Rybář z Brněnska ulovil 2,5 metrového sumce

Autor diskuse: Martin M. - Profil , 17.8.2014

rybomil - Profil | Po 18.8.2014 16:47:44

oprava : nakročeno k podezření z porušení zákona .....

    Kubalorenc - Profil | Po 18.8.2014 16:46:54

    rybomil >> to jsi teď napsal zcela vážně, s klidnou hlavou a jasnou myslí?

      rybomil - Profil | Po 18.8.2014 16:33:47

      kakr >> Samozřejmě se tím příslušný úřad státní správy zabývat bude. Orgány státní správy a samosprávy ( nevím jestli všechny, ale tady v okolí určitě ) dostaly pokyn, že se MUSÍ zabývat podněty ( česky řečeno i udáními ) a to i ANONYMNÍMI ! A tady je zjevně nakročeno k podezření zákona, případně prováděcí vyhlášky k výkonu rybářského práva a k porušení předpisů o ochraně živočichů proti týrání.
      Jméno pravděpodobného přestupce je známé, další osoby zjistit lze, případně lze dodatečně získat na vyžádání další důkazní materiály a výpovědi. Podle mě není v čem čekat na oznámení příslušnému orgánu k zahájení šetření, případně postoupení k jednání ve věci orgány činnými v trestním řízení. Jestli se to schodí nebo ne nelze předjímat, apriori ale takto uvažovat nelze, zejména pak osobami za výkon moci správní zodpovědnými.

      Hoši z jihomoravskýho svazu, děláte na nás roky dojem , jak to máte vše z hlediska předpisů, výkonu funkcí a práce RS docela fest ošéfovaný a když přijde na vcelku jasný případ, ejhle, vono to nějak jaksi jako nepude, bude problém. Pcheee, nenechte se vysmát že tu prezentujete kecičky vaší babičky. Až si přečtu jak ho RS projednala a dostal řádně po kulích, pak příšlušné další instituce projednávaly až pořešily taky, pak MOŽNÁ tomu uvěřím.
      Takže s chutí do toho.

        85 32 56 - Profil | Po 18.8.2014 15:26:48

        No že s neho urobia rizek alebo karbanátky:) ja by som to nejedol :(

          kakr - Profil | Po 18.8.2014 15:17:58

          Fishky >>
          Co blekotáš o hlášení, když budu mít průkaz a placku, tak tě požádám o předložení povolenky k lovu.
          Proč bych si tě měl nahrávat??
          "Papírek" je hlášení RS o přestupku a předává se příslušnému úřadu k projednání přestupku.

          edit - na Svitavě nemusím mít ani průkaz ani placku. Stačí mi průkaz hospodáře.

            Radunak - Profil | Po 18.8.2014 15:16:06

            geriatrix >> v naprostém pořádku :)))

              Fishky - Profil | Po 18.8.2014 15:14:01

              kakr >> takže kdybys mě potkal na Svitavě, jak ve velkém stylu podsekávám lipany a zrovna bys u sebe neměl takový papírek, tak by sis mě mohl nahrát na mobil, ale stejně by to nikdo neřešil, protože by nebyl papírek vyplněnej. To se mi líbí :)

                kakr - Profil | Po 18.8.2014 15:10:18

                rybomil >>
                Si fakt myslíš, že se úřad bude zabývat hlášením RS s odkazem na TV NOVA??
                Já ne.......shodí to ze stolu.Koho si na projednání přestupku předvolá - režiséra? kameramana?
                RS si může zdokumentovat věci u kterých byla přítomna, ne pohádku z televize.

                  tuzemak - Profil | Po 18.8.2014 15:09:10

                  Radunak >> já zažil pár,kdy musel zabíjet druhou,nebo sekerou mezi oči,ten sumec se měl o dosti líp než ty prasata....

                    Radunak - Profil | Po 18.8.2014 15:07:36

                    tuzemak >> byl,ale padl po první. Nemohu soudit..

                      rybomil - Profil | Po 18.8.2014 14:59:48

                      kakr - 18.8.2014 14:34:47 >> Karle, ta RS tam přeci musí napsat, který § kterýho předpisu jsi porušil a čím, případně další podrobnosti např. v přiloženém dokladu, fotodokumentaci, videozáznamu. Proč myslíš že např. Lipeńák a další RS si dokumentují ty prasárny u nich , pro potěšení, z legrace ?

                      jo a pokud komise, která řeší přestupky dojde k názoru, že je podezření ze spáchání TČ měla by to postoupit na příslušná místa k dalšímu šetření příslušných orgánů.

                        Kubalorenc - Profil | Po 18.8.2014 14:46:54

                        geriatrix >> hele, já tyhle pravidla nevymýšlel.

                          geriatrix - Profil | Po 18.8.2014 14:44:51

                          Kubalorenc >> pořídit si na každou kontrolu sekretářku, dnes je možná modernější asistentku. 8O), ale kuwa pěknou, když už, tak už.

                            geriatrix - Profil | Po 18.8.2014 14:42:59

                            Radunak >> No ahoj, a jedeeeeeeeeem....nanovo 8O)))))))))))))))
                            Psát už nebudu, svůj názor jsem sdelil,.,.,..,.,. ale číst určitě budu ;o) ať jsem vzdělanější !

                              Kubalorenc - Profil | Po 18.8.2014 14:38:54

                              kakr >> nemohl jsem nikde tohle oznámení najít a u sebe v práci je nemám. Dík za vložení, ať každej vidí, co musí RS ze zákona vyplnit.

                                Fishky - Profil | Po 18.8.2014 14:38:27

                                Kubalorenc >> Absurditu? :) nástražka kaput, sumec kaput, a borec hrdina v televizních novinách... nevím, přijde mi to normální :-)

                                  kakr - Profil | Po 18.8.2014 14:34:47

                                  Radunak >>
                                  Co se tu pořád mele o trestné činnosti?? Uvázání sumce je max. přestupek na úseku rybářství a ne trestný čin.
                                  RS by hlášení o přestupku mohla vyplnit následovně.....

                                    Kubalorenc - Profil | Po 18.8.2014 14:29:16

                                    Fishky >> malinko nesouhlasím. Svazu? A co i ti rybáři co přišli na čumendu a pokažde jim ho určitě musel vytáhnout z vody? Těm to bylo jedno všem asi. KOlem vody se děje prasáren.
                                    JInak nevím, ale řeší se tu uvazování a za chvíli budem řešit, že rybář napíchl nástražku za tlamičku, za hřbet a nedej bože ji prošil jehlou. Jakej je vlastně rozdíl mezi tím, když uvážeš velkýho sumce ( s tím že do něj neděláš žádnou díru ani nic podobnýho ) a tím, když uděláš z nástražky jehelníček? Která ryba je na tom hůř? Sumec protože je starší a větší a mělo by se s ním tudíž zacházet líp?
                                    Pak teda přechovávejme sumce tak, že je napíchnem za tlamu na trojhák a říkejme, že je to nástražka. Vidíš v tom celou tu absurditu, co se tady řeší?

                                      tuzemak - Profil | Po 18.8.2014 14:24:24

                                      Radunak >> tobě to patřilo,byl si někdy na domácí zabíjačce,když první patrona selže,nebo prostě neusmrtí čuníka?

                                        tuzemak - Profil | Po 18.8.2014 14:23:17

                                        Kubalorenc >> omluva,to nepatřilo tobě.o))