Rybář ulovil trofejního sumce, 77 kg těžká ryba skončí na grilu

Nkebator - Profil | Čt 26.7.2012 9:06:00

honzin2236 >> to je velmi otazne, ja sem tam aj nieco chytim, ale pustim ...
Niekto sa pachti za zubacom. ja som pochytal par zubacikov tento rok, a nezobral som si ziadneho. Asi preto, ze mi to suche maso nechuti

idem mi len o ten princip ... mas na nieco narok, zaplatis si za to a bude Ta niekto za to kritizovat ???

len to som tym chcel povedat. ja chytam na prevazne malych vodach do (20 ha) a ak by som tam chytil sumca, hoc akeho, tak bud ho pustim do kanala(pod mieru), alebo ho klepnem(nad mieru)
takze asi tak :-)

    Nkopr69 - Profil | Čt 26.7.2012 9:04:32

    Otazka zabit ci nezabit takoveho sumce je zcela jasna.Pokud v te vode plave spousta takovych ryb,vytiraji se tam a jeste vysazuji,nevidim duvod proc tu rybu nevzit.Neco jineho by bylo kdyby to byl jediny kus na cele vode.

      NFishky - Profil | Čt 26.7.2012 9:04:22

      Mike1977 >> až se na ty fotky špatně dívá. Třicet let se vyhýbal úspěšně nástrahám idiotů, až jednou neměl den a skončil hodně smutně. Že to je jen ryba? Že má na to pán právo? Ona je to krásná trofejní ryba, s kterou by měl každý rybář náležitě i zacházet. Věřím, že normální člověk si uvědomí co se mu poštěstilo, udělá si pár rychlých fotek na památku a rybu pustí zpět do svého živlu, ale všichni nejsou normální. Vesnický sedlák měl svůj životní den a tak tomu dal třešničku na dortu, proč by mu mělo stačit foto, když Toncek a Lonza by mu nevěřili? Musí ho vzít sebou dom, napíchnout a pověsit jako prase na viditelném místě aby všem vesnickejm náckům bylo jasné, kdo je tady king. Jo tohle je humus na entou. Nemám nic proti braní ryb, ba naopak, taky mám ryby rád a čas od času si nějakou vezmu, ale vše má své hranice, svou míru a v neposlední řadě i úctu k přírodě, v našem případě hlavně k rybám. Pán je hovado, co se jako hovado chová a ještě se tím chlubí. Dobrou chuť nepopřeju, koupit si v prvním krámu pár kuřat, užili by si vesniční křupani toho grilu mnohem víc, tohle je odporné.

        Nhonzin2236 - Profil | Čt 26.7.2012 8:59:11

        kebator >> Kolik tech ryb sezere sumec a kolik jich sezerou lidi? :)))) Ne ze bych se v tom vyznal, ale prijde mi, ze sumec se v tehle konkurenci moc nechyta :)

          Nkebator - Profil | Čt 26.7.2012 8:49:53

          ja nehapem, co sa tu stale riesi ci zmasit alebo nezmasit. ja by som ho urcite zmasil a to len z toho dovodu, ze to zere ryby ako ponorka ... niekomu by som ho dal, pretoze neviem, co by som s tym robil doma. ale urcite by som takeho obra nepustil spat do vody. Myslite si co chcete, ale vela ludi ma taky nazor na taketo velke ryby.

          Rybar ma aspon v SR moznoist zobrat rybu nad 7 kilov a tym sa jeho lov konci, alebo 2 uslachtile ryby. podrobnosti v papieroch. ma na to narok a hotovo.

          Stale tu citam tie iste "kecy" o tom, ze to je debil, lebo zobral velku rybu, a pod. .... Proste tiez nechodime na aute po dialnici 50-tkou, ked je povolena 130-tka.

          zaobchadzani s rybou je trosku o inom.

