Podzimní odhoz 2

Diskuse k rybářskému videu Podzimní odhoz 2

Autor diskuse: Martin M. - Profil , 29.2.2012

Martin M. - Profil | Pá 2.3.2012 12:36:07

šmudla007 >> rikavalo se tomu lov na polotezko. Urcite i dnes najde sve fanousky. Da se s nim chytat jen na kratsi vzdalenosti, a vetsinou tedy nepotrebujes kluzaka. Na proudne vode je kluzak dost na obtiz - napinas vlasec a vytahuje si zarazku nad splavek. Jedine hodne slaby proud.
Nekdy treba dojde i na tento styl, chytal jsem takto "na panaka" mnoho let ;-)

    šmudla007 - Profil | Pá 2.3.2012 12:25:21

    Martin M. >> sem se celý měsíc těšil že se něco naučím nového, že v druhém díle bude ukázka jak mistr chytá s klouzavým a ejhle ..taková agitka proč klouzavej ne :)

    Takže: s angličákem sem začal na cejnech na Vltavě s dvoumetrovým vláčákem ..pokus napevno dva metry hloubka= motanice jako blázen jenom to nějak nahodit do vody, pokus č 2 napevno na metrový hloubce na cejny na rybníku= závěr tudy cesta nevede :)

    Takže sem dal korálek bavlnku a kloužu.
    Používám dva druhy montáže, u obouch mám vyřešený ono zamotávání při náhozu.

    Montáž č1: bavlnka,korálek,karabinka, maličký broček minimálně na délku splávku daleko od hlavní zátěže, pak hlavní zátěž(2-3bročky),obratlík,návazec 10-20cm s jedním bročkem(nebo bez bročku když chytám kapry).

    Montáž č 2 sem vynalezl pro tažné vody: vršek stejný jako u 1, za maličkým bročkem je průběžná torpilka(3gramy), obratlík a návazec(tenší jako kmen). Vyvážení splávku je tak aby torpilka stáhla celej splávek pod vodu ale polovina hmotnosti torpilky už splávek vykouknul(ryba vezme háček- kladka+ zvedá jen 1,5gramu a 1,5gramu zvedne splávek), všecko je při záběru nade dnem= nehrozí uváznutí.

    Řešení proudění: tam kde chytám=potápivej vlasec=potopí se na dno=vytahuju splávek=vlasec na dně se zahákne o pařez/šutry=sem bez splávku a jdu se koupat. Navrhované řešení nechat brouzdat broček+metr vlasce po dně= jistota věšáku(zapadne mezi kameny= trhám návazec, zapadne mezi kameny koncové bročky či torpilka= trhám celou sestavu a lezu pro splávek(pokud mi ho vítr neodfukne na širé moře).
    Moje řešení proudění vody - ukotvit na dně(prostě se do záběru háček po dně nesmí hnout- torpilka+velký korálek(1cm) a obalit hroudou žrádla, první ryba která zobne kuku/rohlík zvedne všecko ode dna a okamžitě zasekávám(i když rybu proseknu/nezaseknu tak neuváznu) zbytečně nepřehazuju a přehloubím splávek o metr a došponováním vlasce jakžtakž splávek postavím(buď zajede když zatáhne kapr, nebo povyskočí a položí se.
    Při tomhle chytání jsou největší zabijáci háčků a montáží plotice, které mají ve zvyku popotahovat a pustit kukuřicu mezi kameny nebo pařez.
    celý tenhle postup jsem si musel vypilovat protože nechytám na masáky a nástrahy které vydrží manipulaci po nahození(nahodím kouli žrádla na nástraze a nehejbu s tím).
    Klouzavý způsob navázání je právě kritický nedovolit, aby se před nahozením splávek houpal anténkou kolem háčku- čili bez distančního bročku 30-50cm od háčku se to motá. Pak je důležité taky po nahození nechat povolený vlasec aby si mohla nástraha pěkně vyklesat na dno, teprv po tom trošku došponovat. A při nahazování v závěrečné fázi letu trošku přibrzdit(pokud obalujete nástrahu hroudou hutnějšího krmení tak hrouda letí vždy vpředu).
    předpokládám že tedy třetí díl jak chytat na čtiřmetrové hloubce s prutem 2,4 a splávkem na kamenitém terénu v pařezovce(noční můra všech rybářů) se točit nebude .. kdyby jo tak pošlu GPS souřadnice kde si lze natrénovat :) To už je pak nějaký rybník s rovným dnem brnkačka.

