MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Vraťme řekám jejich tvář

Diskuse k bleskovce Vraťme řekám jejich tvář

Autor diskuse: DAVISS ®23.9.2011

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N aleš vavřina - ® Ne 25.9.2011 8:38:08
Funkční a přírodě blízké úpravy toků jsou velmi drahé a nelze na nich mít takový "vývar" bokem, jako při stávajícím stylu úprav toků. Přírodně blízké úpravy toků často vyžadují velké množství i ruční práce, opět drahá a "nezajímavá" záležitost.
Za úvahu ovšem stojí zvážit, jaké firmy se do výběrových řízení na provádění těchto prací přihlašují - ty nejsou vybaveny na pomalou, zdlouhavou práci v duchu přírodního stylu, ale výhradně na rychlé provedení zakázky s maximalizací zisku. Jde ale velmi často o nadnárodní firmy a odkud je jejich "mateřská" pobočka? Není to doma kázat pít vodu a v zahraničí (ČR) pít víno???
Bohužel v ČR ani stávající pozemková držba neumožňuje posun koryt řek do přírodně blízkého stavu - pozemky kolem koryt řek nejsou státní, ale soukromé a proč by to vlastníci chtěli? A co míra zastavěnosti okolí řek - prostě často není prostor na realizaci některých opatření. Vůči toku kontrastuje další a další zastavování území vhodnou pro přirozenou inundaci řek - developerské zájmy jsou nad zájmy přírody a úřady tohle další dravcování přírody světí.
Kdo pracuje v odvětvích dále devastujících nebo umožňujících další devastaci naší přírody? My všichni co tu plkáme - takže co vlastně chceme???
N Heatley - ® So 24.9.2011 16:20:39
To jsou jen samé řeči a zkutek utek.Tady u nás v ČR se ale děje úplný opak.Dále se vesele reguluje,necitlivě se kácí veškeré porosty kolem potoků a řek,často naprosto nesmyslně.Koryto se narovná jako nějaký umělý kanál a kolem břehů se nahází tunové balvany,to je přesně současný vodohospodářský stav na našich tocích,velmi však smutný.Nejenže už samotný pohled na takový potok či řeku je velmi smutný,ale zároveň je v takovém toku velmi vážně narušen celý ekosystém v řece,ale i kolem ní.Tohle ale nikdo neřeší,všem je to úplně jedno hlavně lidem,kteří o podobě řeky rozhodují,jejim to úplně ukradené.Řeky jsou dnes mrtvé a z velké části má na tom obrovský podíl,necitlivá regulace vodních toků,ale to je už obehraná písnička na kterou bohužel nikdo neslyší...(přijedte se podívat např.na řeku Jičínku v Novém Jičíně to je opravdu k pláči,udělali z toho vybetonovaný kanál,vykáceny všechno porosty,tak jestli tomuhle,říkají přírodě blízké...a klidně bych mohl uvést i jiné příklady dalších řek...)
N standas - ® So 24.9.2011 0:56:48
b.gun >> náhodou jsem nedávno viděl dokument francouzů o tom jak vrátit řekám pův. tvář.Bylo tam i spousta záběrů na upravené řečiště a co vám budu povídat,nádhera,tůně kolem řeky,meandry,zarostlé břehy a hlavně žádný beton!!!!!
N jaka - ® Pá 23.9.2011 20:11:33
Tak jen doufám, že to nejsou odborníci, jako tady u nás. Občas mi totiž přijde, že o tváři našich řek rozhodují osoby, které znají vodu akorát z kohoutku. Bydlím 50m od vody a to co jsem tady za těch pár let, co jsem na světě viděl, mi už vzalo všechny iluze:(
N b.gun - ® Pá 23.9.2011 19:58:12
By mne zajímalo, co tam chtějí ti čeští vodohospodáři dělat, když u nás razí koncepci "kubík betonu na kubík vody", a někdy i více...

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPrologic Lampa Lumiax Swim Lighthouse (SLEVA 43%)

Za 199
Jednoduchá, ale nesmírně praktická pomůcka. Svítilna, která se dá pohodlně nasadit na prut, vidličku, stojan, křeslo, atp. Účel je jednoduchý, když například vyjedete na člunu vyvézt prut, díky světlu víte jakým směrem se vracet. Balení obsahuje 2 ks.


akce, rybareniSedačka Giants Fishing s područkami DFX

Za 1699
Toto velmi pohodlné rybářské křeslo má extra silné polstrování 4cm, nosnost do 130kg. Pod hlavou je neoprenový polštář, který v létě příjemně chladí a v zimě zahřeje.