            Nrybomil - Profil | Čt 26.7.2012 8:31:53

            Je to o přístupu té které osoby k tak velké rybě. Jak psáno níže borec se zřejmě na maso těšil.
            Podle mě to dobrota nebude.

            Např. tenhle rybář ho pustil zpět......... a už je tam mánie :

            http://taborsky.denik.cz/zpravy_region/obri-sumec-m​eril-211-centimetru-20120702.html

              Nmypeters - Profil | Čt 26.7.2012 8:14:48

              Rudolfikus - 26.7.2012 8:06:51 >>Neni duvod,vystihnuls to presne...takhle to proste je.

                NRudolfikus - Profil | Čt 26.7.2012 8:06:51

                No jo opět hádky...já osobně bych ho nebral,podle mě trofejní ryby mají žít a dělat radost i ostatním rybářům i když napáchají škody,prostě je to koloběh života pod vodou.Jinak nejsem zastánce chyť a pusť i když 90% ryb pouštím,ale když mám chuť tak si jí vezmu.Ohledně k zachování k rybě,s tím už nikdo nic neudělá,prostě to tak bylo a hotovo.Tak se do mně pusťte a linčujte,jak je to tady na mrku normální.

                  Nbremic - Profil | Čt 26.7.2012 7:48:32

                  kapr1298 >> Já myslím že zmasených je tak 99% ulovených mírových ryb, protože 99 % rybářů si chce odnést domů úlovek. Nemám s tím problém.

                    Nbremic - Profil | Čt 26.7.2012 7:44:45

                    A jiný starosti by nebyly? Tak to závidím.

                      NRadža - Profil | Čt 26.7.2012 7:16:14

                      To musí být teda "šmakoláda" jíst takového sumce z grilu...

                        NP!F - Profil | Čt 26.7.2012 0:52:00

                        abcdddd >> vies ze mi je fuk ci niekto rybu pusti alebo nie, ale to nutne obhajovanie pri kazdom sumcovi "viete kolko napacha skody" ma fakt serie. Ja som uz zozral ryb dost (a zrovna miminka to neboli, radsej jednu rybu 15kg ako 5 po kile, skody menej), ale schovavat sa za frazy.... ked budem stary a blby a zacnem s tym, jebni mi prosim nejakou doskou po hlave nech sa spamatam....

                          Nmypeters - Profil | Čt 26.7.2012 0:21:05

                          Royale with Cheese 31,95 - 26.7.2012 0:14:16 >>A te drstkove:)

                            NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Čt 26.7.2012 0:14:16

                            Mike1977 >> hmm, velká tlustá zabijačka. To vypadá, že byly i plíčky na smetaně.

                              Nmypeters - Profil | Čt 26.7.2012 0:10:40

                              mazar - 25.7.2012 23:55:11 >>To ti nestaci jen ten provaz na ktery ho uvazal ve vode a jak ho uvazal?

                                Nmazar - Profil | St 25.7.2012 23:55:11

                                Můžete mi říct jak jste z těch fotek usoudili, že ta ryba ještě žila? Protože jestli ne, tak už je to asi celkem fuk.

                                  Nmypeters - Profil | St 25.7.2012 23:36:07

                                  Pour1967 - 25.7.2012 21:11:38 >>Jestli jsi letos zacal tak i zkonci,tady jde o to jak se k te rybe choval...a ty ho tady obhajujes???...mas se jeste hodne co ucit.

                                    NWamp - Profil | St 25.7.2012 23:08:33

                                    Maxxx >>
                                    ano, v křičícím davu maniaků a čumilů...

                                      NMaxxx - Profil | St 25.7.2012 23:05:44

                                      Trošku mi to video přišlo jako lynčování

                                        NWamp - Profil | St 25.7.2012 23:00:09

                                        Pour1967 >>
                                        Já bych ho nezabil, ale to není předmět problému, to je jeho věc a zákon mu to umožňuje, jen mě strašně ser..., že se k té rybě chová jako k masu ještě předtím neži ji zabil...