MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Účty za povodně 2013: Rybáři přišli o 400 tisíc kilogramů ryb, patrně podraží i zelenina

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Goldy - ® Čt 13.6.2013 18:45:10
FSnevajs >> V té době kdy ses narodil,to byla nejlepší doba po roce 48 .Jak říkají, totalita..
N FSnevajs - ® Čt 13.6.2013 11:11:59
Goldy >> to mozna ano,ale z ovoce byli jen jabka a ze zeleniny brambroy a cesnek :)) a na vanoce pro nejrychlejsi banany :)) a v ESU fiky :))
N Goldy - ® Čt 13.6.2013 11:03:16
FSnevajs >> Byla krásná vonavá zelenina i ovoce.Ne jako dnes bez chutí a nahnilá.
N Chosé 2 - ® Čt 13.6.2013 9:53:53
Siven Polní >> Máš pravdu, my tu vodu posíláme Němcům, Rakušani zase Maďarům, ty Rumunům, nějakej ten ledovec se ještě rozpustí a nakonec Sibyla nebude daleko od pravdy a jednou se Země dostane zpět na počátek :-(
N Siven Polní - ® St 12.6.2013 11:21:25
Chosé 2 >> O tom žádná, ty lidi co tam už bydlí, lituju a chápu je. Nechápu ale ty, co se tam stěhují nebo staví. Kdyby šlo o sto či padesátiletý intervaly, tak neřeknu, ale díky různým "urychlovačům" vod a jisté změně klimatu (netvrdím, že člověkem způsobené) se to prostě bude dít častěji. A stane se to zase, to prostě čekat musí - buď tak, že by se ta voda přirozeně rozlila do jejich bydlišť a zpomalila, nebo tak, že holt ty hráze překoná nebo naruší a zaúřaduje si s ještě větší grácií. A když to naše hráze ustojí, tím hůř na tom budou Němci, Poláci nebo Maďaři. Tu vodu neošálíme, je smutný tomu věřit. Jen se zbytečně vyplavují domy na blbých místech a mizí biosféricky cenná pomezí vod a suché země. Není to dobrý ani pro lidi, ani pro obojživelníky, ryby a jiné živočichy, tu úrodnou půdu nevyjímaje. Všichni to víme, ale zítra už o tom mluvit nebudeme, protože voda opadne, někdo někoho flákne mačetou a narodí se šesterčata.
N Chosé 2 - ® St 12.6.2013 10:22:56
Siven Polní >> Těch obyčejných lidí, žijící léta v blízkosti vody je mi líto a vůbec jim jejich situaci nezávidím.Domek od nich nikdo nekoupí a na nový někde jinde, nebo byt prostě není a hypotéku už nedostanou nebo jí neutáhnou. Pozitivní na tom vidím třeba to, že se dokáží semknout a společně překonávat strasti, které jim příroda za přispění nás všech připravuje.
N Chosé 2 - ® St 12.6.2013 9:48:06
FSnevajs >> Glóbus pro zákazníky, ano to by šlo, o tom ostatním nemohu diskutovat při své více než třicetileté praxi v potravinářském oboru s rozumbradou, který sice neví, jak chutná gothaj nebo párek bez emulzí, ale jinak ví, jak to na trhu funguje. Asi jako ten odhad škod po povodních.
N Chosé 2 - ® St 12.6.2013 9:27:19
KóĎA >> Vybral jsi si pouze co se ti hodilo, však jo, veřejný web, ale ani trochu jsi se nedotknul obsahu bleskovky.
N tucnak11 - ® Út 11.6.2013 19:05:41
computerfish >> prominte sme mimo dyskuzi coto je troll
N computerfish - ® Út 11.6.2013 18:59:05
Bohužel na každé internetové diskuzi se vždy vyskytne nějaký TROLL Tady je to tucnak11.
N tucnak11 - ® Út 11.6.2013 18:27:39
Calex >> calex - 11.6.2013 17:49:26 >> kamarade život je svině
N Calex - ® Út 11.6.2013 17:49:26
tucnak11 >> no, to jsi dostal pěknou školičku. :-((
N tucnak11 - ® Út 11.6.2013 17:36:04
Calex >> Komouši mě poslaly abym nedělal burdel v polsku,byl jisem studentem vysoke školi obor kriminalni psyhologie jen se mi nelibila prakse přesluhovalisme nepřiteli lidu ja jisem odmitnul že to nejsou vrazy jen politycči vězni a potom byl vyjimečny stav tak stavkovalisme a vykopli naš ze školy kdo podepisal že souhlasi s vyjimečnym stavem tak ho přyjeli ja jisem jim žekl ač mi polibiou prdel tak na odhodne dostal jisem vyprask obuškama po hodidlach tyden nemohl jisem se postavit na nohy a strejda aby mě nezavžely bo jisem podpalil policejne auto s parhantama tak mě poslal do Československa ač se uklidni.Tak jisem tu zustal, jen nemohl jisem se zvyknout na te červene hvězdy co uvas byly na každem sloupě, jich bylo vice jak na nebi.Jen pivo to spravilo.mamku sem nesmil vidět 2 roky,jak přyjeli tak sme tak statou oplakovali že prolelisme krkem 10 butli čuča a 20 piv aš jisme nas...mamku ta se těšila namě a my jako dobytcy sme se naprali.
N Calex - ® Út 11.6.2013 17:19:06
tucnak11 >> Zdar, já teď říkám ,,dobře už bylo,,. Máš pravdu kámo, v 1981 u Vás bylo hodně zle. Vyjímečnej stav stojí vždycky za prd. Byl jsem v tý době na vojně coby bažant a byli jsme ,,určený,, že Vám půjdem ,,pomoct,,. Ještě že se nikam nešlo.
Před tím jsem byl několikrát na Visle a vím jak to u Vás vypadalo.......
Prosím Tě, ,,na převýchovu,, to znamená u Vás se oženit???
N tucnak11 - ® Út 11.6.2013 17:08:01
FSnevajs >> Kamarade je pravda že jak jisem přyjel v 1982 do Československa na převyhovu,to unas bylo uplně velke ho... tak tady mi přypadala Amerika co se jedna žradla obzvlašč hlastu čuča pivo to mě nemohli vykopnout s hospody,v Polsku byly listky na potraviny a hlast viš co to bylo za tragědje 1 litr gožalky na měsic na osobu a tady přyjedu a regaly se ohybaji i Polskou gožalkou ,no a cose jedna zeleniny tak v Polsce byl dostatek i za kryzy byli zemedelcy soukromi,tady zas velke ho.. co se jedna zeleniny,porek koupit to byl zazrak,mojej nevěsty mamka měla zahradku tak pěstovala .Takou kryzy jak jisem ja zažil tak tu nezažije nikdo doufam,Penize byly jen nebylo co koupit za ně jen na černym trhu a tam bylo všehno.jen drahe.Tak panove nebečmy a zeberemy sily udělame novou stranu,ČSSD,TOP-09,komouše a všehnou to bandu co ma prsty v ničeni tytou krasnou zem za jich 20 letej panovičnosti poslat Putinovy na Sybiř ač se nauči pracovat a ne hrapat v parlamenče a nebo čist noviny za naše prahy.
N FSnevajs - ® Út 11.6.2013 12:40:45
KóĎA >> asi tak ... a holt stoji vice jak ten spanelskej .... ale kdyz je lepsi nevidim duvod proc by nemohl byt drazsi ....

