Drátěné krmítko na 3m hloubce

Diskuse k rybářskému videu Drátěné krmítko na 3m hloubce

Autor diskuse: Martin M. - Profil , 18.1.2016
65 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

Nráky - Profil | Pá 22.1.2016 8:40:17

Tiky Květák >> Chce to holt zkoušet no.Já s tím nemám problém,krmení míchám akorát polosuché.Do těch krmítek co používám,nemusím míchat hodně vlhké krmení.Já dám radši suší a o trošku víc ho zmáčknu.Při tom zakrmování jse to pozná kdy to krmení začne pracovat a rozpadne se.

    Nmarmyš - Profil | Čt 21.1.2016 21:13:37

    nofish >> Dávej na horní prut větší krmelec.

      Nnofish - Profil | Čt 21.1.2016 20:46:38

      Tiky Květák >> No právě. Chytám jak jsem popsal a v hloubce to vždy fungovalo. Jestli bych s hodinovým laborováním chytil za hodinu o jednu rybu víc, je možné, ale tohle se nedá. Do hloubky to podle mě, čímž se přikládám ke kolegovi, že se to do hloubky dostat dá i v drátěném, prostě musí lepit a mít nějaké hrubé kusy "něčeho" v sobě, aby to vypadlo, když ne na dně tak po tom co hnu s krmítkem. To je jediné, na co jsem kdy přišel.

        NTiky Květák - Profil | Čt 21.1.2016 20:41:42

        nofish >> Takova rada asi neexistuje. Jde o zkušenosti. Určitě tomu pomůže plnější krmítko. Buďto plastove, nebo alespoň z vyrazeneho plechu. Taky směs prohnana přes síto na škodu nebude. A pak už jen zkoušet a zkoušet.

          Nnofish - Profil | Čt 21.1.2016 20:31:58

          Tiky Květák >> tak poraď, jak to odhadneš na 10m na přehradě, když ti ještě táhne voda? Já osobně pak u krmítek spoléhám na to, že to tam bude a při nejhorším to vypadne, až to budu stahovat. Lepší plné krmítko na dně, než aby to všechno šlo ve sloupci o dvacet metrů vedle s vodou. Jako že to mám vyzkoušené i z kukuřice a obilí raketou, kdy ryby byly občas očividně o kus vedle, jen díky větru a tomu jak táhne voda.

            NTiky Květák - Profil | Čt 21.1.2016 20:23:27

            ráky >> Neskutečně bude záležet na tom, jak lepivé krmení použiješ a jak ho navlhčíš. Nezapomeň, že je dobře, když na dně krmení ještě trochu pracuje. Nemělo by to být tak, že si rád, když to z krmítka vypadne. V tom to všechno je, Naučit se správně to odhadnout.

              Nráky - Profil | Čt 21.1.2016 20:15:19

              nofish >> Nezmizí,neřeš to.

                Nnofish - Profil | Čt 21.1.2016 20:06:00

                ráky >> dobrý názor. Nevím, jak moc ho roztahá voda, pokud ho nechám suché. Ale dávám dost kukuřice z plechovky a vlhké krmení a když to přeženu s umačkáním do krmítka, bčas ještě trošku i vytáhnu ven. Předpokládám tedy, že se krmení na dno dostane. Jestli ho třetina zmizí rozptýlená ve sloupci neřeším.

                  Nráky - Profil | Čt 21.1.2016 19:58:40

                  Willow >> Taky dorý:)

                    NWillow - Profil | Čt 21.1.2016 19:45:04

                    ráky >> A pak se objevuje tvrzení typu,ryby se ukazovaly na zakrmeném místě,ale záběr nepřišel.Bodejť by jo,krmí ve sloupci a chytá na dně.:-))))))

                      Nráky - Profil | Čt 21.1.2016 19:37:07

                      Heršvec >> Na všetko je treba špecialistou:)

                        NHeršvec - Profil | Čt 21.1.2016 18:17:35

                        ráky >> Tydle vidle.

