MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Koryto Litavy spolyká miliony

Diskuse k bleskovce Koryto Litavy spolyká miliony

Autor diskuse: rover ®12.1.2012

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Chlebyk - ® Čt 12.1.2012 23:53:35
Doufám že tam nějaká ryba zustane....rád tam chodím na šoulačku jenom s jedním proutkem.Na to jakej je to potok se tam dá celkem slušně zachytat a navíc při procházce s prutem kolem Litavy se mi ještě nikdy nestalo že bych potkal rybáře,i když pár míst tam od rybářu vysezeno je,ale nikdy sem tam nikoho nepotkal
N aleš vavřina - ® Čt 12.1.2012 11:53:10
šmudla007 >> No odhaduju že použijí "menzi muck nebo udeesku". S bahnem je problém s jeho kvalitou, jak uvidíš výsledky rozboru, tak si ho na pole nedáš. Jinak splaveniny v toku majoritně ovlivňuje způsob údržby krajiny kolem toku. Detailnější rozbor problému je nad rámec záživnosti diskuze.
N šmudla007 - ® Čt 12.1.2012 11:48:57
aleš vavřina >> No je věc že i když se vybagruje bahýnko..tak se tam usadí zase. Bahno na pole je výborná věc. Čím se to bude bagrovat? sací plovoucí bagr s frézovací hlavou?
U nás na potoku proti zanášení bahnem atd výborně fungují splávky co 15-30 metrů, stačí rovná kláda přes celou šířku a každé jarní tání pěkně transportuje "materiál" dál.. za kládou je prohlubenina.
U těch sacích bagrů je super udělat usazovací lagunu pokud možno někde blízko a rovnou vznikne krásně rovné úrodné pole.
Já sem viděl akorát v praxi naprosto zbytečné bagrování šterkopískových náplavů. Hold asi by se měla vyřešit příčina proč se tam to bahno usazuje, než donekonečna řešit následky.
N aleš vavřina - ® Čt 12.1.2012 11:38:03
šmudla007 >> Zdar, v případě Litavky to nebude s tím štěrkem tak horké, spíš se bude bagrovat krásné bahýnko a s množstvím organického materiálu, takže celkem hodně špatně využitelný materiál, který (bude-li uložen pouze na břehy) tak velmi rychle bude zpět v korytě. A kdo jej bude chtít na pole?
N šmudla007 - ® Čt 12.1.2012 10:34:49
¨Jen tak pro neznalé..odstranění nánosů proplácet ... existuje odvětví které se odstraňováním nánosů živí-to znamená že si vydělávají peníze tím že odstraňují nánosy ..a tyto nánosy prodávají jako písek, štěrk, betonářský písek ... takže Povodí Moravy investuje miliony aby zaplatilo odstranění a likvidaci odpadu(to jest někdo prodá písek a štěrk a ještě mu bude zaplaceno že ten štěrk a písek vytěží .. a bude mu zaplaceno opět, protože písek a štěrk řekou vždy cestoval a cestovat bude.
Klasický případ lidské činnosti . investovat peníze do likvidace životního prostředí, abychom mohli čerpat granty a tyto škody opět napravovat .. Jeden díru kope, aby ji druhý mohl zasypávat .. a dokud budou peníze tak tenhle koloběh bude pokračovat.
Tož proto už jsem dlouho nikde neviděl krásnou štěrkopískovou plážičku na které se tak dobře polehává v srpnovém parném počasí(někdo zaplatil aby nevznikla. a když někde vznikla tak zaplatil aby byla zničena).

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNaviják Teben LV 600 3+1BB

Za 699
Excelentní navijáky od jednoho z největších a nejlepších výrobců na světě - a za super cenu! Podívejte se a posuďte sami...

akce, rybareniSavage Gear Čepice Hairy Hat (Sleva 70%)

Za 199
Velice kvalitní a teplá čepice ideální jak pro udržení tepla při rybolovu v chladném počasí, tak pro denní nošení do města. Nyní s neuvěřitelnou slevou 70%!

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybářské potřeby Král Rybářské potřeby Král

E-shop je zaměřený na všechny druhy rybolovu jako přívlač, kaprařina, plavaná, feeder, muškařina, sumcařina a mořský rybolov. Nabízíme...