NVenca888 - Profil | Čt 26.7.2012 10:41:57
s@jbi >> u nás jsou takový velký obchody a tam prodávaj párky, o kterejch si lidi myslej, že je v nich maso... :-)
Nkapr1298 - Profil | Čt 26.7.2012 10:41:28
bremic >> jo ale takováhle ryba si svobodu zaslouží ... ale je to v každém znás .. to si musí vyřešit každý sám ze sebou ...
Nmpmaik - Profil | Čt 26.7.2012 10:34:19
kebator >> Já ti dám palec dole :-))) Protože kdo řekne že kapr 70-80 z řeky je parádní , tak ten nerozezná steak ze svíčkové od steaku z bůčku :-))) Nic ve zlém, ale každej odborník ti řekne že nejlepší kapr je v rozmezí 3-5kg ..čím je ryba větší a starším , tím jde kvalita masa diametrálně dolů . Bez ohledu zda je to kapr nebo sumec a je jedno z jaké vody . Ano kapr 80 z čisté řeky bude lepší než 80 ze špinavé , ale nikdy nebude jako mladší jedinec. :-))))
Ns@jbi - Profil | Čt 26.7.2012 10:32:27
u nas po vylove ,bohatol bufetar natom ze predaval hostom pecene maso z tolstoja ,ze to je velky sumec ,ludia nepoznali rozdiel ,mastne aj tak aj onak :)
Nmpmaik - Profil | Čt 26.7.2012 10:28:53
Venca888 >> To každopádně :-))))
NVenca888 - Profil | Čt 26.7.2012 10:28:02
mpmaik >> hlavně takovejhle sumec slupne kapra 700g uplně stejně jako půldruhakilovýho...
Ns@jbi - Profil | Čt 26.7.2012 10:27:46
kebator >> palec hore:)))
Nkebator - Profil | Čt 26.7.2012 10:27:06
Feroxhunter >> Muskiehunter - 26.7.2012 9:15:50 >> ked sem da niekto fotku zubaca, ktory mal 70-80 cm a zobral ho, tak je to v poho. ale ked niekto zoberie 70 alebo 80 cm kapra, tak sa kady cuduje, ze " bozeeee, na co to berie, sak to je na hovno maso" a pritom 70 - 80 cm z rieky je paradny. osobne som kedysi davno zobral 78 cm kapra z Vahu a urobil by som to znova.
NVenca888 - Profil | Čt 26.7.2012 10:26:46
yvana >> ale to jsou nesmysly. Já jsem takovýho jedl, nic extra to nebylo, ale na poblití určitě taky ne. A lidi, který nemaj takový nároky na kvalitu jídlo ho sežrali, jen se po něm zaprášilo. Jestli toho tvýho dělal nějakej jantar, kterej to neumí, je možný, že skončil na hnojišti...
Nmpmaik - Profil | Čt 26.7.2012 10:26:04
rybomil >> Jen pro info , pořád jsou MO pro které je nasazování káček o průměru 700-750g standardem :-)))) Jedou pořád ve stejných kolejích :-.)))
Nkebator - Profil | Čt 26.7.2012 10:23:27
Feroxhunter >> Muskiehunter - 26.7.2012 9:15:50 >> ja sa nebavim vobec o fotke, ja sa bavim o tom, ze niekto sposobuje druheho za to, ze si zoberie rybu, na ktoru ma "narok".
o nic ine mi nejde. vsetky diskusie sa tu tocia o tom, ze ci rybu zobrat alebo nie. Ja tomu nechapem kurwa, o co tym ludom ide. ked idem na ryby, tak si chcem zachytat, pripadane dostanem chut (ja osobne na kapra) na rybu tak si jednu, pripadne dve zoberiem a idem prec.
a ci ma ryba 2, 3, 8, 30 kilov moze byt kazdemu ukradnute !!!
Sa mi lubi, ze vela ludi si tu pise C&R a sem tam si rybu zoberu. to ako keby zena povedala, ze je panna, lebo si zatrtka tak raz za mesiac :-)))
sak to je uplna kravina !
NMerza - Profil | Čt 26.7.2012 10:23:08
kopr69 >> Jak to zjistíš, že jich je tam tolik ?? To by mě zajímalo, nebo jestli je tam jedinej hmm?
Nkebator - Profil | Čt 26.7.2012 10:18:00
Fishky >> to si napisal ako z mudrej knihy, suhlasim s Tebou, je to vsetko v poriadku, co si napisal. ale nikdy nebudem sposobovat cloveka, co si zoberie taku alebo onaku velku rybu len kvoli tomu, ze bola taka velka, pripadne stara. ina vec je spravanie sa k rybe. to je o inom.
vsetko je o ludoch a vzdy to tak bude.