                          Nráky - Profil | Čt 21.1.2016 18:12:11

                          Heršvec >> Poznám to při vyklepávání krmítka při zakrmování.

                            NHeršvec - Profil | Čt 21.1.2016 18:01:20

                            ráky >> A jak to víš?

                              Nráky - Profil | Čt 21.1.2016 7:26:20

                              Tohle je blbost,já chytám na Hněvkách i na 8 metrech a krmení dopadne vždy až na dno.

                                Nhank - Profil | Čt 21.1.2016 2:47:15

                                pytlák >> podle me bude zalezet co das do method krmitka das(peletky, smes, kombinace obojiho) a jak to silne stlacis.

                                  NLejonardo - Profil | St 20.1.2016 18:15:17

                                  dedek212 >>Děkuji. Tam bude rozdíl i v tom, jak je směs hodně navlhčená a hlavně jak hodně je stlačena v krmítku.

                                    Ndedek212 - Profil | St 20.1.2016 16:37:54

                                    Jinak to video mi docela otevřelo oci :) nemyslel jsem si ze to bude tak jak to bylo videt.A trosku by me zajímalo jak moc byla ta smes lepiva?myslim si ze bude rozdil s ploticovou smesi mezi sladkou kaprovou.

                                      Ndedek212 - Profil | St 20.1.2016 16:31:32

                                      Lejonardo >> Skus ulice Kotkova 3582/19 Ptáček-velkoobchod

                                        NRK - Profil | St 20.1.2016 11:41:03

                                        pytlák >> klasické method krmítko by mělo tři metrovou hloubku zvládnout.
                                        Musíš tomu věnovat trošku víc té ,,Retigové"
                                        Určitě do budoucna dorazí method krmítko z Ostrovů, které bude speciálně na hloubky.
                                        Už vidím ty novinky,které nás posadí na zadek.A zase se bude bastlit doma. Vnitřní žebra budou vyšší stejně jako celé krmítko.A ještě budou extra zvýšené obvodové hrany.A zase se bude psát, jak je to geniální blabla. Ale bude to zase copyright něčeho.A rybářská veřejnost to zbaští i s navijákem, řečeno rybářskou terminologii. Už se na to těším.
                                        A hlavně, pomůže to ekonomice😊

                                          Npytlák - Profil | St 20.1.2016 10:36:27

                                          Martin M. >> By mě zajímalo jak by to dopadlo s method krmítkem podobnej test.

                                            Nmarmyš - Profil | Út 19.1.2016 21:12:28

                                            Lejonardo >> Jdem do SZ.

                                              NLejonardo - Profil | Út 19.1.2016 21:11:42

                                              marmyš >> A nevíš prosím kde ve Znojmě nebo v Brně by mohli mít trubky ,aby měly stěnu do 1mm ?

                                                NLejonardo - Profil | Út 19.1.2016 20:32:37

                                                marmyš >> Díky :-)

                                                  Nmarmyš - Profil | Út 19.1.2016 20:26:28

                                                  Lejonardo >> Ve stavebninách.

                                                    NLejonardo - Profil | Út 19.1.2016 20:01:05

                                                    Ahoj, nevíte kde by se daly sehnat plastové trubky o průměru 30 mm k výrobě plastových krmítek?

                                                      NRK - Profil | Út 19.1.2016 15:47:54

                                                      Martin M. >> Takhle to beru i já. Diskutovat a dávat fakta i za cenu, že ti je někdo vyvrátí😊

                                                        NMartin M. - Profil | Út 19.1.2016 15:41:06

                                                        RK >> ok, aneb souhlas je kratkej, z nesouhlasu prameni dalsi fakta, coz lidi muze zajimat.