    A poslední moudro: lov s angličákem/waglerem mi umožnuje lovit v těsné blízkosti překážek/vázek a rybu korigovat vhodným načasováním zaseku když vidím že jede směrem do rybníka a zaseknutím vyrazí pryč, když jede do křoví tak čekám čekám a doufám že to vyplivne abych nemusel zaseknout :) dá se počkat i minutu dokud přežvikuje housku/kukuřicu narozdíl od položené kdy automaticky to hnedka profrčí všema větvama i rákosím kude to jde.

      Martin M. - Profil | Pá 2.3.2012 11:39:07

      denny05 >> na kluzaka chytam nerad, je s tim daleko vice problemu a lov je pomalejsi. Prut je Antares 450 SPC, koupil jsem ho tusim v roce 2002, takze ted uz je to dedecek ;-)

        GTdpcfix - Profil | Pá 2.3.2012 10:49:24

        Martin M. >> ta hudba je fakt super...uz si videjko poustim po pate a to ne ze by me tak zajimal lov na plavanou i kdyz natoceny je to pekne vo tom zadna...spise je to takovy chytlavy....kdepak jsem tu hudbu vyštrachali?myslim ze lidi maji plne zuby videji se songy dudlaj dudlaj daaaa:D

          zalezpoddrn - Profil | Pá 2.3.2012 10:40:23

          Opět náramná podívaná a něco k poučení,dík :)

            Martin M. - Profil | Čt 1.3.2012 23:32:43

            TuldaPPOS >> ahoj, masnaci jsou nejbeznejsi nastrahou na plavanou, kupuji se v rybarskych prodejnach za cca 10-25kc kelimek. Domaci chov doporucuji jen pro odvazne ;-) Najdes tu o nem kdyz tak nejake clanky a diskuse.

              TuldaPPOS - Profil | Čt 1.3.2012 23:09:37

              Ahoj Martine moc pkné video! Koukám že tvojí nejčastější návnadou jsou masní červy? Je a nebo není u nás tato návnada povolená? Dále by mě zajímalo jaké maso na jeji výrobu je nejvhodnější! Chtěl bych na ně začít chytat taky! Dík za jakékoli info

                chundelak - Profil | Čt 1.3.2012 22:53:03

                opet paradni kousek.uz se nemuzu dockat noveho videa vTvem podani.

                  Repulec - Profil | Čt 1.3.2012 21:59:12

                  Opět nádhera.Už aby rozmrzlo.Brzo přidej další.Hodně zdaru.

                    Jiří Š. - Profil | Čt 1.3.2012 21:13:33

                    Martin M. - >> supr, mě se líbí jak je to všechno jednoduché... když chytám já tak pořád vymýšlím něco extra a nakonec je to horší než kdybych chytal jednoduše

                      Jiří Š. - Profil | Čt 1.3.2012 21:11:47

                      tucnak >> dokud nebude možné jej prozradit tak je možné že vydrží být hezký

                        Jarda 7 - Profil | Čt 1.3.2012 21:08:07

                        Opět krásné video doplněné o základní informace.Děkuji,dávám za jedna.

                          vokounek - Profil | Čt 1.3.2012 19:58:54

                          Martin M. - >> moc pekná práca už nech mi tu rozmrznú jazerá..

                            polemick - Profil | Čt 1.3.2012 19:55:14

                            Díky za video, špica, už se těším na další.

                              tucnak - Profil | Čt 1.3.2012 19:54:30

                              je možné prozradit co to je za revír ? Vypadá moc hezky...

                                Feroo - Profil | Čt 1.3.2012 19:50:23

                                k jemnému lovu treba jemnú hudbu...ale inak dobré video ako vždy

                                  Martin N. - Profil | Čt 1.3.2012 19:36:19

                                  Videa od tohoto borce jsou vždy super a vždy se těším na další. Díky za každý další.

                                    Martin M. - Profil | Čt 1.3.2012 19:26:14

                                    kaprikar164 >> to co vidis na videu patri k mym lepsim ulovkum z toho reviru, nic zazracneho jsem tam nikdy neulovil, mam to daleko, poprve jsem tam byl loni na jare, neznam tu vodu.

                                      HP - Profil | Čt 1.3.2012 19:25:20

                                      Martin M. >> Od te doby co jsou ve obůstkách jehly, tak to není tak zlé. :-)

                                        Martin M. - Profil | Čt 1.3.2012 19:24:01

                                        HP >> nepamatuji se, ale pravdepodobne zamotal :-)

                                          Červené karty: : vydrák