Ns@jbi - Profil | Čt 26.7.2012 10:17:00
rybomil >> bol som ucastnikom na vylove jednej priehrady , na 20Ha bolo priblizne 300sumcov najvecsi mal 80kg ,pocas vylovu sme vytiahli iba 500kusov K2 a K3 ,ked sme zdvihali z vody toho 80kiloveho sumca tak vygrcol dve K3 ,co bol jasny dokaz kde tie kapre miznu :)
NFishky - Profil | Čt 26.7.2012 10:14:35
Carpeater >> podívej, na to, aby tam sumec narostl do takřka 80kg a přežíval 30 let, musel sežrat hromady ryb. Mnoho rybářů se ho snažilo chytit a bez úspěchu - takže použij logiku a dojdeš k závěru, že: "když je voda hladová, pak není problém rybu chytit" (protože ji rychle ukecáš na lahodné sousto, ale když voda hladová není, pak se ryby stěží chytají - takže tahle voda hladová na 100% není. Proto ničemu tahle ryba neškodila, byla jen vrcholem potravního řetězce a žrala jiné menší ryby, kterých je tam kopec. Oč je sumec lepší než prase? Sumec není domestikované zvíře, které se chová jen proto, aby se za rok dva sežralo. Sumec je součástí biotopu, který vyvažuje. Prase nevyvažuje z tohoto pohledu vůbec ale vůbec nic. Když na ten rybník přestanou rybáři chodit, přírodě - rybám to vůbec nebude vadit, ba naopak, budou jen rády :-) když člověk přestane chodit do vepřína, kde se chovaj prasata, tak pochcípou. To není o tom, zda je hodnotnější život prasete či sumce, oba svým způsobem mají právo na život, ale z pohledu který tvor má v přírodě větší hodnotu to vyhraje na plné čáře ten trofejní sumec. On totiž je součástí přírody, domestifikované prase je součásní leda jídelníčku.
Nyvana - Profil | Čt 26.7.2012 10:11:24
šumava >> Tak na tobě ještě ráda odpovím:-)Píšeš,že by jsi ho udírnou prohnal,ale můžu ti říct škoda dřeva já jsem jednou takového sumce ochutnala nevěděla jsem kolik měl nic,ale po prvním soustu to letělo ven s dotatkem co to je?tohle se fakt nedá žrát taky že nedalo a skončilo to na hnojišti.Tak já si taky nedělám iluze,že bych ho chytla a jak píšeš na ten můj cajk to chytnu těžko a ty menší kolem metru nezabiju každý jsme jiný nikomu můj názor nevnucuju já nevezmu ani velkýho kapra nebo amura.
Nšumava - Profil | Čt 26.7.2012 10:05:28
yvana >> nemyslím, ale je to přece jeden z argumentů proč ho nezabít - chytne si ho někdo jiný. žádný jiný kromě tebou stále opakovaného ,není k žrádlu´mne nenapadá. Ostatně já to neřeším, já bych ho udírnou prohnal, jako mnozí, kteří se to stydí přiznat, protože to není trendy. Nicméně že bych ho chytil je velmi nepravděpodobné, nechodím na ně a občasné úlovky při jiném rybaření jsou zcela mimo tuto velikost a díky používanému náčiní je pro mne taková ryba asi nevylovitelná. A ti malí jsou tak hezcí, že jsem zatím nezatvrdl tak, abych je bacil po hlavě.
Nyvana - Profil | Čt 26.7.2012 10:01:07
mypeters >> No já vyjádřila svůj názor za tím si stojím jiní mají jiný názor jejich volba já se sem nepřišla dohadovat,ale všechno je opravdu jenom v lidech myslím tím všechno od ryb až po bordel u vody.Tím tady končím nemá to smysl.
Nrybomil - Profil | Čt 26.7.2012 9:59:55
s@jbi >> když se můžou hromadně pouštět velký káčka ( dle zásad páně KN a LK ), proč by se občas nemoh pustit velkej sumák.
Nepřežijou.
Apropos - násada alá K2 ( + - 700 g ) kterou mnozí pamatujeme jako kdysi běžnou, někde až jedinou už se dávno nenasazuje. A hospodář MO když ví, že v revíru má ve větším počtu big sumáky, asi těžko tam takovou násadu nasype.
Alespoň tady hospodář sype káčka 1,3 - 3,5 kg, ihned k vylapání a sežrání. A sumáci tu moc nejsou..
Nmypeters - Profil | Čt 26.7.2012 9:58:20
yvana >> A tady to proste vidis,vse je jen v lidech:())))