Král jezera je letos z Poděbrad. Radek Filip si splnil druhý ze svých snů
Diskuse k bleskovce Král jezera je letos z Poděbrad. Radek Filip si splnil druhý ze svých snů
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
Njaka - Profil | Po 13.10.2025 14:38:07
Svaz je zavázaný nějakým způsobem na vodách hospodařit. Co dělají průvodci pro svaz, pro členskou základnu, pro vody a ryby jako takové?
Nmaximotak - Profil | Po 13.10.2025 14:06:17
jakoze jen live echa...
ja bych to videl rovnou na plosnej zakaz echolotu - a prijednom mozna i z lode, kdyz uz, tak uz ;)
NBulda 64 - Profil | Po 13.10.2025 9:14:02
Njaka - Profil | Po 13.10.2025 8:34:55
NTarn - Profil | Pá 10.10.2025 21:06:37
Nschiwa - Profil | Pá 10.10.2025 21:03:15
Nrybomil - Profil | Pá 10.10.2025 20:07:50
Výsledek absolutní nula. Když už to došlo na ÚS tam jednoznačně se tím nechtěli nudit a pravili že nemáme prudit. Naopak těm co napsali kvanta ryb, převážně kapř za rok dali příští rok permice zadara. Nenažraný kozly udělali zahradníky namax.
Od okamžiku, kdy na VČS o 1 hlas přítomné osazenstvo těch pár přítomných odhlasovalo K70 na revíru co je přehražený potok, max. hloubka do 2 m a šířka 15m, výměra 0,8ha jsem to vzdal definitivně, prostě se na to vysral navždy. Dle mě ten svaz nemá moc šanci na budoucnost, pokrytci - nepokrytci.
NTarn - Profil | Pá 10.10.2025 18:54:41
Naleš vavřina - Profil | Pá 10.10.2025 18:16:22
Znám několik průvodců na P i MP, osobně mne neserou jako lidi (byť s jejich chováním nesouzním), ale serou mne jakou formu rybolovu do lidí cpou, velmi často v kooperaci s prodejci rybářského vybavení- a to již je k blití.
Ještě více mne ale sere svaz, že podobné drancovani vod de facto podporuje a často i vrcholoví činovníci se sami spoluúčastní (nehážu do jednoho pytle a nejmenuju, ale loď+echolot nebo live sonda) - každý ať si udělá názor sám... loď mi nevadí, ale zbytek ano - v kombinaci s lidskou hamižností a egohoničstvím to je pro ryby konečná při masovém užívání, to se bohužel dnes děje. Ale nikdo se omezit nechce a nebo jsou protestující (podporovatele echa a live) i hmotné motivováni.
Asi si rozumíme....
N_Karel_ - Profil | Pá 10.10.2025 17:23:11
N_Karel_ - Profil | Pá 10.10.2025 17:21:04
Jen považuji za stupidní výmluvu neustálé kecy o parazitování na Svazu, kteréžto jen zakrývá, že vás průvodci serou , páč vám můžou dojebat (prozradit ) revíry. To chápu a souhlasím, ale nevidím důvod kvůli tomu vymýšlet konstrukce o parazitování na svazu.
N_Karel_ - Profil | Pá 10.10.2025 17:13:27
Parazitování na svazových vodách - svaz jen dosypává do vody aby nahradil, co rybáři odnesli. Bez svazu by naše řeky byly jistě v lepší kondici stran rybí obsádky, než se svazem. Žádné parazitování na svazu nevidím.
Nschiwa - Profil | Pá 10.10.2025 16:45:50
Svaz má pravidla, která měla význam možná někdy v osmdesátkách a devadesátkách, kdy se lovilo na Slapech a přehradách většinou jen ze břehu, maximálně na pramici si někdo zajel zachytat okouny na stříbrnou kajku a vláčelo se mnohem méně než teď, kdy s motorovou lodí a livesondami může rybář prochytat za den celé Slapy od Třebenic až po Kamýk a ty ryby nemají žádnou šanci. Svaz tady v tom zaspal, měl pravidla přizpůsobovat i podle rozvoje technologií a tím spojeného vyššího tlaku na ryby. Také někdy v minulosti musel vzniknout zákaz lovu se žížalou na pstruhovce, lov do sítí a vrší, lov s harpunami nebo luky tak proč by se mělo smět lovit přes livesondy? Pokud chceme, aby bylo dostatek dravců tak by měl svaz zpřísnit pravidla a omezit rybáře, aby nebyl na ně tak vysoký tlak a držet tu šanci ryba vs. rybář tak nějak pořád v rovnováze, aby ty ryby měly stejnou šanci se rozmožovat a dorůstat větších velikostí stejně jako před 30 - 40 lety. Pro začátek by stačilo zakázat livesondy, vytvořit hájené úseky se zákazem rybolovu a rybu kterou si rybář nechce vzít by měl odháčkovat jen ve vodě a vůbec jí netahat, měřit a dusit kvůli focení a natáčení na vzduchu, omezit počet ponechaných ryb a zvednout míry a tím pádem by na svazovkách závody přestaly existovat, protože každá ryba se měří a bere jako body a průvodci bez livesondy by museli tu vodu dobře znát, aby mohli nabídnout opravdu kvalitní služby.
NPike - Profil | Pá 10.10.2025 16:42:13
Povolenku si koupí klient má ji i guide, tady vše cajk. A parazitování na revíru? Na našich revírech? Opravdu je to myšleno vážně? Na našich revírech, kde se sadí jak sadí, kde se hospodaří jak hospodaří, kde si může legálně někdo odnést 2 x 365 ks kapra ard.?
Jak neblbněte. Já nemám problém, jsem s tím ok, když někdo řekne, že mu guide propaluje revír atd., ale ty vole, schovávat to za to parazitování, daně atd, to je úlet.
PS: nejsem guide, žádného osobně neznám, dělat bych to nechtěl.
Kde to žije - dravci
NeNBurza na přívlačové nástrahy 33405
NeNPoradna: Sumcařina 2568
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNKurz Teo Daška pro Otoše 299
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
PáNRare woblery - Rapala 14050
ČtNKayakfishing a kajakorybaření 20680
StNNepromokavá bunda na boat a brození 65
ÚtNLov na vyvěšenou - nové téma 4050
PoNSkladovanie a preprava nástrah na prívlač 8
PoNVýroba woblerů 31008
Co je nového - dravci + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme cestovku
SAF
Nabízíme pronájem chat a lodí v atraktivních lokalitách středního Norska. Naše destinace jsou vhodné pro rybáře, aktivní...










