Rybář ulovil trofejního sumce, 77 kg těžká ryba skončí na grilu

NCarpeater - Profil | Čt 26.7.2012 11:37:59

Fishky >> inu, postup je takový, že zvěř se po ulovení stává zvěřinou. Ten krátký okamžik přerodu zvěře na zvěřinu znáš z fotek se zálomkem.

Posléze, zvěřinu je nutno zpracovat, takže zvěřinu odvezeš z lesa, pověsíš hlavou dolů, protože je toto ideální, anžto můžeš zvěřinu nechat vychladnout za přístupu vzduchu a následně zbavit kůže. Je to naprosto seriozní a účinný postup, který zabraňuje tomu, aby se zvěřina zapařila, nebo degradovala jinak.

Přitakávat mi nemusíš, takhle to je správné, píše se to i ve všeobecně uznávané literatuře, dělal to tak i můj otec a děd.

Potud tedy myslivost a zvěř/zvěřina.

U ryb holt přerod ze zvěře na zvěřinu bývá poněkud spontánnější, ale pokud je ryba zabitá, je to jen kus masa, který je určený ke kuchyňskému zpracování. Pokud je někdo tak blbej, že si to maso (rybu) oválí v prachu cesty nebo otluče o kameny mě moc nevzrušuje...kdyby ryba byla živá, je to něco jiného.

    NVenca888 - Profil | Čt 26.7.2012 11:35:59

    Fishky >> rybář se s rybou fotí u vody, na trávě atd... na hák se ten sumec věší kvůli zpracování, uplně stejně jako zvěřina. Ryba je mrtvá, takže ať si jí klidně pověsí na péro. Osobně si myslim, že focení se s mrtvym ulovenym zvířetem je tak trošičku perverzní... ale tomu zvířeti je to jedno. Klíčový je to, jak se k němu chová, dokud je živý. Po usmrcení už je to jenom flák masa a rozumnej, zodpovědnej člověk se má postarat o to, aby se co nejlíp zpracovalo s minimem odpadu.

      NFishky - Profil | Čt 26.7.2012 11:26:41

      Carpeater >> ty hele pocem, nejsem myslivec a nevím kam si pícháš srnu (vím jen, že dneska přemýšlíš hodně prudce a to není dobrý), ale co se fotek s mysliveckou trofejí týče, mám zafixované jen fotky s úlovkem zvěřiny na zemi s lovcem, případně s větvičkou nějakého jehličnanu - ale rybář? rybář flákne rybu na hák a je hvězdou. OK, proti gustu žádný... ale nechtěj po mně, abych přitikával, že to tak je správný, není!

        NCarpeater - Profil | Čt 26.7.2012 11:25:28

        yvana >> nevím, video jsem neviděl...jestli sumce někde zaživa vláčeli, je to samozřejmě prasečina.

        Měl být po vytažení z vody co nejrychleji a bezbolestně usmrcen...

          Nyvana - Profil | Čt 26.7.2012 11:23:12

          Carpeater >> No to nevím ale jinak díky za odpověď.Mě jenom třeba na tom videu je na mrku vadilo jak ho rvou po cestě tohle už nemá nic společného s humanností:-(

            NCarpeater - Profil | Čt 26.7.2012 11:20:23

            yvana >> ano, vůbec celá ta myslivost je (pokud umíš střílet) daleko humánnější. Zvěř nikdo hákem za hubu z rodného živlu netahá...

            Ten sumec visel živej na jiným háku než na tom, na kterém byl vytažen z vody?

              NCarpeater - Profil | Čt 26.7.2012 11:18:24

              LosPafkos >> ...a tak to asi jo... :-)

                Nyvana - Profil | Čt 26.7.2012 11:17:40

                Carpeater >> Jo ale na hák dáš už mrtvou zvěřinu ne?

                  NCarpeater - Profil | Čt 26.7.2012 11:13:56

                  Fishky >> "pověšenou srnu na háku jsem ještě neviděl" to si děláš legraci? Samozřejmě, po ulovení vzdám zvěři hold, ale to i láskyplným okem popatřím na pěkně zmasilou rybu.
                  Nechápu jak bys chtěl stáhnout z kůže srnce, prase nebo jeleny jinak než tak, že visí na háku. O vychlazení zvěřiny dtto

                    NVenca888 - Profil | Čt 26.7.2012 11:10:53

                    Fishky >> to nemůžeš myslet vážně... :-)
                    právě že nic - proto jsem se taky podivoval.

                      NCarpeater - Profil | Čt 26.7.2012 11:10:41

                      Fishky >> to o tom domestikovaném praseti ses myslím rozepsal zbytečně. Jsem i myslivec a docela dostkrát jsem si pověsil na dvorek prase divoké, o kterém si dovolím tvrdit, že je to po čertech inteligentní a užitečné zvíře, které bez člověka hravě přežije...jediný jeho problém je, že svou přítomností v lese páchá škody, anžto je přemnožené.
                      Hladovost vody posoudit nedovedu, pravděpodobně tam bylo dost ryb aby se sumec nažral, ale takováto obluda není ve vodě IMHO žádoucí, bo žere všechno a nevím, jak a čemu tak prospívá.
                      Spíš mi přijde dehonestující pro to prase, když o něm mluvíš jako o nějakým nechutným slizkým sumci.

                        NFishky - Profil | Čt 26.7.2012 11:03:32

                        Venca888 >> no samozřejmě, že ano! co taky u ryb jiného? hrdinné skutky? morální bezúhonost, nebo vzdělání?

                          NVenca888 - Profil | Čt 26.7.2012 11:01:00

                          Fishky >> věk a velikost je zásluha? to se podívejme... :-)

                            Nkopr69 - Profil | Čt 26.7.2012 10:57:57

                            Merza >> Asi jsi se na to vcera nedival,co?Musis napsat do TV Nova jak zjistili to ze na dne lezi jeste spousta takovych velikanu.
                            U nas na Morave je to jednoduche-chytaji se.

                              NFishky - Profil | Čt 26.7.2012 10:57:51

                              Venca888 >> co jedinečnost? věk? velikost? Svaz dělá z revírů "jatka", kde nasadí ryby a rybáři mají možnost za levný peníz naplnit mrazák. Tahle ryba byla chytřejší, nebo měla víc štěstí? kdo ví, ale do standardního mustru "nasadit - sežrat" nezapadla a narostla do trofejních rozměrů, co víc by měla udělat, aby si zasloužila od rybáře aspoň zacházení s úctou? Proč myslivec může projevit úctu a rybář ne? Pověšenou srnu na háku jsem ještě neviděl. Nejsmutnější není to, že se něco takového stalo, ale to, že to lidé berou jako samozřejmost.

                                Nkebator - Profil | Čt 26.7.2012 10:55:52

                                mpmaik >> uz si mal kapra z rieky cca. 70-80 cm ??? a jedol si uz steak zo svieckovej ?

                                  NLosPafkos - Profil | Čt 26.7.2012 10:55:34

                                  Carpeater >> sumec napravuje škody které páchá na revíru náš rybosvaz a to tím,že žere nepůvodní hojně protlačovanou rybu a tou je kapr.

                                    Nmpmaik - Profil | Čt 26.7.2012 10:45:04

                                    Venca888 >> Za celoživotní práci v udržování ryby domací na přijatelném množství :-))))

                                      Ns@jbi - Profil | Čt 26.7.2012 10:44:48

                                      Venca888 >> :)))

                                        NVenca888 - Profil | Čt 26.7.2012 10:42:22

                                        kapr1298 >> zaslouží? za co si ji zaslouží?