U nas v Pardubicich se necha zelenina i ovoce z CR bezne koupit ....

At zije Vaclav Klaus .... :))

Jen je treba si uvedomit ,ze cerstva jablka se tezko v CR daji v cervnu sehnat :)) tedy ty domaci :))

a jeste mala poznamka ,doporucuji Chosemu se kouknout na nejakej starej koumouskej film a omrknout co bylo za sortiment v ovoce-zelenina ,nebo jeste lepe masna :)))
N KóĎA - ® Út 11.6.2013 12:36:47
FSnevajs >> jasně, českej česnej je normálně k dostání. Akorát nesmí bejt člověk línej a brečet, kde se dá...
N FSnevajs - ® Út 11.6.2013 12:30:04
Chosé 2 >> já jsem spokojen moc s Globusem a je mi v celku putna jestli jim ceskej brambor ,nebo ze Spanelska ....
A az nekomu ten ceskej cesnek bude chybet ,urcite se objevi ... tak funguje trh :))
N KóĎA - ® Út 11.6.2013 12:19:12
Chosé 2 >> myslíš toho bolševika Komárka? Ten kterej byl moc bolševickej i pro svý soudruhy? Kterého poslali radit na Kubu? Velkého kamaráda Che Guevary (Sí, hemos fusilado, fusilamos y seguiremos fusilando)? Kterej prolezl všechny možné funkce v hospodářství systému, který zbankrotoval?

