Král jezera je letos z Poděbrad. Radek Filip si splnil druhý ze svých snů

NFlip - Profil | St 15.10.2025 16:47:54

Pindˇa >> Právě proto,že kdyby candátů bylo jako kaprů,tak by to vypadalo stejně. A naopak kdyby bylo méně kaprů bylo by více candátů. Ale pořád to nemění chování dotyčného lovce. Takoví lidé jestli budou mít v ruce vláčák nebo fídr tak se budou chovat stejně. Přesně podle rčení,že příležitost dělá zloděje teda spíše parafráze,že příležitost udělá i z prostého nýmanda ,,velikého lovce". A je potřeba to náležitě světu ohlásit. Nebo máš snad dojem že ti co mají ruce upatlané od šrotu mají lepší povahu než ti co neustále točí kličkou?

    N1Mara - Profil | St 15.10.2025 16:40:43

    Pindˇa >> jako lidi mu hrozně za to tleskaji, jaký že to je machr..... bys blil....

      Nboticar - Profil | St 15.10.2025 16:34:22

      Řízek 5,125 >> Já dospěl k závěru, že nejdůležitější je mít nějakou práci, kde se dá relativně flákat ve všední den po ránu. Stačí mít nějakou starší popelnici a pár kaček na benál, nebo ideálně nijak nehlídaného služebáka od nějaké poloveřejné instutuce typu "správa majetku něčeho". V neděli to je už prochytaný a žádná live sonda už nepomůže :-D Bohužel patřím mezi ty, kteří se dostanou na ryby až v neděli a na ta lepší místa už nemá cenu chodit.

        NŘízek 5,125 - Profil | St 15.10.2025 15:38:19

        kubas. >> takový mista už nejsou, resp jsou, ale zase tam není candát..
        Třeba takový Konopištsky potok 1 nebo Blanice 2, tam jsou panenské úseky, ale holt se tam nedá pořádně chytat...
        Na řece samozřejmě lepší, ale řeka v prosinci zamrzne a na přehradách už žádný tajný osamocený místo není, jako fakt není. Vyléčilo mi to, že jeden kolega zde poznal flek z fotky podlážky mola, to je taky konečná:-)

          NŘízek 5,125 - Profil | St 15.10.2025 15:32:43

          Pařezz >> já ukazuji,jak se to nemá dělat, ukazuju naprosto nesmyslnou cestu slepých uliček, a to dlouho cestu.
          Samozřejmě, že kdybych měl loď aspoň pět metrů, pořádnou kotvu, případně přidak, normální echo, i tu ls, a samozřejmě čas, tak sem mnohem ale mnohem úspěšnější, a ten čas - to se taky samozřejmě týká i pripravy před odjezdem, teď sem podcenil životni cyklus rok starý baterky k echu, takže echo neechuje.
          Takže tak jak to dělám já, se to přesně nemá dělat...
          Jinak jasný - ty ses na vodě 19 x za rok, ses víceméně neškodný. Ale pak sou lidí, co sou na vodě 50 x za rok, a to už je pak na obsadce znát a když se pak někde sejde dvacet live sondařů, tak je to konečná, bohate stačilo:-), jak to před pár lety dopadlo na Nechranicich, najednou tam museli být úplně všichni...a hotovo.

            NP!F - Profil | St 15.10.2025 15:00:08

            BigFlies >> tak začnime jeho rekordmi z detstva v časopisoch, z ktorých fotky sú dodnes verejne dostupné ( nepovedz mi, že si tie fotky s úhorom alebo šťukou nevidel, bolo to hádam 100x aj tu, ja tie časopisy mám niekde ešte v papierovej forme... ) a skončime aj pri osobnej skúsenosti - ja som s nim nič nemal, akurát sme sa videli v Taliansku kde popri chytaní aj točil video a keď som si to potom pre zaujímavosť pozrel tak som neveril vlastným očiam ake kraviny tam melie. O tom v akej strašnej divočine chytá ( bol 300m od kempu, kde sú sprchy, splachovacie wécka, reštika...) na najhlbšom mieste atď...

