V českých rybnících je 200 milionů tun bahna
Diskuse k bleskovce V českých rybnících je 200 milionů tun bahna
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
0x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
nofish - Profil | Po 4.2.2013 21:58:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Víš čemu se tak v rybařině řííká? Tomu extenzivní chov? Nasypat ryby a třeba za 5 let výlov. Tak se prostě hospodařilo kdysi. Před pár set lety. Skoro bez zásahů člověka. Ale to se na poli taky produkovalo na hektar 5x méně pšenice...
Kde se za podlední roky zvýšil hektarový výlovek? Ses zbláznil? Myslíš, že si předtím někdo dovolil dělat produkci jen na 50%? Ta produkce se zvýšila, ale před pár desítkami (stovkou) let. Ale to se začaly ve velkém chovat kuřata.
Člověče zas neblbni. Jinak, ano, jsou i mimoprodukční funkce rybníků. Ale Víš co je prdel? Já ti řeknu jedu věc. To slovo se skládá z "mimo" a "produkční". Jestliže se nebude dostatečně produkovat, musí se to zase dotovat. Majitelé těch firem se nebudou pást na louce a zaměstnanci nedostanou prachy od státu za nic.
Radši an to kašlu. S tebou je to občas fakt těžké. Začal jsi tím, že je v rybnících moc kaprů a proto jsou zabahnělé a za chvilku to zas skončí u svazu a dekretů :-D
retrívr - Profil | Po 4.2.2013 21:51:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Mrknato - Profil | Po 4.2.2013 21:44:54
Rybník, stejně jako revír má i jiné funkce, než produkce víc a víc kapř.... Zelené taky nemusím, ale pokud za x posledních let se zvýšil hektarový výnos kapř cca 2x, bez zpětné vazby na údržbu rybníků, je něco špatně, bez ohledu na splachy z polí..... To bychom mohli špatné hospodaření svazu ohledně původních druhů ryb taky svést jen na kormorána.....
nofish - Profil | Po 4.2.2013 21:26:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Jenže oni ekologové nechápou jednu základní věc. Ryby jsou žrádlo a rozvoj jejich chovu se dokonce dotuje, protože v mořích ubývají. Ano, oni chtějí v rybnících méně ryb a víc žabiček, jenže oni ty rybníky nevybudovali, neobhospodačují, jen do toho kecají. Nestojí je to ani korunu a snad už i stát to trošku chápe.
Dotace na odbahnění jsou už dávno. To není žádná novinka. A je jich tolik druhů, že jestli chceš odbahnit rybník pro žabičky, stát ti na to s radostí přispěje. Jestli chceš pro chov, taky máš šanci an nějakou tu korunu. Ale to jsou dotace, ne že ti to někdo zaplatí. Ty dotace jsou třeba 30, 50, 60%. Ne 100% Dotuje se to na tom samém principu jako zbytek zemědělství (jsi znalý, určitě víš, proč se dotují věci, co by jinak při zachování současného stavu nebyly schopny fungovat).
Neukecáš to, že tvrzení, že bahno v rybnících je díky intenzivnímu chovu kapra, je v dnešní době skoro blbost. Protože ho tam přibývá x desítek krát víc díky jiným vlivům.
Mrknato - Profil | Po 4.2.2013 21:15:21
bremic - Profil | Po 4.2.2013 20:46:34
nofish - Profil | Po 4.2.2013 20:36:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
A proč tam přijde s vodou? Je to tolik důvodů, že tu můžem být až do rána a nesepíšem je všechny :-) Je to díky tomu, jak se lidi chovají k přírodě.
JaMi - Profil | Po 4.2.2013 20:31:29
nofish - Profil | Po 4.2.2013 20:26:46
Tobě z akvárka kal neodejde s vodou zase pryč. Nesrovnávej akvárko a rybník, nejde to :-)
JaMi - Profil | Po 4.2.2013 20:24:14
Jediné s čím mohu souhlasit je to, že je mnoho rybníků zanedbaných. A to zejména vlastníky. Ryby za to rozhodně nemohou.
I v akváriu je určitý biotop, ale i tak jej musíš čistit. Pokud krmíš jeho osádku, tak ta i produkuje jisté výkaly. Je to prostě tak dané přírodou.
nofish - Profil | Po 4.2.2013 20:21:53
Ekologům vadí všecko. To nevíš? JIm vadí, že někdo vybudoval rybníky pro chov ryb a tak se tam ryby chovají. Oni by radši, kdyby se v nádržích vybudovaných k chovu ryb proháněli čolci a žáby. O to jim jde. Moře budou za chvilku prázdná, ale my nebudem chovat ryby, budem žrát tuňáky z dovozu a na rybnících budou růst lekníny.
Vysvětli mi pojem "ekologicky udržitelné množství" kaprů. Na jaře nasypeš, na podzim, na jaře vylovíš. Co to má společného s "ekologicky udržitelné"? Je akorát třeba se*ou amuři, že žerou kytky hnízdícím ptákům - žerou/nežerou.
arnošt - Profil | Po 4.2.2013 20:17:24
Mrknato - Profil | Po 4.2.2013 20:15:30
nofish - Profil | Po 4.2.2013 20:07:52
Mrknato - Profil | Po 4.2.2013 20:06:12
Kde to žije - všechna témata
22:24Úprava chodu woblerů. 9
20:54Nepromokavá bunda na boat a brození 66
20:21ATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
19:44Labe fishing store 18
19:39Staré Česke rybářské vybavení 392
19:20Žermanky a bivakovani 4
16:04Poradna: Sumcařina 2570
15:47Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
15:41Rybáři vs ochránci přirody 42
15:23Změna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
11:21Kurz Teo Daška pro Otoše 301
11:20Výber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
10:01Jakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeHlídač slev eshopů 750
NePivo- craft beer 691
Co je nového - všeobecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
DAM naviják Quick Intenze FeederZa 1.350 Kč
Navijáky DAM QUICK INTENZE FD FEEDER jsou navrženy s velkým důrazem na detail a zajišťují velmi hladký a silný chod - jsou vhodné pro použití na lehký i težký feeder.
CHYTIL.cz Tyčová bojka 5mZa 990 Kč
Tyčová bojka šroubovací 5 m - pevné nerezové závity. Spodní část bójky je zakončena odolnou nerezovou karabinou. Lze zakoupit i náhradní díl 1 m. NOVINKA! Více info na chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...










