Ochránci jásají, rybáři pláčou. Na Valašsku přibývá vyder
Diskuse k bleskovce Ochránci jásají, rybáři pláčou. Na Valašsku přibývá vyder
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
Nnofish - Profil | Čt 14.3.2013 18:55:24
NRavachol - Profil | Čt 14.3.2013 18:44:32
Ale fakt se nechci opakovat - to si to tady muzem vyvracet navzajem - maj teritorium, nemaj, videl jsem jich x pohromade, tim padem teritorium nemaj a je to hotova vec..
Uf...Proste ta pointa mela byt opet takova, ze tak kde hospodari clovek s zelezama, brokovnici a jedem nikdy zadnyho dlouhodobe rozumnyho vysledku nedosahne.
Ale uz to fakt z moji strany utnu - proste na to ma kazdej svuj nevyvratitelnej nazor a ani jsem nemel v umyslu dosahnout nejakyho reseni :) čus a dik za nazor
Nnofish - Profil | Čt 14.3.2013 18:29:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Ono tady jde tak trošku i o to, že "zelenomozkové" rádi argumentují tím co bylo, kde co žilo a rostlo. Ale zapomínají na jednu zásadní věc. Vzít v úvahu i tu krajinu a její změny, které jsou místy docela radikální.
NDrozďák - Profil | Čt 14.3.2013 18:24:46
NRavachol - Profil | Čt 14.3.2013 18:11:51
Me jde jen o to, ze bych proste tech zvirecich druhu v huste osidleny Čr rád videl co nejvíc a jsem ochoten tomu dát i něco ze svý kapsy (napriklad ze ac je to problem myslivcu, obalim si ty jablone na zahrade pletivem na vlastni naklady). A fakt si myslim ze 2000 vyder v republice neni zadnej duvod k panice a vystavovani parte rybim populacim Howgh.
NDrozďák - Profil | Čt 14.3.2013 18:01:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Jen trochu reality do těch načtených údajů:
1. chování vydry je chováním jakéhokoliv jiného zvířete/predátora, který nikdy nebude vynakládat zbytečně velké množství energie, když k tomu nebude nucen. Když budeš několikrát za rok sypat do jedné tůně duháky a budou v té lokalitě vydry, bude u té jedné tůně navalená dokud bude mít co žrát a dokud jí celou nevyžere.
2. teritoriální chování je chiméra. Když vypustíš na 20km revíru 10 párů, přičemž únosné jsou i tabulkově cca 2, tak vydry prošmejdí celý revír, vyžerou co se dá a pak buď chcípnou hlady (hlavně mladší jedinci), anebo odtáhnou jinam, je li v dosahu rozumná vodoteč, kde pokračují v započatém díle.
S vydrou se to zkrátka přehání za rozumný rámec, stejně jako s volavkou, kormoránem, bobrem atd. vyvážený biotop je sice rozumný argument a určitě to chceme všichni, ale rozhodně není rybář ten, který by ho významně narušoval. Narušují ho právě a jen pseudozelení imbecilové, kteří v rámci propagace trendu podpory vodních predátorů dlabou na lokální podmínky a serou svoje vydry kam se dá v počtech, které jsou naprosto nonsens.
Protože mají na zřeteli jen jedno zvíře a absolutně ignorují způsobené kolaterální škody. Pakliže kripl ohánějící se zelenou nacpe vydry na tok v počtu takovém, že vyhubí např.původní populaci lipana v dané lokalitě (to je běžný jev), nezaslouží než vyvěsit za žebro na hák. S ekologií a ochranou životního prostředí tato činnost nemá společného nic, ba naopak. Mám dojem, že podobných božích hovádek je v ekokomunitě nezdravě mnoho. Tím neříkám, že jsou takoví všichni a čest vyjímkám.
Nrybomil - Profil | Čt 14.3.2013 17:57:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
" citů", že mají být vlastně rádi, když jim vydřičky zlikvidujou při každý noční práci za 3 hodiny 5 - 7 kaprů mezi 4,5 - 7 kg , co měli připravený k výtěru . Řekni jim , že je vlastně mají mít rádi, když je celou dlouhou dobu opečovávali.
Možná neskončíš v tý sádce :§))) Ale jinak v poho.
