zase domů..
                  Aby si tedy chytil toho candáta - tak potřebuješ loď, echo je uz málo, takže lvs, stará loď je malo- takže motor minimálně 9 hp- a i to je málo, protože tě už kdekdo předjede při jízdě na dobrý fleky ,přidak s GPS kotvou, li po baterku, minimálně tři pruty, sedmdesát gum,
                  Garáž na loď, chytrou nabíječku na baterky..., každoroční servis motorů...
                  A to za pár let bude i ta lvs málo a bude potřeba k tomu candátovi nějaký přímo vodní vidění.
                  Nakonec to skončí na lehátku u bojlis, protože ve finále budem z toho honu za candatem vyčerpaný, mentálně i fyzicky.

                    baronprašil - Profil | St 15.10.2025 9:41:27

                    Pařezz >> Já myslím že frajerům tady jde hlavně o skutečnost že když valíte na lajfce tak oni pak chytnou kulové, když hážou na slepáka a ještě na ochytánky. Ono by se pak dalo říct že plnění těch vašich snů likviduje jejich sny páč chytnou leda starou belu. Ale pravda je že pokrok zastavit nejde a že do té hovadiny časem budeme čumět všichni, obchodníci nám to nakonec vnutí všem.

                      Bulda 64 - Profil | St 15.10.2025 9:18:09

                      Chyť a pusť "
                      Chyť a drž"

                      Obé nahovno

                      Lidi ztrácí rozum

                        Mušketýr - Profil | St 15.10.2025 9:17:33

                        schiwa >> Už jsem to onehdy psal, ale u nás při dnešním nastavení zákona nejde zakázat používání echolotů, respektive napsat do BPVRP to jde, ale nelze to nijak vymáhat. Protože echolot není určený k lovu ryb. Pokud by bylo v zákoně, že echolot je zařízení určené k lovu ryb, tak potom by to asi teoreticky šlo, i když obejít by to stejně bylo snadné. Pokud bych viděl, jak se blíží RS tak ho můžu vypnout a rázem už ho nepoužívám k lovu ryb. Teď taky vždycky můžu tvrdit že ho používám pouze na měření hloubky a teploty vody a každý právník to v pohodě obhájí. Takže i když už u nás na některých revírech jsou echoloty zakázané, tak to je čistě na dobrovolnosti dodržování toho zákazu. V Rakousku to mají nejspíš vyřešeno lépe a asi mají i jinou mentalitu v dodržování zákazů. Proto jediné, co u nás jde jednoduše udělat, je zákaz lovu z lodě, tím se to řeší.

                          Řízek 5,125 - Profil | St 15.10.2025 9:02:19

                          Pařezz >> na co 100% chyt a pusť? To je už jen cílené týrání zvířat pro vlastní zábavu.
                          Párkrát se mi stalo, že sem po nějaké době chytil tu samou rybu, a žádnou velkou radost sem z toho neměl...

                            Pařezz - Profil | St 15.10.2025 8:46:34

                            Pecky >> píšeš to přesně, když ryby nežerou, tak nic nepomůže. Možná jednoho nasereš, když ho budeš cíleně prudit s live sondou a on nevydrží a kousne.

                              BigFlies - Profil | St 15.10.2025 8:45:17

                              Pařezz >> s pokrokom problem nemam, hlavne mi vadia tie kecy, ze to ryby nenachyta😀

                              Edit: schiwa to popisal velmi rozumne

                                Pařezz - Profil | St 15.10.2025 8:34:45

                                BigFlies >> někteří lidi jsou zvídaví, co se děje pod vodou. Tvrdě makají, aby si plnili své sny. Někdo třeba kouká na videa, někomu dalšímu stačí co se chytání klasika, atd. Každý to má nastaveno jinak, což je naprosto v pořádku. Nemůžeme být všichni stejní. Stačí nastavit rozumná pravidla a nedělat zbytečná omezení. Pokrok nezastavíš, můžeš se buď přizpůsobit anebo nadávat na okolní nespravedlivý svět.

                                  BigFlies - Profil | St 15.10.2025 8:11:21

                                  jaka >> ja som to uz raz pisal, ze to su iba rozpravky pre tych, co live nemaju. Mam sonar, nie live a iba clear view bez side view a uz to je proste znacna pomoc resp. pomocnik, co ti moze umoznit nachytat viac ryb. Kedze live je vyrazne vyssi level moznosti sledovania ryb, svojej nastrahy, tak fakt neviem o com su tie kecy, ze ryby to nenachyta. Nenachyta to iba tomu, co to vozi so sebou ako vybijac baterie🤣

                                    jaka - Profil | St 15.10.2025 7:57:55

                                    Vyzkoušej si s tím chytat, chytal si s tím a podobný poznámky, mi přijdou že buď chybí soudnost a nebo to neumí dotyční správně použít. A pak ano, v tom případě že ryby chytat neumí, je jim plat prtná i live sonda a pak to takhle obhajují, jinak si to nedokážu vysvětlit.

                                      Pecky - Profil | St 15.10.2025 7:33:31

                                      Pařezz >> no nevim, kdyz candati nezerou, neudelam z kajaku bez rcha zaber. S livkem si dovolim tvrdit ze jednoho minimalne za den naseru.

                                        BigFlies - Profil | St 15.10.2025 7:27:01

                                        schiwa >> vidim, ze ty budes rozumny chlap a zijes v rybarskej realite, davam👍