                                                          NRK - Profil | Út 19.1.2016 15:19:43

                                                          Martin M. >> Souhlas s tebou. Odhaduje se to těžko. A je pravda, že to, co se stalo s krmením při propadu 3metrovym sloupcem(byť bylo krmení sušší a třeba méně namačkane) bylo překvapivé. Osobně bych nikdy nečekal,že to bude až tak ,,fatální" Takže tento ,,pokus" mnohé ukázal. Díky za něj.
                                                          Sebekriticky musím říct, že já často nesouhlasim, mám jiný názor na věc a jsem rejpal,ale zhltnu vše ,co natočíš a napíšeš.A musím uznat, že určitě mnohé souvislosti mi docvakly díky tvému pohledu na věc. To ale neznamená, že do budoucna bude jenom líbíček😊😊
                                                          O to Ti ale nejspíš nejde na prvním místě....

                                                            NMartin M. - Profil | Út 19.1.2016 15:01:55

                                                            Poznamka - video jsem vlozil jako reakci na diskusi zde: http://www.mrk.cz/minidiskuse.php?id=740239
                                                            Je lepsi pochopit kontext. Urcite jsem nechtel rict, ze dratene krmitko je nesmysl. Chtel jsem si vyzkouset, jak moc mam mackat krmeni a jaky bude rozdil mezi dratenym a plastovym krmitkem, ale technicky jsem to nedokazal hezky natocit, tak zustalo jen u tohoto jednoho pokusu, nez vymyslim a zrealizuji jiny zpusob natoceni. I tento jeden pokus mne ale prekvapil - tak velkou ztratu krmeni pri propadu ke dnu jsem necekal. Jiste stacilo vice jej umackout a dopadlo to jinak, ale kdo ma moznost zjistit, kolik mu tam navnady zustalo a podle toho se prizpusobit? Delame to odhadem a zjistime jen opacnou situaci, kdyz je krmeni prilis pevne a vytahneme jej zpatky na breh.

                                                              Ndany1 - Profil | Út 19.1.2016 11:16:43

                                                              Fishky - Já lovim jen na drátěná....a jsem s nima spokojen..jen se musí přizpusobit krmení...

                                                                Ndany1 - Profil | Út 19.1.2016 11:15:20

                                                                Heiko - Ty jsem použil jednou..když jich bylo doma hafo uvařených....taky to dželo...

                                                                  NFishky - Profil | Út 19.1.2016 11:14:54

                                                                  Asi se nepřidám k davu kamenovačů krmítka, protože drátěné krmítko je OK. Problém bych viděl v nevhodném či nevhodně připraveném krmení, které se v něm neudrží.

                                                                    NHeiko - Profil | Út 19.1.2016 11:12:32

                                                                    dany1 >> osvedcenych lepidel je hromada ... ja rad pouzivam neproplachnute varene kroupy

                                                                      Ndany1 - Profil | Út 19.1.2016 10:55:29

                                                                      Ahoj...nechci nikoho poučovat.Mě se osvědčilo nastrouhání vařený brambory...to lepí moc dobře a lovim s drátěnym krmítkem na přehradě i v 8m hloubcce...i víc když už je chladno.

                                                                        NRK - Profil | Út 19.1.2016 10:13:32

                                                                        Tiky Květák >> Záleží asi fakt,kde chytáš a kdy. Když budeš mít sušší krmení, tak to není do proudu a na hloubku. Nebo použít lepivějši směs a tu pořádně zmáčknout.Tady je riziko, že to vytáhneš zase zpět neporušené😊V sezóně, při největší potravní aktivitě ryb ta uzavřená krmítka taky nebudou to pravé vanilkové.
                                                                        Ale vážně, 3m hloubky nejsou pro klasický dráťák překážkou.
                                                                        Chytávám sem tam na cca 14m hloubkách s olověným čtyřžebrovym krmitkem s trubičkou.
                                                                        Krmení se udělá tak, že je po utažení před nahozenim tvrdé,jak vypálenej modurit. Ale po vhození koule do vody u břehu je vidět,že po nějaké době(třeba minutě i víc) se uvolní jedna bublinka,druhá a najednou se krmení začne rozpadat jak domeček z karet. Pomáhá tomu strouhanka, ale nesmí se moc vlhćit,musí se krmení prohnat sejtem a hlavně festovně namačkat. Pomáhá i mouka.Trefit tu správnou konzistenci není při trosce zkušeností problém.Průběžně si děláš při michání a vlhćení koule,až cejtíš,že je to ono.Horší bývá, že během lovu mění to krmení vlastnosti a to je při chytání na těhle extrémních hloubkách kolikrát rozhodující.Co jsme zjistili,že s method krmítkem to v těhle hloubkách nedáš tak, jak bys chtěl. S drátěným f.košíčkem to samé. S tím uzavřeným to jde ,ale záběrů je v tom říjnu až prosinci,kdy tam chytám méně,než s tím čtyř,žebrovym. To má totiž tu výhodu,že se to krmení rozpadne na pěknej,, koláč" ,který je volně přístupný.Taková all inclusive srkačka s krátkým návazcem😊Ale to už nefunguje v tuto dobu, protože ryby chtějí spíš malá jednotlivá sousta, ale k jejich nalezení je potřeba je přilákat zimním krmením. Malým množstvím.A tady je ideální to Martinovo uzavřené krmítko.To jsou moje subjektivní názory,vycházející z nějaké zkušenosti, které ale nemusejí korespondovat s názory všech. A i je možné,že mám kapku zkreslené názory.O tom žádná😢

