Rybníky jsou špinavé a zakalené. Může za to byznys s kapry
Diskuse k bleskovce Rybníky jsou špinavé a zakalené. Může za to byznys s kapry
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
2x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
Šámik - Profil | Ne 11.8.2013 23:11:17
LudvaBrno - Profil | Ne 11.8.2013 22:54:39
Šámik - Profil | Ne 11.8.2013 22:21:50
nofish - Profil | Ne 11.8.2013 22:16:05
Ale 90% mrku by chcíplo hlady, protože je ryba kámoš a pouští se :-)))
Ale jo, máš pravdu. Mimochodem, řešili jsme kdysi plašení kachen. Nějaké "statické", něco k čemu by se jim nechtělo. Strašáci, natažená šňůra a tak. Nic nepomůže. Ony ty potvory jsou dost chytré. Ještě že je na podzim vždycky z velké části povraždí, kdo ví, co by se naučily za pár let...
Šámik - Profil | Ne 11.8.2013 22:12:35
nofish - Profil | Ne 11.8.2013 22:10:14
Šámik - Profil | Ne 11.8.2013 22:04:22
retrívr - Profil | Ne 11.8.2013 21:57:50
fotojakes - Profil | Čt 8.8.2013 17:38:30
Fishky - Profil | Čt 8.8.2013 16:55:34
fotojakes - Profil | Čt 8.8.2013 12:22:02
fotojakes - Profil | Čt 8.8.2013 12:11:39
Fishky - Profil | Čt 8.8.2013 12:05:58
Krl - Profil | Čt 8.8.2013 11:50:57
fotojakes - Profil | St 7.8.2013 23:45:33
Šámik - Profil | St 7.8.2013 23:36:09
nofish - Profil | St 7.8.2013 22:56:40
Zlatá kaprařina, té se drž, tam si maximálně ukopneš palec když vyběheš z bivaku při záběru :-)))
fotojakes - Profil | St 7.8.2013 17:15:49
Anýzový dědek - Profil | St 7.8.2013 16:34:23
Rybníky se hnojily od nepaměti a vápnily se také a přesto v nich byla voda čistá i když zakalená. Ale zdravotně závadná (tedy ke koupání) nebyla.A to ani za oněch rudých časů.
Jen vidím chybu v tom, že obce nejsou ochotny uvolnit peníze na odbahňování (to totiž vidět moc není a není ziskové jako třeba koupaliště)
Takže zkrátka co si rybáři neudělají svépomocně nebo za dotace, tak nemají.
Ten článek považuji za velmi účelový slint na téma jak omezovat rybáře a podpořit rozvoj turismu a cestování.
nofish - Profil | St 7.8.2013 16:09:15
Hele co kdyby to rybáři zase "hodili" na lesy čr, zemědělce a takové společosti? Že díky odlesňování je půda schopna vázat méně vody, přítoky jsou menší a tak nedochází k takové výměně jako kdysi? :-)))
Ale je vidět, že u vás neberou, jinak bys nebojoval na mrku s větrnými mrknatomlýny a radši šel na ryby :-)))
fotojakes - Profil | St 7.8.2013 15:37:13
Tento článek byl zřejmě na objednávku vytvořen, protože se rybníkáři nechtějí podřídit moderním evropským trendům a chtějí i nadále pokračovat v tradičním chovu ryb. Zbytek našeho zemědělství už EU a stát poslal do kolen a rybochov je to poslední co stojí na vlastních pevných nohách.
P!F - Profil | St 7.8.2013 14:24:41
Fakt je u vas povolene, respektive dovoluje majitel/najomca CHOVNEHO rybnika kupanie v nom? Osobne keby som bol na jeho mieste, tak kazdeho kupaniachtiveho poslem bleskom daleko - a verim tomu ze by to spravil aj kazdy chovatel ryb, nema ziadny zaujem o opalovacie kremy vo vode, zvireny kal a blato a kopu smeti naokolo co samozrejme po kupacoch ostane.
Mrknato - Profil | St 7.8.2013 13:48:36
Rybníky které ve svém okolí znám, jsou daleko více znečištěny zákalem a zápachem, než před cca 30-50 lety, současně se i smrskává biodiverzita. Čím to tedy je? To způsobují redaktoři na objednávku, aby mohli tepat chudáky rybníkáře?
(o)_(o) - Profil | St 7.8.2013 13:07:38
stilet - Profil | St 7.8.2013 10:42:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
fotojakes - Profil | St 7.8.2013 9:49:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Jediným argumentem je jen to koupání a úbytek živočišných druhů přímo v rybníce, žádné jiné negativní vlivy prostě nenajdeš, protože nejsou. Rybník není fabrika jak jsi poznamenal a z chovů, které u nás jsou je ten rybniční nejblíže přírodě. Drůbež, prasata ani krávy si neužívají tolik volnosti a přirozené potravy jako ti kapři. Pokud by se to organické zatížení dostalo v rybníce nad únosnou mez, která by mohla ovlivnit kvalitu vody v tocích pod hrází, dávno bys tam žádného živého kapra nemohl mít.
Kde to žije - všechna témata
19:49Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 3
18:09Lov pod jezem v letních vedrech? 2
16:25Divoký potočák nebo granulák? 63
15:07Rybáři vs ochránci přirody 86
13:52Zkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
13:24Diskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
8:59Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
8:21Poradna: Sumcařina 2574
6:48Staré Česke rybářské vybavení 399
StMedkovy rybníky Kroměříž 188
StBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StHlídač slev eshopů 751
Co je nového - všeobecné
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...