              NBosanac - Profil | St 15.10.2025 14:15:17

              1Mara >> Mužeme nejvic poděkovat těm co si plni sve sny .

                NPindˇa - Profil | St 15.10.2025 14:10:59

                Flip >> Proč sem mícháš židličky a násaďáky, kterých je jich v každé kaluži hromada. Reakce na Maru a řeč byla o 100 ks candáta za den, kteří všude mizí

                  NFlip - Profil | St 15.10.2025 13:49:20

                  Pindˇa >> O co je horší takový rybář než ten ,který sedí třeba na židličce a chytá násaďáka za násaďákem na MF a chrochtá si blahem a ještě je všechny vyfotí do seriálu se kterým se potom chlubí aby ukázal svoje,,umění" ? Dle mého soudu se tito,,takyrybáři" vyskytují v celém spektru rybaření. A proto to tak vypádá v globále.

                    NPindˇa - Profil | St 15.10.2025 13:35:39

                    1Mara >> Třeba trénoval na závody, to se pak v očích některých posuzuje úplně jinak.

                      N_Karel_ - Profil | St 15.10.2025 13:32:11

                      1Mara >> To je nechutný.

                        NFlip - Profil | St 15.10.2025 13:28:11

                        FRANK71 >> debilové byli a jsou v každé době a za každého režimu.

                          NFlip - Profil | St 15.10.2025 13:26:53

                          aleš vavřina >> jak tady čtu,tak někomu nestačí jeden candát za den(bez lajfky) ale spokojen až když jich má třeba až 20 ks.
                          Až někomu konečně doklepne,že když ta ryba bude mít přirozenou ochranu v podobě horší dostupnosti,tak i těch ryb bude ve vodě více. A pro všechny . A že vlastně na tom nikdo neprodělá. Teda vlastně prodělá. Ten pro kterého se ryba cílem za každou cenu ,kterého je třeba lovit víc a větší. A za pomocí všech dostupných metod pokud možno za pomocí vymožeností pokroku. Jinak to přece není rybařina.
                          Asi jsem stará struktura. Mohl bych si klidně přes Radka nakoupit za dobře všechny ty vymoženosti,které mi více otevřou ten vodní svět. Ale já potom absolutně netoužím,protože to tajemno se kterým mám to rybaření spojené se vytratí. A to určitě nechci. A vůbec mi nevadí,že udělám jeden záběr candáta třeba za xy docházek. O to větší hodnotu má ten záběr,když konečně přijde.

                            NFRANK71 - Profil | St 15.10.2025 13:23:57

                            Flip >> no tak, porybný lovili květnu a prodávali céčka do hospod. Prý kontrolní odlov. Dva candáti? Pche. Ještě možná z devadesátých let najdu někde fotky štik z dubna od známého, který mají přes 110 cm. Radši ani nebudu říkat kdo jim dělal průvodc

                              NFlip - Profil | St 15.10.2025 13:12:56

                              FRANK71 >> Možná u vás byl nějaký pofiderní Freiplatz. Ale u nás,když někdo přišel o noty tak si mohl udělat z ostudy kabát. A třeba u dětí pokud nemělo dítě každý rok patřičný počet docházek do kroužku,tak povolenku na jeden prut pod dozorem nedostalo. Totéž u dospělých musel jsi absolvovat tři soboty školení a potom skládat zkoušky. Za odebrání povolenky automaticky minimálně půlroční zákaz. Neměl jsi odmakaných počet hodin brigády(žádné placení). Tak jsi povolenku nedostal. atd.atd.......

