Rybář z Brněnska ulovil 2,5 metrového sumce

Autor diskuse: Martin M. - Profil , 17.8.2014

NMalda512 - Profil | St 20.8.2014 11:19:22

že se tady nervujete. je to brněnská organizace která si má v tomto udělat pořádek. pokud po shlédnutí reportáže mistní osazenstvo MO nebude nic dělat tak si bude každej dement uvazovat ryby a ještě se s nimi chlubit v TV novinách. Asi začnu uvazovat kapry. Co mi kdo může když se tohole děje legálně .

    NFishky - Profil | St 20.8.2014 10:59:01

    Kubalorenc >> psal jsem plůdek, ne jikry. Mimo to, kdyby v tom revíru MO uvážlivě hospodařilo, nebyl by majoritní rybou sumec - to ale současně neznamená, že je důvod k tomu ho vymlátit, pak budeš mít ve vodě totální 0.

      NKubalorenc - Profil | St 20.8.2014 10:46:42

      Fishky >> To ano, akorát že sumec stojí na vrcholu vodního potravního řetězce ( nepočítám člověka ) a v některých vodách nechytíš na rousňáka nic jinýho než sumce kolem 25 - 50 cm. Někde je jich opravdu hodně. A třeba u sumce okoun jikry nevyžere, když si sumec jako jedna z mála ryb hnízdo hlídá. Ale je to voda od vody.

        NKubalorenc - Profil | St 20.8.2014 10:44:00

        Zajda >> kapr je prostě z možnách použitelných ryb největší a udělá největší práci ve vodě. Tak asi proto. NAvíc nejvíc záběrů přišlo právě na kapra i když byl třeba jen na dvou prutech z deseti.
        A navíc nějak nevidím rozdíl nezi tím jestli napíchneš kapra nebo jinej druh. Prostě ryba jako ryba.

          NFishky - Profil | St 20.8.2014 10:25:23

          Kubalorenc >> Lín je taky pěknej hajzlík, tím jak ryje kalí vodu a sinicím se tak dostává víc potravy a pak se musí voda i vápnit. Okoun je taky pěkná bestie, ten je schopný vymlátit jiným rybám plůdek do mrtě a štika, no štika ta je taková svině, že ta se žere i mezi sebou. Víš, v přírodě to tak už prostě chodí, jeden žere druhého a tím je zachována rovnováha mezi druhy. Jen člověk se mezi ně sere a pak rovnováha padá.

            NZajda - Profil | St 20.8.2014 10:19:42

            Kubalorenc >> A proč teda nedá nástražku jinou rybu než kapra, když jsou skoro od těch sumců vyžraní?:-(

              NRadunak - Profil | St 20.8.2014 10:12:59

              Kubalorenc >> jasný,o tom žádná. Je to zrout,ale to bylo myšleno na tři takové kapry denně,což je pak cca 2.5tuny za rok. Samozřejmě že v malé vodě udělá paseku nevídanou a zhltne vše,co mu padne před vousy.

                NKubalorenc - Profil | St 20.8.2014 10:00:19

                Radunak >> Ty si z toho děláš prdel, ale spočítej si, že taková ryba opravdu každej týden ty 2-3kg ryb spořádá. A je úplně jedno, jestli je to kapr, lín, bílá ryba nebo cokoliv jinýho.
                ročně ti kliodně spořádá víc jak 100 kg ryb a kapři na jeho jídelníčku ani omylem nechybí. Spolkne to na co narazí. Kamarád teď vytáhl sumce 160 cm a jako nástražní " rybku " měl kapra 48cm.
                Dalšího vytáhli na kapra 43 cm. Podle mě to není vůbec vybíravá ryba a ráda si toho kapra dopřeje.
                Třeba u revíru typu 150ha + to nebude tak znatelný problém, ale věřím že na menších vodách dokáže pár sumců nad 160 udělat pěknou paseku. Z vlastní zkušenosti vím jak na vodě vymizely všechny plotice 20 cm + a vymizeli i všichni líni. Teď když chytíš plotici 15 cm tak je opravdu velká.

                  NRadunak - Profil | St 20.8.2014 9:40:38

                  Fishky >> exkluzivní reportáž vám přinese jen naše zpravodajství :))))

                    NFishky - Profil | St 20.8.2014 9:38:34

                    En_riko >> sekyrkou po hlavě mu nedali, páč ho šetrně pustili. Paní karbenátková za to následně pana topinku hodinu honila se sekyrkou, ale to bude k vidění až v černých ovcích (taktéž na nově).

                      NRadunak - Profil | St 20.8.2014 9:29:44

                      afjee >> přesně tak :)). Málo vysazujou :))) a chudák vousatý pak trpí hlady :)))

                        Nafjee - Profil | St 20.8.2014 9:20:53

                        Radunak >> To je slušná cifra. V té vodě nemůže nic plavat )

                          NRadunak - Profil | St 20.8.2014 9:17:12

                          afjee >> a za rok je to 1095 kapru. Jeden cca v této velikosti 2kg? Tak to je dobra statistika na jednoho fouse :))

                            Nafjee - Profil | St 20.8.2014 9:11:19

                            En_riko >> S tím přemnožením sumce na Dyji 7 a Dyji 5 máš pravdu. Kolik jsi jich tam chytil? Nemusíš přesně, stačí přibližně.

                            Jinak tři kapři denně rozesmáli, votomnic .)) A druhý den další 3? ))

                              NRadunak - Profil | St 20.8.2014 9:05:53

                              1Mara >> protože má kolem pasu metr a než je do sebe pošle,tak je řádně premeri a změří množství tuku :)))

                                N1Mara - Profil | St 20.8.2014 9:01:26

                                Radunak >> A ještě dva, nebo tři denně okolo 50cm ? :-))))

                                  NRadunak - Profil | St 20.8.2014 8:46:08

                                  En_riko >> tak s přemnožením a polykáním kapře jsi tomu nandal korunu... Přečtěte si pane kolego,že potravou sumce není jen kapř....

                                    NSupina-Petr - Profil | St 20.8.2014 8:03:57

                                    Zajda >> samozřejmě :O)....

                                      NZajda - Profil | St 20.8.2014 7:50:54

                                      Supina-Petr >> Psali to na Mrku, že?:-)

                                        NSupina-Petr - Profil | St 20.8.2014 7:44:14

                                        PRO REJPALY-každá trofejní ryba patří zpět do vody