Král jezera je letos z Poděbrad. Radek Filip si splnil druhý ze svých snů

baronprašil - Profil | Čt 16.10.2025 7:43:51

aleš vavřina >> Rybka 15cm a více by byl dobrý počin a začátek jednoduché pozitivní změny. Třeba se to jednoho dne stane i u nás tento pokrok.

    aleš vavřina - Profil | Čt 16.10.2025 7:21:03

    Pařezz >> A nepřišlo by ti mnohem jednodušší zavedení hájených úseků, lokalit kde se prostě neloví? Živě si dovedu představit, jak v tuzemském vychcánkově lovec bude tvrdit, že lovil v hloubce 7,98m a rybářská stráž bude tvrdit že to bylo už 8,02m ..., vím kam míříš, dolování ryb z hloubky dává candátům zabrat.
    Argument o dostupnosti místa lovu a možnosti každodenního mrskání vody je zcela nerelevantní, každý z nás se může k oblíbené vodě přestěhovat, ale má to hodně dalších ale ... .
    Tvou obhajobu live a echa chápu, ale rozhodně nemůžeš relevantně obhájit, že tyto technologie nejsou primárně vyvíjeny na maximální účinnost, zkus bez nich lovit na větší nádrži - úspěch budeš mít setinový. I když tu vodu špičkově znáš, víš že ta hrana tam je (mockrát si ji při upuštěné vodě viděl), ale v plném stavu vody stačí aby vítr trochu foukl, voda nepatrně více táhla a už jsi o 10m vedle a těch 10m je rozdílem mezi úspěchem a absolutní nulou. Nevíš, že jsi o 10m mimo - jen řekneš, že dnes prostě nebrali ...

      Pařezz - Profil | Čt 16.10.2025 7:08:33

      aleš vavřina >> existuje voda, kde jsem byl, ve Švédsku, kde z důvodu ochrany ryb je ustanovena maximální hloubka chytání. Má to svůj důvod, který se na mrku omílal moc krát. Rybář, co má vodu u baráku a chodí na gumu každý druhý den, omatlá celkově víc ryb, než rybář s echem, který jede na vodu jednou za čas. Pokud nemáš live, jen teoretizuješ. Chyť a pusť samozřejmě způsobuje určité ztráty, to ví přece úplně každý. Třeba v Anglii nebo Holandsku se ryby pouštějí. Proč to asi dělají?

        aleš vavřina - Profil | Čt 16.10.2025 6:58:14

        baronprašil >> Ale neomatlá ... min. délka 15cm již byla a osvědčila se, jednoduché a účinné řešení. Když se to nakombinuje s lovem na rybku pouze ze břehu, tak snad již dál nikdo soudný nemůže proti takovému lovu na rybku protestovat.

          Flip - Profil | Čt 16.10.2025 2:56:07

          Pindˇa >> ale abych ti úplně neuhnul z otázky. Tak ten můj dojem ke kterému způsobu lovu máš blíže uvadím,že v tvé kartě máš nějakých 11 tisíc příspěvků na téma kaprařina a feeder a jenom nějakých 130 na téma dravci. Ale pokud se pletu tak mě omluv.

            Flip - Profil | Čt 16.10.2025 2:39:39

            Pindˇa >> tohle si můžeme vyřešit třeba v SZ. Je zbytečné sdělovat na veřejnosti osobní pocity na danného jednotlivce. 😊

              baronprašil - Profil | St 15.10.2025 22:59:27

              aleš vavřina >> Chapu sice to poselství ale nemáte zcela pravdu. On totiž ten nešťastník co loví s rybkou jich také X ''omatlá" než zabije těch pět mírových. Chytání s rybkou je s ohledem na dnešní možnosti které všichni máme, úplně ubohá záležitost. To ale víme všichni i ti co s ni chytají.

                aleš vavřina - Profil | St 15.10.2025 22:36:07

                Pařezz >> hochu , ty asi již nevíš jak si ty technické nesmysly obhájit - to že pouštím ještě neznamená že nezpusobuješ ztráty - a ten argument s hloubkou je zcela mimo.
                Pro vodu je lepší rybička co si nechá 5ks než hi-tech pouštěč co omatlá X ryb denně.

                  Pindˇa - Profil | St 15.10.2025 22:18:55

                  Flip >> Ano mám ten dojem, ale to je můj problém. A ty máš dojem že mojí doménou je styl lovu, který stále vypisuješ a snažíš se mi ho podsouvat, včetně focení ? 😄

                    Flip - Profil | St 15.10.2025 21:40:46

                    Pindˇa >> mám dojem ,že to byla ode mne absolutně adekvátní reakce na ten trenink na přívlačové závody, který jsi napsal. Podle mne je stejné když rybář sedí na židličce a provozuje bobkařinu a u toho napíchne x y ryb aby je mohl všechny vyfotit.. Takže jak už jsem napsal je to problém celého spektra rybářů a netřeba hledat viníky u vyznavačů jiného stylu. Máš dojem,že bych tímto obracel pozornost směrem k lovu který je tvojí doménou ?