                                                                          NLubo - Profil | Po 18.1.2016 18:24:08

                                                                          Heiko >> ale bacha na to. Nemají na prodejně vše co v e-shopu nabízejí. Nejlépe si tam zavolat, jestli to mají na pultě, případně objednat.

                                                                            Nráky - Profil | Po 18.1.2016 17:31:48

                                                                            Tiky Květák >> Tohle Lorpio já právě používám.A na hloubce jako Hněvky zásadně krmítka jako Preston Open End.

                                                                              NTiky Květák - Profil | Po 18.1.2016 17:28:52

                                                                              ráky >> Jenomže tak by to taky nemělo být. Pokud použiju hodně lepivou směs (lorpio special feeder medium, nebo heavy) tak strach nemám. Ale pokud něco méně lepivého, např na závodech, je docela na místě se nad tím videem zamyslet.

                                                                                NMartin M. - Profil | Po 18.1.2016 17:26:46

                                                                                marcel.i >> silnejsi stisk, lepivejsi krmeni nebo plastove krmitko, abych mel vetsi jistotu, ze krmim tam kde chytam.

                                                                                  Nráky - Profil | Po 18.1.2016 17:20:00

                                                                                  Tiky Květák >> Mě jse tohle nestává,při zakrmování ho kolikrát nemůžu ani vyklepnout,když to hodně zmáčknu.

                                                                                    Nkiller1 - Profil | Po 18.1.2016 16:57:47

                                                                                    Tiky Květák >> jako čekal jsem, že cestu asi něco málo vypadá, ale že skoro všechno? fakt čumím..

                                                                                      NTiky Květák - Profil | Po 18.1.2016 16:55:52

                                                                                      killer1 >> Taky sem se vyděsil.

                                                                                        Nkiller1 - Profil | Po 18.1.2016 16:48:35

                                                                                        tak po tomhle videu těm drátěným nějak přestávám věřit :D

                                                                                          Nmarcel.i - Profil | Po 18.1.2016 16:25:30

                                                                                          Martin M. >> Dakujem. Este by som sa chcel opytat k tomu, co pises nizsie, ze uz to nebudes robievat tak ako doteraz , co zmenis? Hutnejsie krmivo, ktore , sa bude na dne dlhsie vyprazdnovat z krmitka, alebo iny typ krmitok, prip. nejaka ina zmena? Myslim ako to zladit, aby takmer vsetko krmivo dopadlo na dno v krmitku, ale aby sa zaroven zacalo po dopade aktivne uvolnovat.
                                                                                          Dakujem.

                                                                                            NHeiko - Profil | Po 18.1.2016 16:00:52

                                                                                            Martin M. >> to je skvele. Diky Martine. Ostravskou pobocku mam par kroku od kanclu :)

                                                                                              NMartin M. - Profil | Po 18.1.2016 15:59:48

                                                                                              marcel.i >> Jen pokud mi chybi z plastovych spravna velikost a gramaz. Original se mi vice libi a a jak pise Kvetak, lepe jdou z vody - snadneji a lepe stoupaji k hladine.

