Přehrada Berounku nesmí zničit

Autor diskuse: JaMi - Profil , 24.8.2017
15 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

NTomayo - Profil | Po 28.8.2017 11:00:09

hláskař >> v tom případě je to pitomost

    Nhláskař - Profil | Po 28.8.2017 7:29:38

    Tomayo >> Jo,ale tahle přehrada by zadržela vodu jen při povodních a pak by se zase vypustila.Takto je zamýšlena.http://www.prehradaberounka.cz/aktualne/

      NTomayo - Profil | Po 28.8.2017 1:10:27

      Vodu je potřeba zadržovat na nasem uzemi...jsem na tom druhy nejhur v evrope. Vsechno tece do prrrrrr. Vsude stavi prehrady, uvedomuji si situaci a jen u nas nejaky zeleny mozek si nedokaze spocitat kolik je jedna a jedna.

        Nrybomil - Profil | Pá 25.8.2017 7:12:22

        G.Moolis >> Nedělám si iluze o nějakých velkých změnách v rozdělení revírů na P a MP. Ty současné jsou někdy z 50. let minulého století a dle komančských představ poručíme větru dešti. Takže pstruh měl vegetovat a dokonce se množit tam, kde rozhodl nejspíš krajský výbor KSČ. Viz mých ulovených 5 štik a 1 bolen za posledních 8 vycházek na sázavský P, potoků a tescodravců samo 0.

          Nrybomil - Profil | Pá 25.8.2017 7:03:14

          Tomáš7 >> tak našeptávačů proč betonovat je pořád mnoho

            NKondrakar - Profil | Čt 24.8.2017 20:38:38

            G.Moolis >> Udělat v Nadrybech hráz, tak zabijou nejhezčí úsek Berounky. Ať se na to vykašlou úplně.

              NG.Moolis - Profil | Čt 24.8.2017 20:34:15

              rybomil >> no,zesvýchaty bych měl výhled přímo na hráz, ale jsem stoprocentně přesvědčenej, že tohle zvěrstvo nikdy neschválí. Zase kdyby udělali hráz někde v Nadrybech, moh bytéct Křivoklátskem pěknej pstruhovej sekundár:-)

                NTibiik - Profil | Čt 24.8.2017 20:26:48

                no doufám že se tak nestane,jeden z mála nedotčených krásných useků,párkrát jsem tam byl a když jsem se vracel z Berounky zpět na ohromující kanál toku Moravy bez prakticky jediného příbřežního porostu na břehu,bylo mě nějak do breku,

                  NTomáš7 - Profil | Čt 24.8.2017 20:03:56

                  rybomil >> ti drží názor do první větší povodně. Pak se pohrnou poklepavat základní kameny

                    Nrybomil - Profil | Čt 24.8.2017 19:33:44

                    G.Moolis >> JJ, pokud jeli od Nižbora, tak už jeli po toku ,co má být pod přehradou a tu nej část řeky neviděli. No aspoň že někdo " pomazaný "se aspoň někam podívá a může mít tak jiný názor, než jeho našeptávači.

                      Npetrikveprik - Profil | Čt 24.8.2017 16:19:51

                      tak hoši přiznejte se - kdo tam na tom jezu mušil, když zrovna hamáček s tou oranžovou bandou jel kolem? :-))

                        NG.Moolis - Profil | Čt 24.8.2017 16:01:33

                        Prima, sice si pan šéf Hamáček projel úsek Berounky hluboko pod zamýšlenou "zátopovou" oblastí, která je mimochodem nesrovnatelná s podnižborským úsekem, ale ti tak díky za kvalitní názor.

                          NHonza7 - Profil | Čt 24.8.2017 15:41:15

                          ExPr3v1t >> Vidím to stejně.

                            NExPr3v1t - Profil | Čt 24.8.2017 15:26:00

                            Honza7 >> vzhledem k nastavenymu trendu se obavam, ze prijdou....

                              NHonza7 - Profil | Čt 24.8.2017 15:16:56

                              Je víc než smutné, když úředník placeným státem rozhoduje o něčem aniž by to sám na vlastní oči viděl. Seznámil se s lidmi, kteří v daném okolí žijí a v každém případě mají k plánované investici co říct.
                              Díky tedy za každého politika, který o " nedotčený kus přírody " je schopen bojovat. Je ale otázkou zda-li to už spíš není o politickém boji v rámci chystaných voleb?
                              Je velmi smutné, že do dnešního dne neexistuje zákon, který by chránil poslední nedotčené ( případně s minimálním zásahem ) lokality kolem vodních toků před další devastační činností člověka.
                              Nejvíce jsou postiženy naše větší řeky a tak boj o každý takový úsek má svůj význam. Snad Berounka, Bečva a mnohé další nepřijdou o svoje nejkrásnější skvosty.