Jestli on je prototyp úspěšného ekonoma, tak díky Bohu za Klause...
N Chose - ® Út 11.6.2013 12:07:39
Uf,už jsem myslel že to tu komentuje jen stádo brečítek,odborářů a jiných skupin.
N RSA - ® Út 11.6.2013 11:49:49
Vincent >> opakování je matka moudrosti :-)
N axel82 - ® Út 11.6.2013 11:41:55
Vincent >> moje řeč.
N Vincent - ® Út 11.6.2013 11:32:11
Ty voe chlapi, to si furt musíte na něco stěžovat? Dejte se do sebe a starejte se sami, abyste se měli dobře, nikdo vám za smutný oči nic zadarmo nedá.. :-P
N Siven Polní - ® Po 10.6.2013 22:26:22
Chosé 2 >> Smutnou pravdu píšeš. Letos se už snad ani neřeší obvyklé tanečky okolo suchých polderů a absorpce vody krajinou.Fajn, stejně by byly na prdinec, známe... Prostě to ty hráze "skoro" ustály, tak je ještě upgradnem. A šup s vodou do Němec. A pěkně stavět pod hrází. Musím se útrpně usmívat, když slyším názory postižených obyvatel, že to nečekali. Chápu, že když tam léta bydlí, tak jsou z té povodně zoufalí, ale že to nečekají...? Ach, ta krátká paměť... A můžou to čekat zase. Ale kdo koupí NOVÝ dům v záplavové oblasti, je hlupák. A kdo ho schválí či prodá, je ha.zl... A kdo si myslí, že to vyřeší pouze hrázemi, je MINIMÁLNĚ - v lepším případě - ignorant, v tom horším gangster a nepřítel státu.
N Chosé 2 - ® Po 10.6.2013 21:52:51
Téměř v každém příspěvku zde se dá najít dávka reality.Domníval jsem se, že odhad škod po povodních může být, až jednotlivé pojišťovny obdrží od svých inspektorů skutečně zjištěné škody.
Vyřadí se ty co na tom zkusí parazitovat a ono ejhle, máme asi na misterstvech, takové finanční analytiky, kteří to zmáknou při přeletu zatopeného území.
To samé se týká ryb co zahubila povodeň. RS stejně dostane jakousi dorovnávací cenu, která bude na hony vzdálená tržním cenám.
To se tady celý rok diskutuje kolik toho povraždil Kormorán, Vydra, jak bobří hráze zatopují území atd...To je málo proti daňi moderní doby za zástavbu moderních domů s množstvím velikých střech a zámeckou dlažbou. Jsou vidět snad někde kolem silnic, příkopy které sváděly a hlavně zadržovaly vodu ? Dnes jsou na jejich místech např.vzhlednější chodníky,nebo cyklostezky.
Co se týká zeleniny, zejména kolem Mělníka je oblast drobných producentů, jejichž zeleninu však v prodejnách není vidět, akorát tak na tržištích.
Vidíte snad někdo v těch marketech, které tady zabraly dost zemědělské půdy i z jejich rozsáhlými asfaltovými parkovišti českou cibuli, česnek, jablka, rajčata,brambory, květák atd...?To akorát od drobných prodejců na tržišti.
Vždyť Woohoo to zde dobře nadnesl o volbách.Každej brečí a naříká, ale přijde jich k volbám polovina.
Přesně si pamatuji dobu, kdy Václava Klause, který se svým názorem pozvat sem zahraniční řetězce a vybudovat pro ně podmínky, abychom byli do deseti let v Evropě získal většinu voličstva v této zemi na rozdíl od tvrzení jeho zkušenějšího prognostického kolegy Waltra Komárka, který to viděl na dvacet let až třicet let s vlastní ekonomikou, průmyslem a zemědělstvím.
Ale, že je ta neviditelná ruka trhu setsakramentsky téměř všude vidět a hlavně cítit.
N tucnak11 - ® Po 10.6.2013 18:06:14
