Rybář z Brněnska ulovil 2,5 metrového sumce

Autor diskuse: Martin M. - Profil , 17.8.2014

NRadunak - Profil | Po 18.8.2014 14:22:46

Kubalorenc >> to máš absolutní pravdu. Tam se spíš jen chtěl každý nacpat do záběru,bohužel :((.

    Ntuzemak - Profil | Po 18.8.2014 14:22:41

    Kubalorenc >> byl si někdy na domácí zabíjačce,když první patrona selže,nebo prostě neusmrtí čuníka?

      NFishky - Profil | Po 18.8.2014 14:22:14

      Kubalorenc >> Nejsem Chuck Norris a ani si na něj nehraju ani u vody - RS :) Nemám ani páru, zda RS může či nemůže tyhle věci řešit, či zda podobné přestupky vůbec někdo řeši, ale vím zcela jistě, že podobných případů je stále víc - a to není dobře a mělo by se to řešit. Spíš mě překvapuje, že i na toto téma je debata - a vesměs to nikam nevede :) Přitom by nám všem mělo být jasné, že to správné není - a trestat se to musí. Otázkou je jak? Ono všechno jde, když se ví jak na to - když se ví která páčka a tohle ví lidé, co se tím zabívají. Nejsem ani policista, ani soudce, ani RS, ani nemakám na svazu, nevidím do toho, ale je mi jasné (asi jako každému zde), že to je čuňárna a mělo by se to řešit... proč se podobné věci neřeší? No asi proto, že ryby jsou pro svaz až na posledním místě.

        NKubalorenc - Profil | Po 18.8.2014 14:15:59

        Radunak >> hele, pozdě bycha honiti. Když už to chtěl někdo řešit, tak se to mělo řešit hned. Tohle vidělo minimálně 100 rybářů, možná víc. Vím jak to chodí, když se uloví takovej velikán. Sjedou se čumilové z celého okolí. Očividně to ale nikdo řešit nechtěl a teď se to zase akorát rozmazává tady aby řeč nestála. Kdokoliv z těch co to viděli měl možnost zavolat RS, hospodáře, policii. Udělal někdo něco? Očividně ne.
        Edit: MP mají pravomoci jen v jím přiděleném území ( většinou je to katastr města ). mimo nee.

          NRadunak - Profil | Po 18.8.2014 14:12:22

          Kubalorenc >> samozřejmě naneštěstí.... Bohužel. A městská s tím nic nezmůže? Vždyť nás taky kontrolují.

            NRadunak - Profil | Po 18.8.2014 14:11:11

            A souhlasím s Fishky.. Ať profi,nebo dobrovolná RS by si měla umět poradit podle mého. Od toho je tady máme. Nehanim její práci a kor v tomhle případě,kdy o tom mluví celá ČR by se jméno lovce pampaliniho dalo s přehledem sehnat. Třeba se pletu a melu blbosti,ale mělo by to zpětně fungovat.

              NKubalorenc - Profil | Po 18.8.2014 14:10:29

              Radunak >> tak hlavní důvod je ten že srovnávat policii a RS je jako srovnávat hrušky a jabka. Oboje ovoce, ale každý je jiný......
              Prostě RS nemá ani zdaleka takové pravomoce jako policie. Naštěstí, nebo naneštěstí? to ať si posoudí každej sám.

                NRadunak - Profil | Po 18.8.2014 14:03:52

                Kubalorenc >> v pohodě. Já to pochopil. Ale osobně znám dokonce i tu černou RS a i tu bílou. Jinak pokud to nejde řešit zpětně,je to postavené na hlavu. Rs je jakoby policie vod. Když někde ukážou trestnou činnost hajzla z průmyslové kamery,tak si pro něj policie taky jde třeba druhý den,jelikož jim TV dala důkaz. Tak proč to nejde tady? Stejný důkaz.....

                  NKubalorenc - Profil | Po 18.8.2014 14:02:00

                  Fishky >> já ti říkám jak to je pro RS. To že na tebe může někdo podat trastní oznámení je věc druhá, ale to už se tady všeci nemusí hloupě vymlouvat na RS a můžou konat sami. Jsou právě ve stejné pozici jako zmiňovaná RS.
                  A jestli víš jak to udělat aby to mohla řešit RS zpětně, tak sem s tím.