                                                                                                Nmascha - Profil | Po 18.1.2016 15:02:13

                                                                                                Heiko >> Mají je v Hornbachu i OBI, ale hodně malej výběr průměrů. adekvátnost ceny jsem nijak nezkoumal.

                                                                                                  NTiky Květák - Profil | Po 18.1.2016 14:58:54

                                                                                                  Heiko >> Tam to nemají. Kupuju to v Elektru. Je to takovej obchod spiš pro elektrikáře, než normální Elektro. :-)

                                                                                                    NHeiko - Profil | Po 18.1.2016 14:56:08

                                                                                                    Tiky Květák >> kde ty smrstovacky nakupujes? nejaky hobby market (OBI, BAU....) ? diky

                                                                                                      NTiky Květák - Profil | Po 18.1.2016 14:47:04

                                                                                                      Heiko >> Smrstovacku. :-) Ale plastový krmítka sou lepší. Jdou líp z vody. Tohle je zas levnější. A můžeš si udělat v podstatě jakoukoli velikost. Je to okoukane od MM. Používám to v létě, když používám hodně červů v proudne hlubší řece.

                                                                                                        NHeiko - Profil | Po 18.1.2016 14:43:34

                                                                                                        Tiky Květák >> to je ono :) pouzil jsi smrstovacku a nebo je to duse?

                                                                                                          Nmarcel.i - Profil | Po 18.1.2016 14:10:13

                                                                                                          Martin M. >> Krmitka obalene zmrstovacou buzirkou uz nepouzivas?

                                                                                                            NTiky Květák - Profil | Po 18.1.2016 14:09:21

                                                                                                            Heiko >> něco takového?

                                                                                                              NHeiko - Profil | Po 18.1.2016 14:02:03

                                                                                                              napada me, natahnout na dratene krmitko kousek duse z kola a experimentovat s otvory v ni. Mohlo by to simulovat uzavrene plastove ...

                                                                                                                NMartin M. - Profil | Po 18.1.2016 13:42:23

                                                                                                                Tiky Květák >> nezkousel, viz nize. Pro moje zjisteni by to bylo dostatecne, ale na film k nicemu.

                                                                                                                  NMartin M. - Profil | Po 18.1.2016 13:42:02

                                                                                                                  černásmrt >> asi vydrzelo, ale pouyzil jsem klasicke krmeni s klasickym zmacknutim, jak to delavam i jindy a uz to tak delavat nebudu :-)

                                                                                                                    NP!F - Profil | Po 18.1.2016 13:38:24

                                                                                                                    Martin M. >> hlavne by to chcelo tvrdé rovné dno.

                                                                                                                      Nčernásmrt - Profil | Po 18.1.2016 13:32:07

                                                                                                                      Pěknej kolotoč na začátku, až se mi z toho udělalo blbě :) Jinak věřím že kdyby se krmení pořádně zmáčklo vydrželo by až na dno.

                                                                                                                        NHeršvec - Profil | Po 18.1.2016 13:31:43

                                                                                                                        Kurňa...až se mi šiška zatočila.

                                                                                                                          NTiky Květák - Profil | Po 18.1.2016 13:30:36

                                                                                                                          Martin M. >> Informativní hodnota: K nezaplacení.. :) Pokoušel ses pak ještě natočit uzavřené plastové krmítko? (mimochodem co to bylo za krmení, jestli si to pamatuješ? )

                                                                                                                            NMartin M. - Profil | Po 18.1.2016 13:24:31

                                                                                                                            P!F >> ano, po tomto pokusu jsem to vzdal, potrebuji k tomu lepsi techniku, aby se to dalo pouzit ve "velkem" filmu.

                                                                                                                              NP!F - Profil | Po 18.1.2016 13:21:20

                                                                                                                              Martin M. - >> možno by to chcelo viac pokusov s rôzne silno namackanym krmivom.