Chicago jde do války s asijským kaprem (tolstolobikem)
Diskuse k bleskovce Chicago jde do války s asijským kaprem (tolstolobikem)
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
Nsumec 1950 - Profil | Čt 27.2.2014 18:00:35
Nfotojakes - Profil | Čt 27.2.2014 16:16:43
Nfotojakes - Profil | Čt 27.2.2014 15:34:11
NMAXXSKATER - Profil | Čt 27.2.2014 15:21:59
Nsumec 1950 - Profil | Čt 27.2.2014 8:56:39
NMAXXSKATER - Profil | Čt 27.2.2014 8:43:03
Nsumec 1950 - Profil | Čt 27.2.2014 8:38:37
NMAXXSKATER - Profil | Čt 27.2.2014 8:33:41
NVybliz - Profil | St 26.2.2014 21:47:19
Nnofish - Profil | St 26.2.2014 21:19:44
Podle mě jsou tu zbyteční. Stejně jako v některých vodách kapři. Ale co, já nerozhoduju...
Nnofish - Profil | St 26.2.2014 21:18:43
NMichalU - Profil | St 26.2.2014 21:10:49
Nsupinna - Profil | St 26.2.2014 21:10:14
Nfotojakes - Profil | St 26.2.2014 21:08:54
Nkritik - Profil | St 26.2.2014 21:08:46
Nnofish - Profil | St 26.2.2014 21:01:31
Ale takové amury v takovém množství jsme pak už snad ani neviděl.
Nnofish - Profil | St 26.2.2014 20:58:57
Nfotojakes - Profil | St 26.2.2014 20:50:48
Nkritik - Profil | St 26.2.2014 20:50:11
Při vláčení, kdy jedeš pěkně pomalu a bez pohnutí se s elektromotorem se dostaneš i mezi ně, několikrát se za mnou pěknou chvíli vlnil kus +. 120 cm a filtroval zelenou řasu, kterou jsem rozjel vrtulí... Přesně jako v čelistech .o).
Amury jsem nikdy, opravdu nikdy takhle táhnout neviděl.....
Ono se stačí podívat dolů z hráze, však víš kde.... taky stáda, tolstojů. Občas se o některého při hlubince otřeš pletenkou, vobler jde moc hluboko na podseknutí. Kus 25+ jsem ale za triko už viděl. Velmi pochybuji o tom, že několik málo km níž je amur přemnožený a chová se stejně, jako tolstolobik nahoře......
Tím ovšem nijak nezpochybňuji tvůj názor, pouze se snažím diskutovat.
Nfotojakes - Profil | St 26.2.2014 20:50:00
Nnofish - Profil | St 26.2.2014 20:42:23
Ale pořád se bavíme na teoretické úrovni. Kdyby se náhodou ty ryby chtěly vytřít. Osobně prostě douám, že se to tu u nás nezačne vytírat. Ale i tak by nebylo od věci, kdyby byla vyjímka pro produkci, nebo jen malé nádrže, co se dají prokazatelně slovit a jinak šlus, žádní amuři. Tolstolobika už nesype snad nikdo.
NMichalU - Profil | St 26.2.2014 20:40:34
Nfotojakes - Profil | St 26.2.2014 20:38:25
Edit: zas tak se nevznáší, pokud je v nehybné vodě, pomalu klesá:-)
Nsumec 1950 - Profil | St 26.2.2014 20:38:13
Nsumec 1950 - Profil | St 26.2.2014 20:34:51
Nmarmyš - Profil | St 26.2.2014 20:33:22
NMAXXSKATER - Profil | St 26.2.2014 20:29:26
NMAXXSKATER - Profil | St 26.2.2014 20:22:16
Nfotojakes - Profil | St 26.2.2014 20:18:47
Nfotojakes - Profil | St 26.2.2014 20:14:22
NMichalU - Profil | St 26.2.2014 20:01:06
NTWIN 69 - Profil | St 26.2.2014 19:46:36
NMAXXSKATER - Profil | St 26.2.2014 19:43:03
Zatím to u nás není takový problém, který mají v zahraničí, kde se jim tyhle ryby můžou i sami přirozeně rozmnožovat, což u nás nebylo za těch X desítek let, co je tady máme, zaznamenáno. Sice už pár zvěstí bylo, že se přirozeně vytřou, ale šlo o mýlku - třeba o malé střevličky východní, které se tu třou i 3x do roka.
Jak řekl Nofish, tak bych u nás taky viděl větší problémy, než je vlastně monitorovaný stav amurů a tolstolobiků v našich svazových vodách.
