Členská základna ČRS roste

Diskuse k bleskovce Členská základna ČRS roste

Autor diskuse: MAXXSKATER - Profil , 7.1.2017

NWillow - Profil | Ne 8.1.2017 17:19:56

Serjoža >> Když je člověk schopen prokouřit a prochlastat měsíčně
5-6000kč,co je na té rybařině tak drahé.??

    NFantozi (Aladin) - Profil | Ne 8.1.2017 17:14:46

    Serjoža >> na to aby mohlo dítě začít chytat nepotřebuje žádný extra drahý vybavení. Prut s navijákem na chytání se splávkem pro začátek koupíš za pár korun. A jinak..... každý koníček něco stojí....

      NSerjoža - Profil | Ne 8.1.2017 17:09:07

      To se vyřeší samo s tou rostoucí základnou!Co se tak dívám na to dění okolo rybařiny a ty hrůzostrašny ceny za cajk a kolik toho novodobé rybář potřebuje.Tak rybařina zachvilku bude jen pro horních 1000 lidí.

        NBušák - Profil | Ne 8.1.2017 16:48:37

        MAXXSKATER - >> nevím teda kam ti děti chodí chytat ryby,neviděl jsem malý rybáře u vody už několik roků ,to si asi tatíkové koupili další lístek aby mohli chytat na více klacků,fertik

          NAnýzový dědek - Profil | Ne 8.1.2017 16:37:59

          NEUSTUPA >> Já už nevím, jak v písemném projevu naznačit, že je to smích , když nevidíš, že za tím jsou smajlíci jako kráva :-D

            Nnofish - Profil | Ne 8.1.2017 16:37:16

            Martin M. >> Promiň, ale nechat děti lovit bez jakýchkoli znalostí, nechat je manipulovat s živým zvířetem jen tak, na základě ničeho, zní jako krásný, líbivý blábol, někdy před nějakými volbami. Ale s nějakou logikou to nemá moc společného.

              Ncomputerfish - Profil | Ne 8.1.2017 15:05:53

              Trochu málo mimo téma. Jestlipak se někdo pozná.....?

                NMartin M. - Profil | Ne 8.1.2017 14:46:18

                sven >> "dnes je problém vyhnat dítě ven" - bohuzel je rodice casto ani vyhnat nechteji, boji se o ne. Ani samotne na nakup je neposlou.

                  Nsven - Profil | Ne 8.1.2017 14:04:41

                  Martin M. >> S dětmi u vody to vidím podobně. Ani já jsem v posledních letech mimo organizované akce a kroužek, u vody moc dětí nepotkal. A pakli, tak nechytaly ale bavily se vším možným i nemožným. Zatímco jejich dva pruty byly nahozeny vedle tatíkových.
                  RS je samozřejmě vedle, bo dítě je beztrestné a tatík není za činy jiného rybáře zodpovědný.
                  Jinak podobný odliv je ze všech zájmových kroužků nejen rybařských. Dětí si dnes už ani venku nehrají jak dřív. A když, tak nejsou spolu ale vedle sebe. Každé čučí do svého mobilu a žije svou virtuální realitou. Dřív byl problém nahnat dítě domů, dnes je problém vyhnat dítě ven.

                    Nsplávkař - Profil | Ne 8.1.2017 13:57:33

                    Je to asi daný regionem, kde se kdo pohybuje a tím, jak se příslušná MO o svoji budoucnost stará. V mém, docela širokém okolí mám pocit, že o mládež se stará kdekdo víc, než příslušná MO.
                    Hned na první dobrou mě napadne k pětadvaceti rybníkům, požárních, zavlažovacích nádrží které jsou mimo činnost svazu a kde se minimálně toleruje rybolov dorostu. Mnohde je tomu dán i řád a špuntům co chtějí je systematicky napomáháno. Populární jsou tu i dětské ryb. závody kde je také jasně patrné, jak a kde se dětem skutečně věnují.

                      NMartin M. - Profil | Ne 8.1.2017 13:51:46

                      sven >> protoze legalne by mohlo dite chodit tam, kam dospelaci.
                      Bezstrestne myslis tak, ze do 15 let je vse nezakonne soucasne bezstrestne?
                      Legalne to jde snad udelat jednoduse - nebude to revir, ale chovnak.
                      Pripoustim, ze najit a zrealizovat takovou vodu je slozite. Ale jak sam pises, detske vody jiz existuji, ale podle mne nefunguji jako misto, kde dite zjisti, ze by ho bavilo chytat ryby.

                        Nkakr - Profil | Ne 8.1.2017 13:51:44

                        Martin M. >>
                        Každý rok projde naším rybokroužkem (velmi dobře vedeným) cca 20 - 25 dětí. U rybaření vydrží max 15% z nich. Někteří se třeba vrátí, ale dnes mají děti tolik aktivit tak rybařina je někde na chvostu jejich zájmu.
                        Loni byla první povolenka pro děti grátis i v MRS....bez komentáře

                          NPiškothonza - Profil | Ne 8.1.2017 13:51:25

                          tady v Praze pytlačej stovky ukrajinců a RS ani policii to vůbec nezajímá...a že to uměj...nevím proč by naše děti nemohli chytat jen tak..všichni jsme takhle začínali...