                    NStarc55 - Profil | Po 18.8.2014 14:00:55

                    Existuje i zákon o ochraně zvířat.

                      NFishky - Profil | Po 18.8.2014 13:29:52

                      Kubalorenc >> No nevím, jak jinak by se měly přestupky řešit, než že zpětně, resp. jinými slovy - můžu jít pytlačit a když mě někdo natočí v lednu chytat candáty, nebo v prosinci podsekávat na zimovišti, tak o papíry stejně nepřijdu, páč RS mi nic nemůže... To je dobrý :)))

                        NKubalorenc - Profil | Po 18.8.2014 13:27:53

                        Radunak >> já to na tvou adresu a ani ryby domácí nemyslel nijak špatně. Jen mě strašně štve, jak tady polovina huláká, jak si RS dělá co chce a překračují svoje meze a druhá že zase nic ve zcela "jasných" případech nedělají. Ono to totiž ne všechno je vždycky černo - bílé. Víš kolikrát prostě nic udělat nejde i když by si strašně chtěl.

                          NRadunak - Profil | Po 18.8.2014 13:25:25

                          Kubalorenc >> tak tím pádem se omlouvám RS a přeji úspěšný boj s větrnými mlýny..

                            NKubalorenc - Profil | Po 18.8.2014 13:22:45

                            Radunak >> Pro RS? Ani omylem. RS má přesně stanovené postupy, jak a co má a musí dělat při zjištění přestupku. A k tomu potřebuje jednak pachatele přestupku a druhak údaje, které je povinna hned na místě s pachatelem sepsat. Jak by asi tohle dělala na základě reportáže v televizi? Třeba že by jako jméno napsala Pán z reportáže v televizi? A jako datum narození třeba datum vysílání? OPravdu si myslím, že takto zpětně by to neměla řešit RS.

                              NRadunak - Profil | Po 18.8.2014 13:15:06

                              Kubalorenc >> a ono se nedá použít jako důkaz toto průkazné video?

                                NKubalorenc - Profil | Po 18.8.2014 13:10:00

                                Radunak >> A co má podle teď RS dělat? Pokud nebyla přítomná na místě a nechytila ho za ruku? Rád se enchám poučit. Je vidět, že problematiku spolu s Ryba domácí dobře znáte, tak snad někdo z Vás ten návod jak postupovat napíše.

                                  NRadunak - Profil | Po 18.8.2014 12:54:50

                                  ryba domácí >> absolutní souhlas pane kolego. Do posledního slova!! A pak se tady může RS hájit,jak chce. Jasně zdokumentované dobytkovo chování.

                                    NJarda Š. - Profil | Po 18.8.2014 12:53:07

                                    geriatrix >> Dle mého lze sumce považovat za škodlivou rybu, jen když je neuváženě vysazen do takové vody, kam přirozeně nepatří. Pokud se rybář rozhodl toho sumce si ponechat, je to jeho věc, ovšem vyvazování je způsob uchovávání ryb, který RŘ zakazuje.

                                      NRadunak - Profil | Po 18.8.2014 12:51:08

                                      geriatrix >> ahoj pane kolego. Jak je? Opět jsem musel na adresu lovce a jeho paní vzkázat facku :)). Jako minule :))

                                        Nryba domácí - Profil | Po 18.8.2014 12:41:16

                                        geriatrix >> Mě je třeba úplně jedno jestli ho vzal nebo ne, ale za tyhle opičárny kolem měl být bez papírů. A pokud nebude bez papírů (jakože je jasný že ne), tak může jít celá RS tam kde končí záda. Je tady zdokumentovaný přestupek a tečka. Buzerovat za kraviny, bivaky(nevlastním), spaní u prutů atd. to jo, to by jim šlo.
                                        A nebo je tady druhá možnost. Ta pravděpodobnější a skoro jistá. O ryby jako takové tady vůbec nejde.
                                        P.S. Já toleruju v podstatě cokoliv, je mi jedno jestli někdo chytá po půlnoci, nahodí a spí nebo není u prutů - jeho věc. Ale takhle debilně se chovat k rybě a ještě si pozvat TV to může zase jen debil.