Nnofish - Profil | St 26.2.2014 19:33:52
Já jsem právě docela dost přesvědčen, že vliv na dobu (a to je u přirozeného) má taky průběh toho roku. Teplý podzim, krátká zima, brzký nástup jara - i to udělá svoje.
NDenny - Profil | St 26.2.2014 19:33:10
Nfotojakes - Profil | St 26.2.2014 19:30:36
Nnofish - Profil | St 26.2.2014 19:24:51
Nic víc s tím nikdo neudělá. Já je taky zrovna nemusím, ale jsou větší problémy než amuři. Třeba kapr všude, v jakémkoli množství...
Nsumec 1950 - Profil | St 26.2.2014 19:21:33
NTWIN 69 - Profil | St 26.2.2014 19:19:33
Nnofish - Profil | St 26.2.2014 19:08:54
Tohle nemá cenu. Protože myslím, že jak je to s tou škodlivostí už bylo párkrát slušně vysvětleno.
Jen tě upozorním, že ta část amurů, co jde na revíry, je jen procento, možná jen promile, toho co "vyleze z líhně". Takže o byznysu to asi fakt nebude.
Nsumec 1950 - Profil | St 26.2.2014 18:59:16
Nnofish - Profil | St 26.2.2014 18:56:25
Nikdy neříkej nikdy, ale u nás snad ne. Zatím co jsem vždycky slyšel o vytřeném amurovi, tak to byli takoví ti amurci, co se vytírají i 3x do roka :-)
Nkakr - Profil | St 26.2.2014 18:50:02
Před pár roky přiběhli rybolovci s tím, že se jim na rybníku vytřeli amuři, ať se jdeme kouknout.
Jednalo se o střevličku východní.....
Nfotojakes - Profil | St 26.2.2014 18:46:02
nasvědčovali tomu, že by nebylo až tak nereálné. Ty teplotní podmínky byly srovnatelné s tím jak jsem topil amurům na líhni.
Krom teploty má na nemožnost přirozeného výtěru vliv i to, že dospívají v pokročilém věku a u amura jsou dospělé ryby kolem metru délky. Takových se u nás moc nedožije:-)
NJarda Š. - Profil | St 26.2.2014 18:45:02
NDenny - Profil | St 26.2.2014 18:43:54
http://www.youtube.com/watch?v=rPeg1tbBt0A
NDenny - Profil | St 26.2.2014 18:40:47
Nnofish - Profil | St 26.2.2014 18:36:59
Vytírají se v líhních a to ještě za pomoci umělého zvýšení teploty vody. JInak se jim nechce.
Jsou tam určité podmínky, které zatím naše podnebí v průběhu roku nesplňuje. Naštěstí.
NMrknato - Profil | St 26.2.2014 18:36:32
NDenny - Profil | St 26.2.2014 18:35:29
NJarda Š. - Profil | St 26.2.2014 18:32:00
NDenny - Profil | St 26.2.2014 18:31:57
NDenny - Profil | St 26.2.2014 18:28:49
Nnofish - Profil | St 26.2.2014 18:26:58
NJarda Š. - Profil | St 26.2.2014 18:24:53
Nfotojakes - Profil | St 26.2.2014 18:22:18
NDenny - Profil | St 26.2.2014 18:13:31
Nnahodil - Profil | St 26.2.2014 17:24:00
Nsumec 1950 - Profil | St 26.2.2014 17:01:58
NJarda Š. - Profil | St 26.2.2014 16:47:12
Kde to žije - všechna témata
18:09NLov pod jezem v letních vedrech? 2
17:46NPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 2
16:25NDivoký potočák nebo granulák? 63
15:07NRybáři vs ochránci přirody 86
13:52NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
13:24NDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
8:59NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
6:48NStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNHlídač slev eshopů 751
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Akční nabídky
JRC Rova 60" Brolly | SLEVA 50%Za 1.999 Kč
Defender Oval Brolly nabízí neuvěřitelně stabilní úkryt díky čtyřem zadním nosníkům spočívajícím na zemi a rozšířeným bočním křídlům poskytujícím dodatečnou ochranu před špatnými povětrnostními podmínkami.
JRC Naviják XTX 10000 | SLEVA 48%Za 1.499 Kč
Fantastický naviják s grafitovým tělem v kombinaci s opracovanou hliníkovou cívkou vede ke spolehlivému, ale lehkému navijáku. Super hladký černý design a červené detaily JRC jsou konečným doplňkem tohoto nádherného, ale silného navijáku! 3 různé velikosti: 6000, 8000 a 10000."
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme prodejnu
RS Fish rybářské potřeby s.r.o
Havířov - Město, Hlavní Třída 438/73