                            Nsven - Profil | Ne 8.1.2017 13:45:01

                            Martin M. >> no a ty ostatní děti mohou pytlačit na všech ostatních vodách :-)
                            Samozřejmě beztrestně.
                            Ale těžko očekávat, že bude oficiálně vyhlášena voda pro pytlačení..
                            Noo, i když... když stát umí přimhouřit oko při pytlačení dětí nerybářů na prut osoby oprávněné a ošetřené jakoželegalizací v BPVRP... třeba se v budoucnu něčeho podobného lze dočkat.
                            I když popravdě, kterého pytláka by těšilo pytlačit, když by mu to povolili...
                            Kterému organizovanému dětskému rybáři by nedala spát myšlenka, proč vlastně on trouba někam dochází a něco platí, když to jde i jinak.

                              NMartin M. - Profil | Ne 8.1.2017 13:42:58

                              kakr >> dite jsem u vody nevidel snad roky, pokud nepocitam asi 3 lovy s krouzkem a zavody.

                                Nkakr - Profil | Ne 8.1.2017 13:40:54

                                První rybu(hrouzek) jsem lapil na proutek, který mi uřízl děda(rybář) v Blansku.
                                Celý život bydlím cca 200m od Svitavy a tak jsme jako kluci samozřejmě lovili ryby(pytlačili). V padesátých létech minulého století existovala pro děti tak zvaná "pionýrská povolenka", která platila na dva měsíce prázdnin. Žádný dozor dospělého požadován tehdy nebyl a povolenka spolu s RL stála asi dvacku. Ale zbytek roku jsme byli k pytlačení odsouzeni, ale i když nás porybný pan Novák všechny znal a od vody občas vyhnal, tak jsme na kolečko z třicítkou silonem lovili vo sto péro....

                                Nevím jak v ČRS, ale v MRS sice členů mírně přibývá,ale současně celá rybářská základna stárne poměrně rychle.

                                  NMartin M. - Profil | Ne 8.1.2017 13:32:21

                                  sven >> jenze ta vyhrazena voda je az pro deti, ktere jsou jiz nekde organizovany - v krouzku nebo uz maji povolenku.

                                    Nsven - Profil | Ne 8.1.2017 12:52:45

                                    Martin M. >> Jsou MO, které mají pro děti vyhrazenou nějakou malou vodu. V mém okolí je takových několik. V podstatě i děti, které chodí do ryb. kroužku, také do získání osvědčení pro RL a následné koupě povolenky pytlačí :-) Sice organizovaně ale přece :-)
                                    U nás i v okolí, se pravidelně pořádají dětské ryb. závody i pro děti nerybáře. Prezentují se jako "Den dětí", s podtextem náboru nových dušiček. Tam mohou (dokud se v tom nezačne nějaký šťoura šťourat) také lovit i děti nerybáři. Rovněž je v mém okolí několik soukromých vod, kde se majitelé po RL neptají.
                                    Každý pořádný rybář, začínal jako pytlák. Někoho chytili, někoho ne. Mě 2x..
                                    Za našich časů jsme to odnesli tělesnou ujmou buď na místě činu nebo doma, přinejhorším dvojkou z chování.
                                    Dnes mohou být nezletilí pytláci v pohodě. Do 15 let v absolutní pohodě.
                                    Nic podobného jim nehrozí.
                                    Naopak, problémy hrozí tomu, kdo by se nerozvážně dotkl jejich Dětských práv...

                                      NMartin M. - Profil | Ne 8.1.2017 11:49:36

                                      sven >> ok. Podle mne by nejvice pomohlo vycleneni vod, kde smi chytat deti bez povoleni. Prijdou a chytaji. Defakto povolene klukovske pytlaceni.

                                        Nsven - Profil | Ne 8.1.2017 11:28:34

                                        Martin M. >> možná jsem se nepřesně vyjádřil ale rozhodně jsem neměl na mysli, že po nás potopa.
                                        Můj názor, že kdo chce, ten už chytá, není jistě dogma. Jistě se mezi dětmi vyskytují i jedinci, kteří by chtěli a to tak, že hodně a nemají z nějakého důvodu možnost.
                                        U takových bych předpokládal, že minimálně své přání projeví a pak jsem všemi deseti pro aby jim bylo pomoženo. Třeba i tou startovací povolenkou (v ceně návštěvy multikina) zdarma, pokud se jedná o ekonomicky slabší rodinu. Tedy ne, že jsou do toho vmanipulovány Svazem či natlačené rodiči....
                                        Rovněž jsem přesvědčený, že přání je věc jedna a realita druhá. Já chtěl být v dětství parašutistou, inspektorem Leclercem, Františkem Štastným, hajným........
                                        Jsem ten poslední, kdo by nechtěl dopřát dětem splnění jejich rybářské tužby ale zároveň tvrdím, že rybolov je o lovu živých tvorů a že živý tvor, není hračka pro děti. Nejprve je třeba do jisté míry dozrát psychicky a fyzicky. Vše má mít svůj čas a řád.