Zelenina podrožeje jaka přece v čechach se pěstuje řepku a solarni panele na ornej pudě je to hanba jak vlada mohla dovolit vubec cos takoveho udělat a povolit,nedej buh jak opravdu jaka kryza přyjde co se jedna obili a žradla tak pozdyhame tady hladem bo uš nejsme samostatni jak byvalo,Za tech 20 let demokrace zničili republiku banda ktera se dostala do vlady,herci,spěvaci,vekslacy a inny havěč,co si lide svolili tak to budou platit,2 -hy prezydent amnestě svojich sponzoru,Zeman 9 roku hlastal a potom se ukazal a šup je prezydentem ktery se krasně ukazal u kralovskich klenotach,s bolševikama nassaval den osvobozeni bolševikem a najeb.. přyšel a zneucčil kralovske klenoty.lidi proboha neječte a vezmete hole požente tou bandu zloději a tunelaži.A teras jim před volbami ta povoden krasně bodla,na lidskem neštěsti zbiraji body dobytcy slibuji ukazuji se všude promě je to na bluti hovaji se jak prostytutky a obzvašč druhy notoryk ve vladě pan učetni Kalosek.na jednou prahy ma před volbama jak by bylo pul rku povolbah tak by lide dostali kulove,kulove
N Turňa - ® Po 10.6.2013 17:29:03
unudle >> Nojo, ale v Asii, Africe a Americe se neurodilo, ceny potravin mají rapidně podražit, předpoklad je cca 25 - 40 %, hlady začneme pěstovat namísto anglického trávníku zase brambory a zeleninu, jako když jsem byl malý.
N unudle - ® Po 10.6.2013 17:22:37
Nevím jak ryby, ale šéf agrární komory v TV říkal, že postiženo u nás bude max. 2% zemědělské půdy, což je prý z pohledu ztrát zanedbatelné a navíc v zemích EU se letos počítá s velkou nadůrodou a ceny zeleniny by měly být nižší nežli normálně.
N Miki - ® Po 10.6.2013 16:54:42
Chlapi, nezoufejte. Slyšeli jste přeci Nečase, kterej se zamyslel a moudře pravil: "peníze na povodně máme a v případě potřeby jich uvolníme tolik, kolik bude třeba"..............a vy se něčeho bojíte:-)
N Woohooo - ® Po 10.6.2013 16:34:50
Co si lidi zvolili to mají ... jesli chce někdo nadavat tak ne na ty nahore ale na ty hovada co jim dali hlas a na ty co na volby prdej ...
N MAXXSKATER - ® Po 10.6.2013 16:31:57
Vůbec se mi to nezdá, že by už takhle brzy věděli přesný rozsah škod (v tomto případě hmotnost ryb) a navíc to doprovodíme klasicky, že zdraží zelenina a s ní i další věci ...
N ctvrtmile - ® Po 10.6.2013 16:29:19
Všecho by měli zdražit,a k tomu zvýšit daně...ať se zas někteří maj...
N Kreja - ® Po 10.6.2013 15:52:27
a hned je třeba napsat negativní zprávu že možná zelenina zdrahne - takovejch keců už jsme za poslední roky slyšeli a ona nezdraží - jako kdybychom neměli už tak dost špatných zpráv
N aleš vavřina - ® Po 10.6.2013 14:19:54
..... „Uhynulo zhruba 400 tisíc kilogramů ryb a patnáct set kusů drůbeže, a to zejména v jižních a středních Čechách,“ doplnil Bendl. ... - ač jsem z oboru, tak větší stupiditu jsem už dlouho neslyšel. Absolutně nechápu, kde tak rychle vzali povodněmi "postižení" relevantní a pravdivé údaje. Škody lze vyčíslit na nějakých speciálních chovných zařízeních - např. pstruhárny. Na rybníce se jedná o jasnou spekulaci - a navíc pochybuju, že v čase povodní by někdo povolil "vypouštět rybník na plný koule. (jinak to nelze s výlovem stihnout - a to jen malé nádrže, kde se 4000q pomalu naškrabává." Tak u toho bych chtěl být. Jsem zvědav, kdo z rybníkářských producentů bude škody uplatňovat. Tip mám, tak uvidíme.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNOVINKA 2017 Sedačka Thunder Brown

Za 1.790
Pokud se přihlásíte dosáhnete na další bonus v podobě 3% dodáme za zaváděcí cenu do 24 hodin bez poštovného a balného.Sedačka nejen pro rybáře s prodlouženou opěrkou zad a silným polstrováním pro

akce, rybareniDaiwa Crosscast X 5500

Za 3.575
Daiwa za skvělou cenu. Převody zajišťuje šnekový hřídel pro perfektní uložení vlasce. Díky převodovému poměru 5,1:1 je tento naviják ideální pro daleké vyvážky i nahazování

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské Centrum Olomouc Rybářské Centrum Olomouc

Olomouc, Pasteurova 8a