                                NPařezz - Profil | St 15.10.2025 13:08:28

                                Řízek 5,125 >> ne všichni s live mají fofr člun. Mě stačí vyrazit na vodu s lodí 10 x ročně. Z videí vypadá, že vše je jednoduché. Ty ukazuješ, že rybolov na moři velmi těžká disciplína. A já věřím Tobě, ne videím. Já říkám, live v našich vodách neznamená automaticky, že nachytáš vždy kvanta ryb. Dravců je málo, jsou dlouhá období, kdy je nechytíš, ať děláš, co děláš. Občas přijde období kdy berou a zachytáš, když jsi na správném místě. A k tomu nepotřebuješ live sondu. Lidi si přes sítě řeknou, když přijde to správné období a nastanou jatka. Svět strašně zrychlil hlavně v přenosu informací, dostupnosti naučných videí, mobilitě být na místě za pár chvil. A řada lidí má čas být na rybách skoro každý den. V těchto oblastech vidím daleko větší problém pro ryby než live sonda.

                                  N1Mara - Profil | St 15.10.2025 12:37:45

                                  Včera na mě na fb vykouklo video, jak ego honič se chlubí tim, že za jeden den lovu candatu lodi a vláčkou pokořil konečně 100ks. za vycházku.....Co na tom, že byli všichni okolo míry a některý míru ani neměli....... Tohle je ta moderní doba......moderní trendi.......

                                    NFRANK71 - Profil | St 15.10.2025 12:36:54

                                    Flip >> před 60 lety tam pravidla nikoho netrapili. Ryba sem ryba tam, hájení taky nou problém.

                                      Naleš vavřina - Profil | St 15.10.2025 12:28:21

                                      Flip >> Nemusí to jít do bodu 0 - do pravěku, :-)
                                      Bohatě bude stačit vyrovnat šance ryb a rybářů, vrátit nastavení pravidel do úrovně, kdy rybář musel opravdu něco umět a fungovala by i ona pověstná náhoda a rybářské štěstí. Bohatě bude stačit navrácení vodě jejího tajemství a vytvořit hájené zóny aby měly ryby klid.
                                      Máš pravdu v tom, že ti "vývojově progresivní" (záměrně nepíšu mladší) budou protestovat za masové podpory prodejců rybářských potřeb.

                                      p.s.: Pokud někdo argumentuje bezpečností, tak se nemá do těch vesel tak moc opírat a pak i to najetí na mělčinu jde ustát, :-))) ... ale v reálu to je tak, že pokud dojdou argumenty, tak nastoupí argument bezpečnosti (prostě výmluvy se hledají pořád.)

                                        NFlip - Profil | St 15.10.2025 11:10:27

                                        Abych svoji domněnku vysvětlil ohledně toho rybaření. Když jsem před 60 lety začínal chytat, tak na té mojí startovní čáře měli všichni rybáři víceméně stejné podmínky pro ten lov ryb. Pravidla byla přísnější, doby lovu kratší,hájení revírů delší. Rybářská výbava víceméně u všech stejná.A kdo tu dobu zažil,tak řekne že u té vody bylo lépe. Potom ovšem zapracovaly vymoženosti pokroku v podobě aut,která zvýšila dostupnosti revírů, zlepšování lovných prostředků a nástrah jak rybu ulovit, vybavování lodí echoloty a motory atd.atd. A proč? Protože si to pokrok vyžaduje a kdo to nechápe je zpátečník. No a teďse všichni dohadujou jak to zase pokud možno vrátit zpátky aby zase těch ryb tolik jako dříve.
                                        Bohužel každý hledá tu příčinu a vinu u druhého. Ale pokud nezačne každý u sebe a nepochopí,že i ta ryba musí mít zase větší šance,tak to půjde do kopru všechno. Věřím,že řešení by se našlo,kdyby se vše vrátilo do bodu 0. Plně si ovšem uvědomuju.že ti mladší,kteří ten ,,pravěk" rybaření nezažili a nastoupili do už rozjetého vlaku v době kdy se už všechny tyhle technické vyfikundace používaly mně asi těžko budou rozumět.