Jsem měl se strejcem před cca 40 lety v rybníku 220 kaprů, hafo línů a nějaký další fišle, včetně dravců. Tehdy byla jiná doba a 1 vydra na 50 km a i tak si ten " dobře " osazený rybník našla, že tam nezbylo nic, protože to co nesežrala, neporanila, zůstalo někde na mělčině a přimrzlo k ledu. Další zimu to zvopakovala. tuze se jí tam líbilo. Byla pěkně vopatrná, několikery železa tam byly tak dlouho, až prasklo pero.
Měla smolíka, bo tak dlouho chodila, až se chytla, vydrák jako poleno. Nic neroste do nebe.......a byl dlouhý roky klídek, pro tetku límec a čepice.Každej věděl prd že má vydrovku.
NRavachol - Profil | Čt 14.3.2013 17:48:33
Kazdopadne dik za nazory a peknej zbytek dne :)
NRavachol - Profil | Čt 14.3.2013 17:32:27
Nrybomil - Profil | Čt 14.3.2013 17:28:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Stejně jako principielně odmítám, když si celý život poctivě platím zdravotní a sociální pojištění, mám tedy být v daném rozsahu " pojištěn " a ne že když konečně potřebuji, musím platit reg. poplatky, pobyt v lůžkové části, doplatky za zdr. potřeby a léky, práci lékařů aj. A ještě s odůvodněním nějakého ministra, který vystudoval právě za prachy z mých daní něco jako že jsem vůbec nic pro své zdraví neudělal.
Trochu podivné přirovnání, ale když něco má být v pravomoci státu a stát o tom rozhoduje a podmínky stanovuje, tak nechť to je se vším všudy a řádně, a ne že někdo udělá tlustou čáru a lehounce to přehraje na jiné.
Můj názor je ten, že když je něco přemnožený, má se to zregulovat, na přírodu moc nespolíhat. Nebo to s kormoši a vydrami dopadne jak s potkany a kunami.Těch je taky 7 zadelí.
NRavachol - Profil | Čt 14.3.2013 17:17:03
NPepé - Vsetín - Profil | Čt 14.3.2013 17:11:32
Můj otec, čerstvý šedesátník, vydru viděl jednou co by klučina. Dnes nám občas běhávají pod okny podél plotu...
Netvrdím, že je třeba je zabíjet, ale jednoznačně bych je přemístil do jiné lokality (klidně za hranice, tam, kde kdysy byly hojně a dnes nejsou), protože jinak budou místní vody do pár let úplně zdecimované.
Začaly to kdysi povodně, potom naopak velmi suché roky, kdy nám prakticky vyschly veškeré kapiláry, pak dosedla hejna volavek, později se přidali kormoráni a teď to uzavírají desítky vyder na celém povodí jak vsetínské, tak rožnovské Bečvy včetně přítoků.
Foťme si ryby, protože s takovou nám víc než fotky nezbudou!
Nnofish - Profil | Čt 14.3.2013 17:06:02
K vydrám se nemá cenu vyjadřovat. Byly tu a budou. Jen se chovat rozumně aby to nedopadlo jak s kormoránem, ale taky aby vydry nezmizely nadobro.
Nretrívr - Profil | Čt 14.3.2013 17:00:42
NRavachol - Profil | Čt 14.3.2013 16:49:57
Nretrívr - Profil | Čt 14.3.2013 16:42:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Kde to žije - všechna témata
20:54NNepromokavá bunda na boat a brození 66
20:21NATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
19:44NLabe fishing store 18
19:39NStaré Česke rybářské vybavení 392
19:20NŽermanky a bivakovani 4
16:04NPoradna: Sumcařina 2570
15:47NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
15:41NRybáři vs ochránci přirody 42
15:23NZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
11:21NKurz Teo Daška pro Otoše 301
11:20NVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
10:01NJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeNHlídač slev eshopů 750
NeNPivo- craft beer 691
NeNDo Stříbrného rybníku v Hradci Králové vypustili další candáty. Pomůžou proti sinicím (Bleskovka) 12
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
NOVINKA na CHYTIL.cz - plovoucí kouřové boiliesZa 179 Kč
Plovoucí boilies SMOKE POP-UP o pr. 15 mm, které po dopadu do vody okamžitě vytváří silný kouřový, mrakující efekt. Ten funguje jako vizuální magnet a dokáže pracovat až 24 hodin. 3 barvy - 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
CHYTIL.cz Tyčová bojka 5mZa 990 Kč
Tyčová bojka šroubovací 5 m - pevné nerezové závity. Spodní část bójky je zakončena odolnou nerezovou karabinou. Lze zakoupit i náhradní díl 1 m. NOVINKA! Více info na chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....