                      BigFlies - Profil | St 15.10.2025 19:12:47

                      Ja vam poviem jednu modernu rozpravku na dobru noc. Bol raz jeden dosf velky revir, ktory bol velmi slusne zarybneny dravymi rybami. Chytali sa tam fakt velmi pekne drave ryby. Bol to revir CHaP. Teraz uz CHaP nie je. Akonahle presiel do rezimu s privlastnenim ulovku, tak nabehli borci s plavakmi a zivymi rybickami plus panvickari a netrvalo to dlho a teraz uz iba placu do vankusa a na FB ako sa tam dobre chytalo . A toto nie je jediny pribeh, boli aj ine vody, ktore dopadli rovnako, aj lipnove napr. A pribehu je koniec a vyplakavat sa moze dalej, lebo pri dnesnom nastaveni a cenach povoleniek novy pribeh nebude ale slzy budu tiect dalej🤣🤣🤣

                        Pařezz - Profil | St 15.10.2025 19:10:14

                        1Mara >> hledám způsob, jak z toho ven, tj. extra peníze na zarybnění dravci. Pro lid by se nic neměnilo, pokud chce chytat jen kapry :-).

                          baronprašil - Profil | St 15.10.2025 18:44:05

                          Jak to zde člověk pročítá tak se nemůže ubránit dojmu že ti zatrolení dravci nemají řešení. Navrhuji začněme místo trápení dravých ryb, kterých je málo a jsou kvůli nim jen sváry lovit kapry. Já třeba když zdolávám menšího nasaďáčka, tak si přivřu oči a představuju si že má pruhy a je to dvoukilový okoun. Horší je když se potom na břehu ukáže v celé parádě a vysune tu ohavnou harmoniku, kterou převrací dno vzhůru nohama. To už chce hodně fantazie aby se ten klam okouna udržel.

                            kubas. - Profil | St 15.10.2025 18:36:23

                            Řízek 5,125 >> Já poznal flek z listu rostliny podberakove fotky na vůbec ne proflaklem místě, podaří se občas :-). Takový místa ještě jsou, není jich moc, samozřejmě se tam nedá na lodi.

                              1Mara - Profil | St 15.10.2025 18:35:42

                              Pařezz >> Ale tohle není otázka peněz, svaz má peněz dost, jenže je tu lid co si žádá maso a to kapra :-))

                                Pařezz - Profil | St 15.10.2025 18:31:27

                                Řízek 5,125 >> všechny vody dopadly stejně. ČRS má 250 000 členů. Kolik je aktivních rybářů lovících z lodí přívlačí ? 1000? Kolik jich má fofr čluny nabité hi-tech technikou? Několik set? Jak často jsou na vodě a kolik toho odnesou v porovnání s 250 000 základnou, která občas chytá na rybičku a bere vše, čest výjimkám? A nepočítám ty, co chytají ze břehu na gumy každý druhý den a na jednoho 50+ candáta omatlají 30 podmíráků. Já bych situaci neřešil zákazy, ale rozdělením povolenek dle způsobu lovu. Víme, že cena povolenky na rok je levnější než jedna nedělní návštěva restaurace čtyřčlenné rodiny na oběd. Kaprová povolenka beze změn, lov dravců na uměle nástrahy chyť a pusť + 1000 Kč, lov ze břehu na umělé nástrahy s přivlastněním úlovku + 2000, lov na rybičku ze břehu + 5000, lov z lodě na umělé nástrahy chyť a pusť s omezením hloubky 8 m + 7000 Kč, s rybičkou nebo přivlastněním úlovku +10000, hi-tech s přivlastněním + 15000. Max počet úlovků za rok 5 ks od každého druhu. A omezit počty návštěv za rok. Každý si najde to své a extra peníze půjdou do zarybnění revírů dravci. A jednou zase bude dobře.

                                  aartu - Profil | St 15.10.2025 18:28:21

                                  baronprašil >> A proč ne? :-)

                                    baronprašil - Profil | St 15.10.2025 18:26:36

                                    aartu >> To je vlastně takové to perpetuum mobile ne? :-)

                                      Pindˇa - Profil | St 15.10.2025 17:51:35

                                      Flip >> Na kdyby se nehraje a znovu a podruhé co píšeš, tak to nijak nesouvisí na moji reakci na Máru a o tom, kdo je lepší nebo horší povahy o tom už vůbec nebyla řeč. Ale chápu že máš potřebu to otočit na kapra a upatlané ruce od šrotu😀

                                        aartu - Profil | St 15.10.2025 17:01:16

                                        Aby bylo v revírech víc dravců a taky jiných ryb, by se svaz musel začít chovat jako skutečný hospodář. Kouknout se na vodu a odpovědět si na pár otázek. Jak úživná je? Kolik je v ní planktonu? Málo? Co můžeme udělat proto,aby bylo víc? Kolik v revíru bílé ryby? Málo? Co můžeme udělat proto, aby ji bylo víc? Má se kde vytirat? Máme úživnou vodu se spoustou bílé ryby, co můžeme udělat pro rozvoj dravců? Hájit vhodné úseky pro výtěr, umístěním třecích hnízd, zvýšenou kontrolou. Výsledkem by mohlo být, že podíl vysazovaných ryb by klesal a povolenky by se už nemusely zdražovat a na to by slyšeli řadoví rybáři a reputace svazu by nimi stoupla.